Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google snijdt in financiën en banen bij ideeënbroedplaats

Google snijdt in financiën en banen bij ideeënbroedplaats

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Google grijpt in bij zijn ideeënbroedplaats Area 120. De onderneming zou zijn uitgaven beter onder controle willen krijgen en voert daarom bezuinigingen door, meldden Amerikaanse media op basis van ingewijden. Het bedrijf snijdt in de financiering van de interne kweekvijver. Ook verdwijnen er banen bij het onderdeel.

Personeel zou deze week op de hoogte zijn gesteld van de ingrepen. Zo werd een aantal lopende projecten herzien of geannuleerd. Voorheen waren er veertien projecten ondergebracht in Area 120. Dat zouden er nu nog zeven zijn. Werknemers die het aangaat krijgen de kans om binnen Google te solliciteren, maar wie dat niet lukt zal moeten vertrekken, aldus de bronnen.

De ingrepen moeten er onder andere voor zorgen dat Area 120 zich meer kan richten op kunstmatige intelligentie, een van de topprioriteiten van Google. Bij het onderdeel zouden momenteel iets minder dan 100 mensen werken. Dat waren er aan het begin van het jaar nog 170. Wereldwijd heeft Google zo'n 170.000 werknemers.

Area 120 werd gelanceerd in 2016. De broedplaats voor nieuwe ideeën biedt een selecte groep werknemers de mogelijkheid om te werken aan kleine start-ups binnen Google. "Veel van de beste ideeën van Google beginnen als passieprojecten", legt de Area 120-website uit. Projecten die eerder uit de koker kwamen van Area 120 zijn het HTML5-spelplatform GameSnacks, A.I.-platform voor gesproken advertenties AdLingo, AirTable-concurrent Tables, videoplatforms Tangi en Shoploop en reisapp Touring Bird. Al deze uitgewerkte ideeën zijn opgenomen in Google Chrome, Search, Shopping of Cloud.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met winst, chipfondsen bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.

5 uur geleden
IMF-topvrouw: staan klaar om Venezuela te steunen

KYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."

6 uur geleden
Netflix bemachtigt wereldwijde streamingrechten van films Sony

LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.

7 uur geleden
Washington: VS en Taiwan hebben handelsdeal gesloten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.

7 uur geleden
AFP: VS hebben eerste verkoop olie uit Venezuela afgerond

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.

8 uur geleden
Meer piratenaanvallen op zee in 2025

LONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.

9 uur geleden
Werkgevers uiten zorgen over vaak vastlopen cao-onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.

10 uur geleden