Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google snijdt in financiën en banen bij ideeënbroedplaats

Google snijdt in financiën en banen bij ideeënbroedplaats

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Google grijpt in bij zijn ideeënbroedplaats Area 120. De onderneming zou zijn uitgaven beter onder controle willen krijgen en voert daarom bezuinigingen door, meldden Amerikaanse media op basis van ingewijden. Het bedrijf snijdt in de financiering van de interne kweekvijver. Ook verdwijnen er banen bij het onderdeel.

Personeel zou deze week op de hoogte zijn gesteld van de ingrepen. Zo werd een aantal lopende projecten herzien of geannuleerd. Voorheen waren er veertien projecten ondergebracht in Area 120. Dat zouden er nu nog zeven zijn. Werknemers die het aangaat krijgen de kans om binnen Google te solliciteren, maar wie dat niet lukt zal moeten vertrekken, aldus de bronnen.

De ingrepen moeten er onder andere voor zorgen dat Area 120 zich meer kan richten op kunstmatige intelligentie, een van de topprioriteiten van Google. Bij het onderdeel zouden momenteel iets minder dan 100 mensen werken. Dat waren er aan het begin van het jaar nog 170. Wereldwijd heeft Google zo'n 170.000 werknemers.

Area 120 werd gelanceerd in 2016. De broedplaats voor nieuwe ideeën biedt een selecte groep werknemers de mogelijkheid om te werken aan kleine start-ups binnen Google. "Veel van de beste ideeën van Google beginnen als passieprojecten", legt de Area 120-website uit. Projecten die eerder uit de koker kwamen van Area 120 zijn het HTML5-spelplatform GameSnacks, A.I.-platform voor gesproken advertenties AdLingo, AirTable-concurrent Tables, videoplatforms Tangi en Shoploop en reisapp Touring Bird. Al deze uitgewerkte ideeën zijn opgenomen in Google Chrome, Search, Shopping of Cloud.

Meer uit Financieel

Bedrijven roepen EU op tot afbouw van afhankelijkheid olie en gas

BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.

3 uur geleden
FNV en CNV: maandag staking bij spoedbezorgdienst DHL

UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.

7 uur geleden
IEA-landen geven bijna 412 miljoen olievaten vrij uit reserves

PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.

10 uur geleden
Minister: bedrijven VS sluiten 56 miljard dollar aan energiedeals

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.

11 uur geleden
Hoofdeconoom ING bezorgd over stijgende olieprijzen

HILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.

12 uur geleden
Grote aluminiumsmelterij Bahrein beperkt productie om Iranoorlog

MANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.

14 uur geleden
Werk in oliecomplex Verenigde Arabische Emiraten hervat na aanval

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.

17 uur geleden