Google sluit deal met AI-start-up Windsurf, melden bronnen
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google heeft een deal ter waarde van 2,4 miljard dollar (omgerekend ruim 2 miljard euro) gesloten met AI-startup Windsurf. Dat hebben ingewijden gemeld aan persbureau Bloomberg. Het techconcern neemt onder andere de topman en medeoprichter van Windsurf over om hen te laten werken binnen de eigen AI-tak. Ook ontvangt Google de licentierechten van het bedrijf.
Windsurf werd opgericht in 2021 en ontwikkelt tools die programmeurs helpen bij coderen. Het gaat dan bijvoorbeeld om systemen die code schrijven op basis van aanwijzingen in natuurlijke taal.
Eerder leek het erop dat OpenAI, het bedrijf achter de chatbot ChatGPT, Windsurf zou overnemen voor 3 miljard dollar. Maar die deal liep spaak. Dat zou onder meer te maken hebben gehad met terughoudendheid van Windsurf richting Microsoft, een belangrijke investeerder in OpenAI. Windsurf wilde namelijk niet dat Microsoft toegang zou krijgen tot de technologie van de AI-startup, meldden bronnen eveneens aan Bloomberg.
Scale AI
Google wilde niet ingaan op de financiële voorwaarden van de deal tegenover Bloomberg, maar gaf wel aan dat het geen belang krijgt in Windsurf.
Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram, kocht zich vorige maand nog in bij de AI-startup Scale AI voor meer dan 14 miljard dollar. Medeoprichter Alexandr Wang werd daarnaast ingehuurd voor een nieuw AI-team. Sindsdien heeft Meta al meerdere AI-topmanagers weggekaapt bij concurrenten als Google, OpenAI en Apple.
OpenAI
Het in 2016 opgerichte Scale AI, dat onder andere Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI als klanten heeft, levert diensten voor het labelen van data om bedrijven te helpen bij het trainen van AI-modellen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat de Verenigde Staten en Iran een overeenkomst hebben bereikt over het beëindigen van de oorlog in het Midden-Oosten. De Dow-Jonesindex steeg naar de hoogste slotstand ooit.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/DPA) - Het Europees Parlement en de EU-landen hebben maandag overeenstemming bereikt over een herziening van de regels voor de rechten van luchtvaartpassagiers in het landenblok. Passagiers houden hun recht op compensatie als ze drie uur vertraging oplopen. Ook moeten luchtvaartmaatschappijen hun ticketprijzen transparanter weergeven.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De Britse fabrikant van vliegtuigmotoren Rolls-Royce gaat drie kleine kernreactoren bouwen in het zuidwesten van Zweden. Dat maakte het Zweedse energieconcern Vattenfall, dat Rolls-Royce hiervoor heeft geselecteerd, maandag bekend. Het is volgens beide bedrijven voor het eerst in ruim veertig jaar dat het land nieuwe kernreactoren krijgt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag met een verlies de handel uitgegaan. Zwaargewicht Shell stond bij de dalers door een forse daling van de olieprijzen.
5 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Tesla heeft statistieken rond veiligheidsclaims mooier voorgedaan dan ze waren om goedkeuring te krijgen voor zelfrijdende auto's op de weg in Nederland. Dat blijkt uit een onderzoek van persbureau Reuters. De Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) is daarmee volgens de onderzoekers misleid.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - FD Mediagroep en radiostation BNR hebben een meerderheidsbelang genomen in podcastproducent Corti Media. Met de overname willen de bedrijven verder groeien op het gebied van podcasts, audioformats en theaterconcepten.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Schepen geladen met olie in de Straat van Hormuz komen in beweging, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Eerder zei Trump dat de belangrijke zeestraat vrijdag weer open zou gaan, na het tekenen van een vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran.
7 uur geleden