Google News na acht jaar weer beschikbaar in Spanje
MADRID (ANP/RTR) - Google News wordt na acht jaar weer beschikbaar in Spanje. Google-moeder Alphabet kondigde aan de dienst nieuw leven in te blazen, nadat Google News eerder was verdwenen door een Spaanse regel die bedrijven verplichtte om te betalen voor het gebruik van nieuws door derden. Madrid zette vorig jaar de copyrightregels van de Europese Unie, die in 2020 werden herzien, in wetgeving om. Daardoor kunnen mediabedrijven rechtstreeks met de techgigant onderhandelen.
Die stap was aanleiding voor Google om Google News weer beschikbaar te maken in Spanje. Die stap werd vorig jaar al aangekondigd "Vandaag, op de wereldwijde 20e verjaardag van Google News, en na een onderbreking van bijna acht jaar, keert Google News terug naar Spanje," zei Fuencisla Clemares, vice-president voor Google Iberia, in een blogpost.
Ze zei ook dat het bedrijf ook van plan is om Google News Showcase, het betaalmiddel voor nieuwsuitgevers, zo snel mogelijk in Spanje te lanceren.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
14 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
16 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
19 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesiƫ heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
20 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden