Google-moederbedrijf Alphabet stijgt op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde woensdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het moederbedrijf van Google boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Het techconcern deed onder meer goede zaken met zijn cloudactiviteiten en advertentieverkopen op videodienst YouTube. Het aandeel werd 7 procent hoger gezet, wat neerkomt op een stijging van de beurswaarde met 150 miljard dollar.
De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig, na een stroom van gemengde bedrijfsresultaten. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt nagenoeg vlak op 42.249 punten, de brede S&P 500-index daalde 0,1 procent op 5827 punten. De Nasdaq liet weinig beweging zien op 18.713 punten. De techgraadmeter sloot een dag eerder op een nieuw recordniveau.
Beleggers verwerkten ook nieuwe gegevens over de Amerikaanse economie en arbeidsmarkt. Zo bleek dat de grootste economie ter wereld in het derde kwartaal met 0,7 procent is gegroeid. Dat was minder sterk dan verwacht en minder dan de groei in het tweede kwartaal. Loonstrookverwerker ADP meldde daarnaast dat er in de Amerikaanse private sector in oktober 233.000 banen zijn bijgekomen. Dat was veel meer dan voorzien.
Reddit en Advanced Micro Devices
Reddit werd 39 procent meer waard. Het berichtenplatform boekte in het afgelopen kwartaal voor het eerst winst sinds de beursgang in maart dit jaar. Ook de resultaten van Snap, de eigenaar van de app Snapchat, werden goed ontvangen. Dat aandeel won 13 procent.
Advanced Micro Devices (AMD) zakte 9 procent. De chipfabrikant behaalde in het derde kwartaal meer omzet dan verwacht. De verwachtingen voor de omzet en verkopen van AI-chips voor het huidige kwartaal vielen echter tegen.
Caterpillar en Eli Lilly
Caterpillar verloor 4 procent. De fabrikant van bouwmachines zag de omzet dalen in het derde kwartaal en boekte minder winst dan verwacht. Ook de kwartaalresultaten van fastfoodketen Chipotle Mexican Grill (min 7 procent) stelden teleur.
Eli Lilly kelderde 13 procent. De farmaceut boekte in het derde kwartaal minder winst en omzet dan voorzien. Het bedrijf werd ook negatiever over de winst dit jaar door teleurstellende verkopen van zijn afslankmiddel Zepbound en diabetesmedicijn Mounjaro.
Microsoft en Meta Platforms
Softwareconcern Microsoft en Facebook-eigenaar Meta Platforms, die beide na de slotbel met resultaten komen, stegen allebei met 0,5 procent.
De euro was 1,0840 dollar waard, tegen 1,0807 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder op 67,92 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent meer op 71,79 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.
12 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.
36 minuten geledenATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.
1 uur geledenNYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI schort ambitieuze plannen voor uitbreiding van zijn datacenters in het Verenigd Koninkrijk op, maakte het bedrijf bekend. Het Britse Stargate-project dreigt volgens het bedrijf achter ChatGPT te duur te worden door hoge energiekosten en regelgeving. Voor de regering van premier Keir Starmer is het een tegenvaller, want in zijn plannen voor economische groei spelen AI en datacenters een belangrijke rol.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasunie-dochter Hynetwork en het Belgische Fluxys hydrogen gaan een waterstofverbinding tussen Nederland en België aanleggen. Daarover hebben ze een overeenkomst ondertekend. Volgens een verklaring moet de verbinding rond 2030 klaar zijn.
4 uur geleden