Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google-moederbedrijf Alphabet stijgt op Wall Street na cijfers

Google-moederbedrijf Alphabet stijgt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde woensdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het moederbedrijf van Google boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Het techconcern deed onder meer goede zaken met zijn cloudactiviteiten en advertentieverkopen op videodienst YouTube. Het aandeel werd 7 procent hoger gezet, wat neerkomt op een stijging van de beurswaarde met 150 miljard dollar.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig, na een stroom van gemengde bedrijfsresultaten. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt nagenoeg vlak op 42.249 punten, de brede S&P 500-index daalde 0,1 procent op 5827 punten. De Nasdaq liet weinig beweging zien op 18.713 punten. De techgraadmeter sloot een dag eerder op een nieuw recordniveau.

Beleggers verwerkten ook nieuwe gegevens over de Amerikaanse economie en arbeidsmarkt. Zo bleek dat de grootste economie ter wereld in het derde kwartaal met 0,7 procent is gegroeid. Dat was minder sterk dan verwacht en minder dan de groei in het tweede kwartaal. Loonstrookverwerker ADP meldde daarnaast dat er in de Amerikaanse private sector in oktober 233.000 banen zijn bijgekomen. Dat was veel meer dan voorzien.

Reddit en Advanced Micro Devices

Reddit werd 39 procent meer waard. Het berichtenplatform boekte in het afgelopen kwartaal voor het eerst winst sinds de beursgang in maart dit jaar. Ook de resultaten van Snap, de eigenaar van de app Snapchat, werden goed ontvangen. Dat aandeel won 13 procent.

Advanced Micro Devices (AMD) zakte 9 procent. De chipfabrikant behaalde in het derde kwartaal meer omzet dan verwacht. De verwachtingen voor de omzet en verkopen van AI-chips voor het huidige kwartaal vielen echter tegen.

Caterpillar en Eli Lilly

Caterpillar verloor 4 procent. De fabrikant van bouwmachines zag de omzet dalen in het derde kwartaal en boekte minder winst dan verwacht. Ook de kwartaalresultaten van fastfoodketen Chipotle Mexican Grill (min 7 procent) stelden teleur.

Eli Lilly kelderde 13 procent. De farmaceut boekte in het derde kwartaal minder winst en omzet dan voorzien. Het bedrijf werd ook negatiever over de winst dit jaar door teleurstellende verkopen van zijn afslankmiddel Zepbound en diabetesmedicijn Mounjaro.

Microsoft en Meta Platforms

Softwareconcern Microsoft en Facebook-eigenaar Meta Platforms, die beide na de slotbel met resultaten komen, stegen allebei met 0,5 procent.

De euro was 1,0840 dollar waard, tegen 1,0807 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder op 67,92 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent meer op 71,79 dollar per vat.

Meer uit Financieel

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

3 uur geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

5 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

6 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

8 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

8 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

10 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

11 uur geleden