Google-moederbedrijf Alphabet stijgt op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde woensdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het moederbedrijf van Google boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Het techconcern deed onder meer goede zaken met zijn cloudactiviteiten en advertentieverkopen op videodienst YouTube. Het aandeel werd 7 procent hoger gezet, wat neerkomt op een stijging van de beurswaarde met 150 miljard dollar.
De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig, na een stroom van gemengde bedrijfsresultaten. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt nagenoeg vlak op 42.249 punten, de brede S&P 500-index daalde 0,1 procent op 5827 punten. De Nasdaq liet weinig beweging zien op 18.713 punten. De techgraadmeter sloot een dag eerder op een nieuw recordniveau.
Beleggers verwerkten ook nieuwe gegevens over de Amerikaanse economie en arbeidsmarkt. Zo bleek dat de grootste economie ter wereld in het derde kwartaal met 0,7 procent is gegroeid. Dat was minder sterk dan verwacht en minder dan de groei in het tweede kwartaal. Loonstrookverwerker ADP meldde daarnaast dat er in de Amerikaanse private sector in oktober 233.000 banen zijn bijgekomen. Dat was veel meer dan voorzien.
Reddit en Advanced Micro Devices
Reddit werd 39 procent meer waard. Het berichtenplatform boekte in het afgelopen kwartaal voor het eerst winst sinds de beursgang in maart dit jaar. Ook de resultaten van Snap, de eigenaar van de app Snapchat, werden goed ontvangen. Dat aandeel won 13 procent.
Advanced Micro Devices (AMD) zakte 9 procent. De chipfabrikant behaalde in het derde kwartaal meer omzet dan verwacht. De verwachtingen voor de omzet en verkopen van AI-chips voor het huidige kwartaal vielen echter tegen.
Caterpillar en Eli Lilly
Caterpillar verloor 4 procent. De fabrikant van bouwmachines zag de omzet dalen in het derde kwartaal en boekte minder winst dan verwacht. Ook de kwartaalresultaten van fastfoodketen Chipotle Mexican Grill (min 7 procent) stelden teleur.
Eli Lilly kelderde 13 procent. De farmaceut boekte in het derde kwartaal minder winst en omzet dan voorzien. Het bedrijf werd ook negatiever over de winst dit jaar door teleurstellende verkopen van zijn afslankmiddel Zepbound en diabetesmedicijn Mounjaro.
Microsoft en Meta Platforms
Softwareconcern Microsoft en Facebook-eigenaar Meta Platforms, die beide na de slotbel met resultaten komen, stegen allebei met 0,5 procent.
De euro was 1,0840 dollar waard, tegen 1,0807 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder op 67,92 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent meer op 71,79 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.
9 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.
11 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.
12 uur geleden