Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google-moederbedrijf Alphabet stijgt op Wall Street na cijfers

Google-moederbedrijf Alphabet stijgt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde woensdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het moederbedrijf van Google boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Het techconcern deed onder meer goede zaken met zijn cloudactiviteiten en advertentieverkopen op videodienst YouTube. Het aandeel werd 7 procent hoger gezet, wat neerkomt op een stijging van de beurswaarde met 150 miljard dollar.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig, na een stroom van gemengde bedrijfsresultaten. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt nagenoeg vlak op 42.249 punten, de brede S&P 500-index daalde 0,1 procent op 5827 punten. De Nasdaq liet weinig beweging zien op 18.713 punten. De techgraadmeter sloot een dag eerder op een nieuw recordniveau.

Beleggers verwerkten ook nieuwe gegevens over de Amerikaanse economie en arbeidsmarkt. Zo bleek dat de grootste economie ter wereld in het derde kwartaal met 0,7 procent is gegroeid. Dat was minder sterk dan verwacht en minder dan de groei in het tweede kwartaal. Loonstrookverwerker ADP meldde daarnaast dat er in de Amerikaanse private sector in oktober 233.000 banen zijn bijgekomen. Dat was veel meer dan voorzien.

Reddit en Advanced Micro Devices

Reddit werd 39 procent meer waard. Het berichtenplatform boekte in het afgelopen kwartaal voor het eerst winst sinds de beursgang in maart dit jaar. Ook de resultaten van Snap, de eigenaar van de app Snapchat, werden goed ontvangen. Dat aandeel won 13 procent.

Advanced Micro Devices (AMD) zakte 9 procent. De chipfabrikant behaalde in het derde kwartaal meer omzet dan verwacht. De verwachtingen voor de omzet en verkopen van AI-chips voor het huidige kwartaal vielen echter tegen.

Caterpillar en Eli Lilly

Caterpillar verloor 4 procent. De fabrikant van bouwmachines zag de omzet dalen in het derde kwartaal en boekte minder winst dan verwacht. Ook de kwartaalresultaten van fastfoodketen Chipotle Mexican Grill (min 7 procent) stelden teleur.

Eli Lilly kelderde 13 procent. De farmaceut boekte in het derde kwartaal minder winst en omzet dan voorzien. Het bedrijf werd ook negatiever over de winst dit jaar door teleurstellende verkopen van zijn afslankmiddel Zepbound en diabetesmedicijn Mounjaro.

Microsoft en Meta Platforms

Softwareconcern Microsoft en Facebook-eigenaar Meta Platforms, die beide na de slotbel met resultaten komen, stegen allebei met 0,5 procent.

De euro was 1,0840 dollar waard, tegen 1,0807 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder op 67,92 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent meer op 71,79 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Weer flinke verliezen op beurzen Azië, Kospi keldert 12 procent

SEOUL (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag opnieuw flink omlaag door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de olietoevoer uit de regio. De Kospi-index in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul dook tot wel 12 procent in de min na het scherpe verlies een dag eerder. Ook in Tokio waren de koersenborden weer dieprood.

9 minuten geleden
Wall Street beperkt verliezen na bericht Trump begeleiden tankers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.

9 uur geleden
Energieleveranciers beperken afsluiten vast contract om gasprijs

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.

10 uur geleden
Britse vliegmaatschappij hervat dinsdag vluchten Dubai en Riyad

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.

12 uur geleden
Trump dreigt alle handel met Spanje te stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.

13 uur geleden
AEX sluit opnieuw flink lager door oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.

13 uur geleden
Irak vreest olieproductie fors te moeten verminderen door oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.

14 uur geleden