Google-moeder treft schikking in discriminatiezaak oud-medewerker
MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google-moeder Alphabet heeft een schikking getroffen met oud-medewerker Chelsey Glasson, die zei dat ze werd gediscrimineerd door het bedrijf nadat ze zwanger was geworden. Het bedrag van de schikking werd niet bekendgemaakt.
Glasson klaagde Google in 2020 aan nadat herhaalde pogingen om zwangerschapsdiscriminatie te melden werden genegeerd, zei ze in oktober. Ze schatte dat haar juridische strijd meer dan 100.000 dollar zou kosten en een zware tol zou eisen op haar geestelijke gezondheid. Glasson zei dat haar ervaring bij Google haar slapeloosheid, paniekaanvallen en hartkloppingen heeft bezorgd.
Haar strijd tegen het bedrijf begon nadat ze naar eigen zeggen een directeur bij het bedrijf kritiek hoorde leveren op een zwangere collega. Ze kwam erachter dat die vrouw ook negatieve feedback kreeg in haar functioneringsgesprek na bekendmaking van de zwangerschap. Glasson diende daarop een klacht in bij personeelszaken, zoals de richtlijnen van Google voorschrijven. Na die klacht begon de directeur met vergeldingsmaatregelen tegen haar. Maar meldingen daarover bij het bedrijf haalden niets uit.
Pesterijen
Enkele maanden later werd Glasson zelf zwanger en besloot ze naar een ander team over te stappen om aan de voortdurende pesterijen te ontsnappen. Maar ze ontdekte dat haar nieuwe chef negatieve opmerkingen maakte over haar zwangerschapsgerelateerde gezondheidsproblemen, en haar de managementfunctie ontzegde waarvoor ze was aangenomen.
Het welzijn van werknemers en arbeidsverhoudingen zijn de laatste tijd belangrijker geworden bij grote techbedrijven. Glasson pleitte onder andere voor betere bescherming en middelen voor klokkenluiders, waarbij ze haar eigen zaak als voorbeeld heeft gebruikt van de moeilijkheden waarmee ze worden geconfronteerd.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
1 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
2 uur geledenBASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger begonnen. Beleggers deden het rustig aan voorafgaand aan het lange weekend in de Verenigde Staten. Wall Street blijft maandag gesloten op Martin Luther King Day. Na de resultaten van de grote Amerikaanse banken deze week wordt het cijferseizoen volgende week voortgezet met cijfers van streamingdienst Netflix, consumentengoederenconcerns Johnson & Johnson en Procter & Gamble en chipbedrijf Intel.
5 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Porsche heeft vorig jaar 10 procent minder auto's verkocht dan in 2024, vooral door problemen op de Chinese markt. Het is de sterkste daling van de verkoopcijfers voor het luxemerk sinds 2009, toen de financiële crisis een economische schok teweegbracht.
6 uur geleden