Google-moeder treft schikking in discriminatiezaak oud-medewerker
MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google-moeder Alphabet heeft een schikking getroffen met oud-medewerker Chelsey Glasson, die zei dat ze werd gediscrimineerd door het bedrijf nadat ze zwanger was geworden. Het bedrag van de schikking werd niet bekendgemaakt.
Glasson klaagde Google in 2020 aan nadat herhaalde pogingen om zwangerschapsdiscriminatie te melden werden genegeerd, zei ze in oktober. Ze schatte dat haar juridische strijd meer dan 100.000 dollar zou kosten en een zware tol zou eisen op haar geestelijke gezondheid. Glasson zei dat haar ervaring bij Google haar slapeloosheid, paniekaanvallen en hartkloppingen heeft bezorgd.
Haar strijd tegen het bedrijf begon nadat ze naar eigen zeggen een directeur bij het bedrijf kritiek hoorde leveren op een zwangere collega. Ze kwam erachter dat die vrouw ook negatieve feedback kreeg in haar functioneringsgesprek na bekendmaking van de zwangerschap. Glasson diende daarop een klacht in bij personeelszaken, zoals de richtlijnen van Google voorschrijven. Na die klacht begon de directeur met vergeldingsmaatregelen tegen haar. Maar meldingen daarover bij het bedrijf haalden niets uit.
Pesterijen
Enkele maanden later werd Glasson zelf zwanger en besloot ze naar een ander team over te stappen om aan de voortdurende pesterijen te ontsnappen. Maar ze ontdekte dat haar nieuwe chef negatieve opmerkingen maakte over haar zwangerschapsgerelateerde gezondheidsproblemen, en haar de managementfunctie ontzegde waarvoor ze was aangenomen.
Het welzijn van werknemers en arbeidsverhoudingen zijn de laatste tijd belangrijker geworden bij grote techbedrijven. Glasson pleitte onder andere voor betere bescherming en middelen voor klokkenluiders, waarbij ze haar eigen zaak als voorbeeld heeft gebruikt van de moeilijkheden waarmee ze worden geconfronteerd.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
7 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
12 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesiƫ heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
13 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden