Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google-moeder treft schikking in discriminatiezaak oud-medewerker

Google-moeder treft schikking in discriminatiezaak oud-medewerker

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google-moeder Alphabet heeft een schikking getroffen met oud-medewerker Chelsey Glasson, die zei dat ze werd gediscrimineerd door het bedrijf nadat ze zwanger was geworden. Het bedrag van de schikking werd niet bekendgemaakt.

Glasson klaagde Google in 2020 aan nadat herhaalde pogingen om zwangerschapsdiscriminatie te melden werden genegeerd, zei ze in oktober. Ze schatte dat haar juridische strijd meer dan 100.000 dollar zou kosten en een zware tol zou eisen op haar geestelijke gezondheid. Glasson zei dat haar ervaring bij Google haar slapeloosheid, paniekaanvallen en hartkloppingen heeft bezorgd.

Haar strijd tegen het bedrijf begon nadat ze naar eigen zeggen een directeur bij het bedrijf kritiek hoorde leveren op een zwangere collega. Ze kwam erachter dat die vrouw ook negatieve feedback kreeg in haar functioneringsgesprek na bekendmaking van de zwangerschap. Glasson diende daarop een klacht in bij personeelszaken, zoals de richtlijnen van Google voorschrijven. Na die klacht begon de directeur met vergeldingsmaatregelen tegen haar. Maar meldingen daarover bij het bedrijf haalden niets uit.

Pesterijen

Enkele maanden later werd Glasson zelf zwanger en besloot ze naar een ander team over te stappen om aan de voortdurende pesterijen te ontsnappen. Maar ze ontdekte dat haar nieuwe chef negatieve opmerkingen maakte over haar zwangerschapsgerelateerde gezondheidsproblemen, en haar de managementfunctie ontzegde waarvoor ze was aangenomen.

Het welzijn van werknemers en arbeidsverhoudingen zijn de laatste tijd belangrijker geworden bij grote techbedrijven. Glasson pleitte onder andere voor betere bescherming en middelen voor klokkenluiders, waarbij ze haar eigen zaak als voorbeeld heeft gebruikt van de moeilijkheden waarmee ze worden geconfronteerd.

Meer uit Financieel

Ørsted verkoopt Europese activiteiten met windmolens op land

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted verkoopt zijn Europese activiteiten met windmolens op land aan investeerder Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) in een deal ter waarde van 1,44 miljard euro. Het bedrijf wil zich volledig richten op zijn activiteiten met windparken op zee in Europese kernmarkten.

37 minuten geleden
China verbiedt verzonken deurgrepen in auto's vanwege veiligheid

BEIJING (ANP/AFP) - China verbiedt vanaf volgend jaar verzonken deurgrepen in auto's uit zorgen over de veiligheid. Het is het eerste land dat zo'n verbod invoert. Aanleiding zijn incidenten waarbij de deuren niet opengingen.

40 minuten geleden
Duitsland investeert 3,3 miljard euro in Duits deel TenneT

ARNHEM (ANP) - De Duitse staat investeert 3,3 miljard euro in het Duitse deel van de Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT, maakt die organisatie bekend. Voor het geld krijgen de Duitsers een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.

1 uur geleden
Rotterdamse haven scherpt toezicht op drones aan

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven gaat dit jaar scherper toezien op drones in zijn luchtruim. Havenmeester René de Vries hamerde dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers op het belang van toezicht vanwege ongewenste dronevluchten in Europa.

1 uur geleden
ACM onderzoekt IT-bedrijf om verboden afspraken over personeel

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt een IT-bedrijf om vermoedens van verboden afspraken over personeel. Volgens de marktwaakhond heeft het bedrijf, dat niet bij naam wordt genoemd, mogelijk afspraken gemaakt met andere bedrijven om elkaars medewerkers niet actief te benaderen of in dienst te nemen.

1 uur geleden
Ontwikkelaar zelfrijdende auto's Waymo haalt 16 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De ontwikkelaar van zelfsturende auto's Waymo heeft 16 miljard dollar (13,6 miljard euro) aan investeringen opgehaald. Daarmee is het dochterbedrijf van techconcern Alphabet, ook eigenaar van Google, in totaal 126 miljard dollar waard.

2 uur geleden
Switch 2 helpt verkoop en winst Nintendo flink vooruit

KYOTO (ANP/AFP) - De verkoop van de Nintendo Switch 2 heeft de winst van Nintendo flink vooruitgeholpen, terwijl de omzet de voorbije drie kwartalen bijna is verdubbeld. Het Japanse spelcomputerbedrijf heeft inmiddels meer dan 17 miljoen exemplaren van zijn nieuwe spelcomputer verkocht, kwam dinsdag naar voren uit de kwartaalcijfers van Nintendo.

2 uur geleden