Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google-moeder treft schikking in discriminatiezaak oud-medewerker

Google-moeder treft schikking in discriminatiezaak oud-medewerker

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google-moeder Alphabet heeft een schikking getroffen met oud-medewerker Chelsey Glasson, die zei dat ze werd gediscrimineerd door het bedrijf nadat ze zwanger was geworden. Het bedrag van de schikking werd niet bekendgemaakt.

Glasson klaagde Google in 2020 aan nadat herhaalde pogingen om zwangerschapsdiscriminatie te melden werden genegeerd, zei ze in oktober. Ze schatte dat haar juridische strijd meer dan 100.000 dollar zou kosten en een zware tol zou eisen op haar geestelijke gezondheid. Glasson zei dat haar ervaring bij Google haar slapeloosheid, paniekaanvallen en hartkloppingen heeft bezorgd.

Haar strijd tegen het bedrijf begon nadat ze naar eigen zeggen een directeur bij het bedrijf kritiek hoorde leveren op een zwangere collega. Ze kwam erachter dat die vrouw ook negatieve feedback kreeg in haar functioneringsgesprek na bekendmaking van de zwangerschap. Glasson diende daarop een klacht in bij personeelszaken, zoals de richtlijnen van Google voorschrijven. Na die klacht begon de directeur met vergeldingsmaatregelen tegen haar. Maar meldingen daarover bij het bedrijf haalden niets uit.

Pesterijen

Enkele maanden later werd Glasson zelf zwanger en besloot ze naar een ander team over te stappen om aan de voortdurende pesterijen te ontsnappen. Maar ze ontdekte dat haar nieuwe chef negatieve opmerkingen maakte over haar zwangerschapsgerelateerde gezondheidsproblemen, en haar de managementfunctie ontzegde waarvoor ze was aangenomen.

Het welzijn van werknemers en arbeidsverhoudingen zijn de laatste tijd belangrijker geworden bij grote techbedrijven. Glasson pleitte onder andere voor betere bescherming en middelen voor klokkenluiders, waarbij ze haar eigen zaak als voorbeeld heeft gebruikt van de moeilijkheden waarmee ze worden geconfronteerd.

Meer uit Financieel

Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

2 minuten geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

49 minuten geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

1 uur geleden
Tata Steel: staalmarktomstandigheden zeer uitdagend door oorlog

MUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.

1 uur geleden
Overheid compenseert vissers voor hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.

1 uur geleden
Bloomberg: wapenfabrikant Destinus overweegt beursgang Amsterdam

VALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.

2 uur geleden
Wall Street opent lager, Applied Materials zakt na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.

3 uur geleden