Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google-moeder stijgt flink op verdeeld Wall Street

Google-moeder stijgt flink op verdeeld Wall Street

NEW YORK (ANP) - Alphabet is woensdag op de aandelenbeurzen in New York beloond voor de resultaten in het tweede kwartaal, die beter waren dan beleggers hadden verwacht. Het moederbedrijf van Google haalde meer inkomsten uit advertenties, maar ook de opbrengsten uit clouddiensten namen toe. Het aandeel boekte een koerswinst van 5,6 procent.

De beurzen in New York sloten verdeeld na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verhoogde de Amerikaanse rente zoals verwacht met 0,25 procentpunt en hield de deur open voor verdere verhogingen. Maar ook een nieuwe rentepauze behoort nadrukkelijk tot de mogelijkheden, liet Fed-president Jerome Powell weten. De centrale bankiers zullen van keer tot keer kijken wat ze moeten doen op basis van macro-economische gegevens. Alleen een renteverlaging dit jaar sloot Powell uit.

Behalve van Alphabet verwerkten beleggers ook de resultaten van techconcern Microsoft, het bedrijf achter onder meer Windows en Xbox. Dat zag de omzet en winst afgelopen kwartaal stijgen. De omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel echter tegen. Ook ziet het bedrijf de kosten oplopen door de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI).

Coca-cola

De Dow-Jonesindex sloot 0,2 hoger op 35.520,12 punten. De hoofdindex sloot daarmee voor de dertiende dag op rij hoger. De brede S&P 500 daalde een fractie tot 4566,75 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde 0,1 procent in tot 14.127,28 punten.

Coca-Cola steeg 1,3 procent. De hogere prijzen die de frisdrankfabrikant vraagt voor zijn producten lijken klanten niet af te schrikken. Het concern verhoogde zijn verwachtingen voor de winst en omzet voor het hele jaar.

Mededingingszaak

Ook de resultaten van telecomconcern AT&T (plus 0,6 procent) en vliegtuigbouwer Boeing (plus 8,7 procent) vielen in de smaak bij beleggers. Wells Fargo steeg 2,1 procent. De bank gaat voor maximaal 30 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen.

Amazon zakte 0,8 procent na mediaberichten dat de Amerikaanse toezichthouder FTC een mededingingszaak tegen het webwinkelconcern wil starten.

Snapchat

Snap kelderde ruim 14 procent na publicatie van de resultaten. Het moederbedrijf van de app Snapchat, waarmee foto's en filmpjes kunnen worden gedeeld, gaf daarbij een teleurstellende verwachting af voor het huidige kwartaal.

De euro was 1,1091dollar waard, tegen 1,1075 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent minder op 78,93 dollar. Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 82,94 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Hornbach: meer omzet door vraag naar verkoeling in hete zomer

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald. Volgens het bedrijf was er door de hete en droge zomer veel vraag naar producten voor verkoeling, zoals airconditioners, ventilatoren en zonwering.

20 minuten geleden
FT: Nederland en andere landen stellen EU begrotingsultimatum

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland, Duitsland en vier andere landen hebben de EU een begrotingsultimatum gesteld. Dat schrijft de krant Financial Times, die een brief van de leiders van de landen heeft ingezien. Ze eisen dat uitgaven met "honderden miljarden" worden verlaagd, anders dreigen ze steun voor de zevenjarige begroting te onthouden.

1 uur geleden
Webwinkel Shein onderuit op beurs Hongkong na cijfers

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein ging dinsdag hard omlaag op de aandelenbeurs in Hongkong na de bekendmaking van tegenvallende cijfers. Shein maakte op 1 september zijn beursdebuut in Hongkong en kwam maandag voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met resultaten naar buiten.

1 uur geleden
Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen

AMSTERDAM (ANP) - Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen, maakte het advies- en ingenieursbureau bekend. De Nederlandse onderneming kondigde verder aan het merendeel van zijn architectuuractiviteiten af te stoten, evenals de activiteiten in China.

1 uur geleden
OpenAI ziet af van lancering nieuwste AI-model om veiligheid

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het nieuwste model van ontwikkelaar OpenAI zal niet begin oktober worden gelanceerd, zoals gepland was. The Wall Street Journal meldde in de nacht van maandag op dinsdag dat er veiligheidszorgen zijn over het model GPT-6.1 Astra. Het wordt voorlopig niet beschikbaar gesteld aan gebruikers na interne testen, bevestigde het bedrijf achter ChatGPT.

4 uur geleden
Hogere staatsrente drukt Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.

10 uur geleden
Trump: handelsakkoord met Canada komt er omdat Canada dat wil

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.

10 uur geleden