Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google-moeder schikt in rechtszaak om seksuele intimidatie

Google-moeder schikt in rechtszaak om seksuele intimidatie

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Het moederbedrijf van Google, Alphabet, heeft een schikking ter waarde van 310 miljoen dollar getroffen in een rechtszaak wegens wangedrag door leidinggevenden bij het bedrijf. Aandeelhouders beschuldigden de zoekmachinegigant ervan verkeerd te hebben gehandeld na aanwijzingen van seksuele intimidatie op de werkvloer. Het technologieconcern belooft nu meer te doen tegen misstanden.

Aandeelhouders klaagden Alphabet aan nadat er grote commotie was ontstaat rond een gouden handdruk voor Andy Rubin. Rubin, die het Android-besturingssysteem ontwikkelde, kreeg bij zijn vertrek een bonus van 90 miljoen dollar mee. Dat terwijl er een onderzoek wegens seksuele intimidatie tegen hem liep. Ook andere leidinggevenden kregen ondanks misbruikklachten fikse bonussen mee bij hun vertrek.

De kwestie leidde tot veel onvrede bij personeel van het bedrijf. Duizenden Google-medewerkers liepen in 2018 uit protest weg van hun werkplek, om duidelijk te maken dat ze meer actie van de top eisten.

In de schikking belooft Alphabet een onafhankelijke commissie op te zetten die toeziet op de juiste afhandeling van klachten over intimidatie. Daarnaast wordt het Google-werknemers verboden een relatie aan te gaan met ondergeschikten, terwijl dit eerder allen "sterk ontmoedigd" werd.

Het staat alle Alphabet-medewerkers nu ook vrij om naar de rechter te stappen voor klachten over wangedrag, terwijl eerder beleid hen voorheen verplichtte zulke klachten via private bemiddeling op te lossen. Die verplichting werd binnen Google al eerder opgeheven, maar verdwijnt nu ook bij andere Alphabet-bedrijven als Waymo.

De 310 miljoen euro besteedt Alphabet aan projecten voor meer diversiteit en gelijkheid. Ook gaat er geld naar programma's voor een respectvollere cultuur op de werkvloer en bredere toegang tot IT-onderwijs.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street na opmerking wapenstilstand Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.

6 uur geleden
Noorwegen heropent drie gasvelden voor Europese gasvoorziening

OSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.

7 uur geleden
Ierse waakhond onderzoekt Meta om feeds Instagram en Facebook

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.

7 uur geleden
EU roept VS op handelsdeal te respecteren

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.

9 uur geleden
AEX eindigt hoger na geruststellingen rond oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.

10 uur geleden
Nederlands quantumbedrijf QuantWare haalt 152 miljoen euro op

DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.

12 uur geleden
Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.

12 uur geleden