Google-moeder schikt in rechtszaak om seksuele intimidatie
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Het moederbedrijf van Google, Alphabet, heeft een schikking ter waarde van 310 miljoen dollar getroffen in een rechtszaak wegens wangedrag door leidinggevenden bij het bedrijf. Aandeelhouders beschuldigden de zoekmachinegigant ervan verkeerd te hebben gehandeld na aanwijzingen van seksuele intimidatie op de werkvloer. Het technologieconcern belooft nu meer te doen tegen misstanden.
Aandeelhouders klaagden Alphabet aan nadat er grote commotie was ontstaat rond een gouden handdruk voor Andy Rubin. Rubin, die het Android-besturingssysteem ontwikkelde, kreeg bij zijn vertrek een bonus van 90 miljoen dollar mee. Dat terwijl er een onderzoek wegens seksuele intimidatie tegen hem liep. Ook andere leidinggevenden kregen ondanks misbruikklachten fikse bonussen mee bij hun vertrek.
De kwestie leidde tot veel onvrede bij personeel van het bedrijf. Duizenden Google-medewerkers liepen in 2018 uit protest weg van hun werkplek, om duidelijk te maken dat ze meer actie van de top eisten.
In de schikking belooft Alphabet een onafhankelijke commissie op te zetten die toeziet op de juiste afhandeling van klachten over intimidatie. Daarnaast wordt het Google-werknemers verboden een relatie aan te gaan met ondergeschikten, terwijl dit eerder allen "sterk ontmoedigd" werd.
Het staat alle Alphabet-medewerkers nu ook vrij om naar de rechter te stappen voor klachten over wangedrag, terwijl eerder beleid hen voorheen verplichtte zulke klachten via private bemiddeling op te lossen. Die verplichting werd binnen Google al eerder opgeheven, maar verdwijnt nu ook bij andere Alphabet-bedrijven als Waymo.
De 310 miljoen euro besteedt Alphabet aan projecten voor meer diversiteit en gelijkheid. Ook gaat er geld naar programma's voor een respectvollere cultuur op de werkvloer en bredere toegang tot IT-onderwijs.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
53 minuten geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
17 uur geleden