Google-moeder moet concurrenten meer ruimte geven in appwinkel VS
SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Alphabet, het bedrijf achter Google, moet meer ruimte geven aan concurrenten in zijn appwinkel Google Play. Dit heeft een Amerikaanse rechter in San Francisco bepaald in een zaak die in 2020 is aangespannen door de maker van Fortnite, Epic Games. Ook moet Alphabet Android-apps beschikbaar stellen via andere platformen.
Epic beschuldigde Alphabet van machtsmisbruik en stelde dat de regels en tarieven van Google Play de concurrentie en betalingen binnen apps van andere partijen belemmerden.
Eind vorig jaar oordeelde een jury in dezelfde zaak dat Alphabet een illegaal monopolie heeft met zijn appwinkel. De jury zei toen dat de handelswijze "oneerlijk" is voor ontwikkelaars van games en apps.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager aan de handel begonnen. Daarmee werd een stapje teruggedaan op Wall Street na de nieuwe records van de brede S&P 500-index en op de technologiebeurs Nasdaq een dag eerder. De techfondsen gaven daarbij terrein prijs. Later op de dag komen nog de notulen van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank van vorige maand.
19 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern Shell heeft recordresultaten geboekt met de raffinage van olie. Het verschil in prijs tussen ruwe aardolie en geraffineerde producten, zoals brandstoffen als diesel en benzine, was nooit zo groot als in het derde kwartaal. Daarbij profiteert het Britse bedrijf van de schaarste die is ontstaan door de Iranoorlog en Oekraïense aanvallen op raffinaderijen in Rusland, die leidden tot een Russisch exportverbod voor benzine en diesel.
20 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Maar een op de tien Duitse bedrijven is gewapend tegen cyberaanvallen met kunstmatige intelligentie (AI). Terwijl een op de zes afgelopen jaar waarschijnlijk of misschien doelwit was van zo'n aanval, maken de toezichthouder en de koepel van cyberinspectiebedrijven op uit gezamenlijk onderzoek.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering heeft de verkoop van een logistiek bedrijf aan de Chinese staatsrederij Cosco geblokkeerd. Dat doet Duitsland vanwege zorgen over de veiligheid, meldt het ministerie van Economische Zaken.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft woensdag ingestemd met een tijdelijke korting op tol voor zware voertuigen, zoals bussen en vrachtwagens, die weinig uitstoten.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT voor tieners, de variant van OpenAI voor jongeren, is te riskant voor de doelgroep. Dat concludeert Common Sense Media, een Amerikaanse non-profitorganisatie die ouders, kinderen en scholen adviseert over media en technologie. Het rapport roept OpenAI op om tieners tussen 13 en 17 geen toegang te geven tot ChatGPT totdat het een veilige ervaring kan bieden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV voelt geen opgave om een bepaald bedrag aan bezuinigingen te halen in de onderhandelingen met het kabinet over de sociale zekerheid, zei voorzitter Hans Spekman na afloop van een gesprek op het Catshuis. Hij wil praten over verbeteringen van de uitkeringen voor werkloosheid (WW) of arbeidsongeschiktheid (WIA) en sluit niet uit dat dit geld gaat opleveren. "Maar wij hoeven niet aan een opdracht te voldoen."
4 uur geleden