Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google-moeder Alphabet stijgt op Wall Street na massaontslag

Google-moeder Alphabet stijgt op Wall Street na massaontslag

NEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, behoorde vrijdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers verwerkten het nieuws dat het grote technologieconcern wereldwijd zo'n 12.000 banen gaat schrappen om kosten te besparen. Alphabet heeft net als veel branchegenoten last van een tragere groei doordat adverteerders voorzichtiger zijn geworden met hun uitgaven.

Alphabet klom ruim 3 procent. Het banenverlies treft alle onderdelen van het Amerikaanse bedrijf en staat gelijk aan ongeveer 6 procent van het personeelsbestand. Met het massaontslag volgt Alphabet het voorbeeld van andere grote techbedrijven. Zo schrapt softwareconcern Microsoft 10.000 banen, bij webwinkel Amazon verdwijnen meer dan 18.000 arbeidsplaatsen en Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, zet het mes in ongeveer 11.000 banen.

Netflix (plus 7,7 procent) was ook een winnaar dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers. De streamingdienst wist in het vierde kwartaal veel meer gebruikers te trekken dan verwacht. Volgens Netflix kwamen er in de afgelopen periode bijna 7,7 miljoen nieuwe klanten bij, wat fors meer is dan de 4,5 miljoen die het bedrijf zelf had voorspeld.

Nordstrom

De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig na de recente verliesbeurten. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang 0,2 procent lager op 32.990 punten. De brede S&P 500 steeg licht tot 3901 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,4 procent tot 10.894 punten. De graadmeters koersen af op de eerste verliesweek van het jaar. De Dow levert daarmee de winst sinds het begin van het jaar weer in.

Nordstrom zakte 1,4 procent. De warenhuisketen verlaagde opnieuw zijn winstverwachting voor het hele jaar, na tegenvallende verkopen in de belangrijke feestdagenperiode. Vorig jaar gaf het bedrijf ook al een winstwaarschuwing doordat Amerikanen uit de middenklasse, de doelgroep van Nordstrom, beter letten op hun uitgaven door de inflatie. Branchegenoot Macy's leverde 1,4 procent in.

PPG won bijna 3 procent na een goed ontvangen kwartaalbericht. De concurrent van verfconcern AkzoNobel kampte in het vierde kwartaal nog met een zwakke economische activiteit in Europa en China. Het bedrijf verwacht dat die situatie in het eerste kwartaal nog zal aanhouden, maar ziet vanaf het tweede kwartaal een verbetering in die twee markten.

Meer uit Financieel

Wall Street verder omhoog door hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.

1 uur geleden
Duitse diesel breekt record, maar Nederlanders betalen fors meer

BERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.

3 uur geleden
Ook Amerikanen kopen meer tweedehands elektrische auto's

NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.

6 uur geleden
Gasvoorraden in Nederland langzaam weer aangevuld na dieptepunt

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

7 uur geleden
Wall Street begint nieuwe beursweek afwachtend

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.

8 uur geleden
Bloomberg: scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz neemt toe

NEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.

9 uur geleden
IKEA Duiven door internetprobleem dicht op drukke tweede paasdag

DUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.

10 uur geleden