Google-moeder Alphabet stijgt op Wall Street na massaontslag
NEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, behoorde vrijdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers verwerkten het nieuws dat het grote technologieconcern wereldwijd zo'n 12.000 banen gaat schrappen om kosten te besparen. Alphabet heeft net als veel branchegenoten last van een tragere groei doordat adverteerders voorzichtiger zijn geworden met hun uitgaven.
Alphabet klom ruim 3 procent. Het banenverlies treft alle onderdelen van het Amerikaanse bedrijf en staat gelijk aan ongeveer 6 procent van het personeelsbestand. Met het massaontslag volgt Alphabet het voorbeeld van andere grote techbedrijven. Zo schrapt softwareconcern Microsoft 10.000 banen, bij webwinkel Amazon verdwijnen meer dan 18.000 arbeidsplaatsen en Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, zet het mes in ongeveer 11.000 banen.
Netflix (plus 7,7 procent) was ook een winnaar dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers. De streamingdienst wist in het vierde kwartaal veel meer gebruikers te trekken dan verwacht. Volgens Netflix kwamen er in de afgelopen periode bijna 7,7 miljoen nieuwe klanten bij, wat fors meer is dan de 4,5 miljoen die het bedrijf zelf had voorspeld.
Nordstrom
De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig na de recente verliesbeurten. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang 0,2 procent lager op 32.990 punten. De brede S&P 500 steeg licht tot 3901 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,4 procent tot 10.894 punten. De graadmeters koersen af op de eerste verliesweek van het jaar. De Dow levert daarmee de winst sinds het begin van het jaar weer in.
Nordstrom zakte 1,4 procent. De warenhuisketen verlaagde opnieuw zijn winstverwachting voor het hele jaar, na tegenvallende verkopen in de belangrijke feestdagenperiode. Vorig jaar gaf het bedrijf ook al een winstwaarschuwing doordat Amerikanen uit de middenklasse, de doelgroep van Nordstrom, beter letten op hun uitgaven door de inflatie. Branchegenoot Macy's leverde 1,4 procent in.
PPG won bijna 3 procent na een goed ontvangen kwartaalbericht. De concurrent van verfconcern AkzoNobel kampte in het vierde kwartaal nog met een zwakke economische activiteit in Europa en China. Het bedrijf verwacht dat die situatie in het eerste kwartaal nog zal aanhouden, maar ziet vanaf het tweede kwartaal een verbetering in die twee markten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
1 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
6 uur geleden