Google-moeder Alphabet stijgt op Wall Street na massaontslag
NEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, behoorde vrijdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers verwerkten het nieuws dat het grote technologieconcern wereldwijd zo'n 12.000 banen gaat schrappen om kosten te besparen. Alphabet heeft net als veel branchegenoten last van een tragere groei doordat adverteerders voorzichtiger zijn geworden met hun uitgaven.
Alphabet klom ruim 3 procent. Het banenverlies treft alle onderdelen van het Amerikaanse bedrijf en staat gelijk aan ongeveer 6 procent van het personeelsbestand. Met het massaontslag volgt Alphabet het voorbeeld van andere grote techbedrijven. Zo schrapt softwareconcern Microsoft 10.000 banen, bij webwinkel Amazon verdwijnen meer dan 18.000 arbeidsplaatsen en Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, zet het mes in ongeveer 11.000 banen.
Netflix (plus 7,7 procent) was ook een winnaar dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers. De streamingdienst wist in het vierde kwartaal veel meer gebruikers te trekken dan verwacht. Volgens Netflix kwamen er in de afgelopen periode bijna 7,7 miljoen nieuwe klanten bij, wat fors meer is dan de 4,5 miljoen die het bedrijf zelf had voorspeld.
Nordstrom
De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig na de recente verliesbeurten. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang 0,2 procent lager op 32.990 punten. De brede S&P 500 steeg licht tot 3901 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,4 procent tot 10.894 punten. De graadmeters koersen af op de eerste verliesweek van het jaar. De Dow levert daarmee de winst sinds het begin van het jaar weer in.
Nordstrom zakte 1,4 procent. De warenhuisketen verlaagde opnieuw zijn winstverwachting voor het hele jaar, na tegenvallende verkopen in de belangrijke feestdagenperiode. Vorig jaar gaf het bedrijf ook al een winstwaarschuwing doordat Amerikanen uit de middenklasse, de doelgroep van Nordstrom, beter letten op hun uitgaven door de inflatie. Branchegenoot Macy's leverde 1,4 procent in.
PPG won bijna 3 procent na een goed ontvangen kwartaalbericht. De concurrent van verfconcern AkzoNobel kampte in het vierde kwartaal nog met een zwakke economische activiteit in Europa en China. Het bedrijf verwacht dat die situatie in het eerste kwartaal nog zal aanhouden, maar ziet vanaf het tweede kwartaal een verbetering in die twee markten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft onder meer vanwege de snelheid gekozen voor een beursgang in Amsterdam. Aan het Damrak waren de regels het gunstigst voor een snelle notering, vertelt financieel topman Zdenek Jurak vlak na het beursdebuut tegen het ANP. Het tempo was belangrijk om de kans te vergroten dat de vraag naar defensieaandelen nog steeds zo groot mogelijk zou zijn. De populariteit is nu hoog door de grote geopolitieke spanningen.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Czechoslovak Group (CSG) is vrijdag hoger geopend op de eerste handelsdag van het Tsjechische defensiebedrijf op de Amsterdamse beurs. Het aandeel CSG opende op 32 euro. In de afgelopen dagen werden de aandelen al aangeboden aan pensioenfondsen en andere grote investeerders zoals vermogensbeheerders tegen een vaste prijs van 25 euro per stuk.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse uitbater van laadstations voor elektrische auto's, Fastned, heeft maximaal 200 miljoen euro aan nieuwe financiering opgehaald. Het geld komt van een bankenconsortium bestaande uit overheidsinvesteringsfonds Invest-NL, ABN AMRO, ING, Rabobank en het Franse Crédit Agricole en is bedoeld om de uitbreiding van het aantal snellaadstations te versnellen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Avantium behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De bioplasticmaker verwacht de productie in zijn nieuwe fabriek in Delfzijl later te kunnen opstarten dan gepland. Volgens het bedrijf zijn tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen ontdekt, waardoor een veiligheidsrisico is ontstaan. Door het herstelwerk verwacht Avantium nu de fabriek half 2026 te openen en in de tweede helft van het jaar te beginnen met de verkoop van zijn grondstof voor plantaardig plastic. Het aandeel werd daarop 9 procent lager gezet.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) heeft in de afgelopen dagen 3,3 miljard euro opgehaald met de verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten. De aandelen werden verkocht voorafgaand aan de beursintroductie in Amsterdam. Vrijdag gaat de handel in het aandeel op het Damrak van start.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De fabrikant van bioplastics, Avantium, verwacht zijn fabriek in Delfzijl later te kunnen openen dan was gepland. Het bedrijf laat weten dat tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen zijn ontdekt. Daardoor is een veiligheidsrisico ontstaan.
3 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Maleisië heeft de toegang tot chatbot Grok hersteld, nadat het socialemediaplatform X veiligheidsmaatregelen had getroffen. Dat meldt de communicatietoezichthouder van het land.
3 uur geleden