Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google-moeder Alphabet stijgt op Wall Street na lancering AI-model

Google-moeder Alphabet stijgt op Wall Street na lancering AI-model

NEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren enthousiast over een nieuwe technologie voor kunstmatige intelligentie (AI) met de naam Gemini, die Google woensdag lanceerde. Het aandeel steeg 5,3 procent.

Met Gemini kunnen mensen bijvoorbeeld geluidsopnamen maken met hun telefoon en deze met AI laten omzetten in een geschreven samenvatting. Gemini wordt ook ingebouwd in de chatbot Bard van Google. Het AI-model beheerst eerst alleen nog Engels, maar het is de bedoeling dat hij later ook in andere talen kan worden gebruikt.

Ondertussen wachtten beleggers op nieuwe cijfers over de arbeidsmarkt in de Verenigde Staten, die iets zeggen over de staat van de Amerikaanse economie. Dat rapport verschijnt vrijdag. De aanwas van nieuwe banen is van invloed op het rentebeleid van de Federal Reserve. De Fed kan mogelijk terughoudender worden met renteverhogingen als de economie tekenen van afkoeling vertoont.

JetBlue

De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag op Wall Street 0,2 procent hoger op 36.117,38 punten. De brede S&P 500 steeg 0,8 procent tot 4585,59 punten. Techgraadmeter Nasdaq kreeg er maar liefst 1,4 procent bij, mede gestuwd door de opmars van Alphabet, en eindigde op 14.340,00 punten.

JetBlue klom 15,2 procent. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft zijn verwachtingen voor dit jaar bijgesteld omdat de hoeveelheid boekingen deze herfst hoger uitviel dan verwacht. Het bedrijf merkt dat de vraag naar reizen op een "gezond" niveau blijft. JetBlue gaat nu uit van een omzetgroei van 4 tot 5 procent. Dat was eerder 3 tot 5 procent.

Koersdaling PayPal

Tesla won 1,4 procent. Ingewijden bij de elektrische autofabrikant meldden aan persbureau Bloomberg dan het hoofd van het Dojo supercomputerproject Ganesh Venkataramanan vorige maand is opgestapt. De Dojo supercomputer kan enorme hoeveelheden data verwerken, waaronder video's van Tesla-auto's. Die zijn nodig om de auto's zelfstandig te laten rijden.

Betalingsdienst PayPal daalde 1,8 procent. Webwinkelconcern Amazon maakte bekend te stoppen met het gebruik van PayPals betaaldienst Venmo, waarmee klanten hun onlinebestellingen konden afrekenen. Over waarom de samenwerking, die iets meer dan een jaar geleden startte, stopt, werden geen details gegeven.

Dollar- en oliekoers

Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 69,65 dollar. Brentolie steeg 0,2 procent in waarde tot een prijs van 74,42 dollar per vat. De euro was 1,0795 dollar waard, tegen 1,0787 bij het slot van de beurzen in Europa.

Meer uit Financieel

Fatbikeverkoper La Souris krijgt miljoenenfinanciering van ING

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.

2 uur geleden
Fatbikeverkoper La Souris krijgt miljoenenfinanciering van ING

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.

2 uur geleden
Wall Street enthousiast over abonnementen voor Meta AI-chatbot

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.

3 uur geleden
Oprichter Apple-keten Amac doet stap terug

UTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.

4 uur geleden
VS 'teleurgesteld' over blokkeren verkoop bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.

6 uur geleden
Beleggers zetten AkzoNobel fors hoger na afwijzing overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.

8 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij energieleverancier Kikker

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.

9 uur geleden