Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google-moeder Alphabet stijgt op Wall Street na lancering AI-model

Google-moeder Alphabet stijgt op Wall Street na lancering AI-model

NEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren enthousiast over een nieuwe technologie voor kunstmatige intelligentie (AI) met de naam Gemini, die Google woensdag lanceerde. Het aandeel steeg 5,3 procent.

Met Gemini kunnen mensen bijvoorbeeld geluidsopnamen maken met hun telefoon en deze met AI laten omzetten in een geschreven samenvatting. Gemini wordt ook ingebouwd in de chatbot Bard van Google. Het AI-model beheerst eerst alleen nog Engels, maar het is de bedoeling dat hij later ook in andere talen kan worden gebruikt.

Ondertussen wachtten beleggers op nieuwe cijfers over de arbeidsmarkt in de Verenigde Staten, die iets zeggen over de staat van de Amerikaanse economie. Dat rapport verschijnt vrijdag. De aanwas van nieuwe banen is van invloed op het rentebeleid van de Federal Reserve. De Fed kan mogelijk terughoudender worden met renteverhogingen als de economie tekenen van afkoeling vertoont.

JetBlue

De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag op Wall Street 0,2 procent hoger op 36.117,38 punten. De brede S&P 500 steeg 0,8 procent tot 4585,59 punten. Techgraadmeter Nasdaq kreeg er maar liefst 1,4 procent bij, mede gestuwd door de opmars van Alphabet, en eindigde op 14.340,00 punten.

JetBlue klom 15,2 procent. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft zijn verwachtingen voor dit jaar bijgesteld omdat de hoeveelheid boekingen deze herfst hoger uitviel dan verwacht. Het bedrijf merkt dat de vraag naar reizen op een "gezond" niveau blijft. JetBlue gaat nu uit van een omzetgroei van 4 tot 5 procent. Dat was eerder 3 tot 5 procent.

Koersdaling PayPal

Tesla won 1,4 procent. Ingewijden bij de elektrische autofabrikant meldden aan persbureau Bloomberg dan het hoofd van het Dojo supercomputerproject Ganesh Venkataramanan vorige maand is opgestapt. De Dojo supercomputer kan enorme hoeveelheden data verwerken, waaronder video's van Tesla-auto's. Die zijn nodig om de auto's zelfstandig te laten rijden.

Betalingsdienst PayPal daalde 1,8 procent. Webwinkelconcern Amazon maakte bekend te stoppen met het gebruik van PayPals betaaldienst Venmo, waarmee klanten hun onlinebestellingen konden afrekenen. Over waarom de samenwerking, die iets meer dan een jaar geleden startte, stopt, werden geen details gegeven.

Dollar- en oliekoers

Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 69,65 dollar. Brentolie steeg 0,2 procent in waarde tot een prijs van 74,42 dollar per vat. De euro was 1,0795 dollar waard, tegen 1,0787 bij het slot van de beurzen in Europa.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

1 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

1 uur geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

4 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

5 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

6 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

18 uur geleden