Google-moeder Alphabet profiteert van grote vraag clouddiensten
MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, blijft flink profiteren van een grote vraag naar zijn clouddiensten. Ook zijn de advertentie-inkomsten verder toegenomen, waardoor het Amerikaanse technologieconcern met zijn kwartaalresultaten de verwachtingen van analisten heeft overtroffen.
De omzet van Google's cloudplatform groeide met 35 procent naar 11,4 miljard dollar. Dat is volgens persbureau Reuters beduidend beter dan de doorsnee-analistenschatting van 10,9 miljard dollar. Deze activiteit, hoewel nog maar een klein deel van Alphabets omzet, groeit snel omdat bedrijven hun clouduitgaven flink opvoeren. Dat laatste is voor hen belangrijk in verband met de groeiende populariteit van alles wat met kunstmatige intelligentie (AI) te maken heeft.
De advertentieverkoop, die goed is voor het leeuwendeel van Alphabets totale omzet, steeg afgelopen kwartaal van 59,7 miljard naar 65,9 miljard dollar. De advertentie-inkomsten voor videodienst YouTube alleen groeiden met 12 procent. Alles bij elkaar bedroegen de opbrengsten 88,3 miljard dollar, wat 15 procent meer is dan in dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst steeg met een derde naar 26,3 miljard dollar.
Beleggers lijken enthousiast over de cijfers. In de zogeheten nabeurshandel op Wall Street zat het aandeel Alphabet dinsdag in de lift. Voor de onderneming was er veel aan gelegen om beleggers te overtuigen. De beurswaarde van Alphabet bevindt zich al maanden rond hetzelfde niveau. Volgens kenners worstelen beleggers met het inschatten van de risico's waarmee het bedrijf wordt geconfronteerd. Dan gaat het niet alleen om het terugverdienen van investeringen op het vlak van AI.
Eerder deze maand werd bekend dat de Amerikaanse justitie overweegt om Alphabet via de rechter te dwingen om bepaalde delen van het bedrijf af te stoten. Het gaat hierbij om essentiële onderdelen zoals de Chrome-browser en het Android-besturingssysteem. Google zou deze onderdelen gebruiken om een illegaal monopolie op online zoekopdrachten in stand te houden. Hoewel een daadwerkelijke opsplitsing onwaarschijnlijk wordt geacht, kan een eventueel proces hierover wel voor een langere periode van onzekerheid zorgen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft via zijn antitrustafdeling akkoord gegeven voor de geplande miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Dat meldt Politico op basis van ingewijden. De goedkeuring maakt volgens de nieuwssite de weg vrij voor de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns om samen te gaan.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - SpaceX is de eerste handelsdag op de aandelenbeurs in New York hoger geëindigd. Het aandeel steeg vrijdag ruim 19 procent tot bijna 161 dollar, tegen een introductieprijs van 135 dollar per aandeel. De beursgang van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk was de grootste ooit, waarbij het bedrijf 75 miljard dollar ophaalde.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds leent nog eens bijna 700 miljoen dollar aan Oekraïne, hoewel het land niet heeft voldaan aan de geëiste belastinghervormingen. Het IMF en de regering in Kyiv hebben een akkoord bereikt dat nog moet worden goedgekeurd door het bestuur van het IMF.
5 uur geledenSTARBASE (ANP) - Elon Musk heeft na de recordbrekende beursgang van SpaceX zijn liefde uitgesproken voor medewerkers van het ruimtevaartbedrijf. "Ik hou onbeschrijflijk veel van de ongelooflijke mensen van SpaceX", schrijft hij in een bericht op socialemediaplatform X, nadat SpaceX vrijdag zijn debuut maakte op techbeurs Nasdaq in New York.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Google gaat in beroep tegen een uitspraak van een Duitse rechter. De rechtbank in München stelde deze week dat het Amerikaanse techbedrijf aansprakelijk gesteld kan worden voor valse resultaten die gegenereerd zijn door zijn eigen AI. De zaak kan gevolgen hebben voor andere ontwikkelaars van kunstmatige intelligentie.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR/BELGA) - De Europese Unie gaat luchtvaartmaatschappijen verbieden om ouders extra te laten betalen voor een stoel naast hun kind. Dat melden diplomaten aan persbureau AFP. Dit is het resultaat van een EU-hervorming van de passagiersrechten, die vrijdag is overeengekomen. De compensatie die luchtvaartmaatschappijen moeten betalen voor lange vertragingen en annuleringen blijft hetzelfde.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Elon Musk is de eerste biljonair ter wereld na de beursgang van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX. Dat meldt persbureau Bloomberg vrijdag. Het aandeel SpaceX schoot ruim 18 procent omhoog. Daarmee steeg het vermogen van Musk tot meer dan 1 biljoen dollar, oftewel ruim 1000 miljard dollar.
8 uur geleden