Google-moeder Alphabet profiteert van grote vraag clouddiensten
MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, blijft flink profiteren van een grote vraag naar zijn clouddiensten. Ook zijn de advertentie-inkomsten verder toegenomen, waardoor het Amerikaanse technologieconcern met zijn kwartaalresultaten de verwachtingen van analisten heeft overtroffen.
De omzet van Google's cloudplatform groeide met 35 procent naar 11,4 miljard dollar. Dat is volgens persbureau Reuters beduidend beter dan de doorsnee-analistenschatting van 10,9 miljard dollar. Deze activiteit, hoewel nog maar een klein deel van Alphabets omzet, groeit snel omdat bedrijven hun clouduitgaven flink opvoeren. Dat laatste is voor hen belangrijk in verband met de groeiende populariteit van alles wat met kunstmatige intelligentie (AI) te maken heeft.
De advertentieverkoop, die goed is voor het leeuwendeel van Alphabets totale omzet, steeg afgelopen kwartaal van 59,7 miljard naar 65,9 miljard dollar. De advertentie-inkomsten voor videodienst YouTube alleen groeiden met 12 procent. Alles bij elkaar bedroegen de opbrengsten 88,3 miljard dollar, wat 15 procent meer is dan in dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst steeg met een derde naar 26,3 miljard dollar.
Beleggers lijken enthousiast over de cijfers. In de zogeheten nabeurshandel op Wall Street zat het aandeel Alphabet dinsdag in de lift. Voor de onderneming was er veel aan gelegen om beleggers te overtuigen. De beurswaarde van Alphabet bevindt zich al maanden rond hetzelfde niveau. Volgens kenners worstelen beleggers met het inschatten van de risico's waarmee het bedrijf wordt geconfronteerd. Dan gaat het niet alleen om het terugverdienen van investeringen op het vlak van AI.
Eerder deze maand werd bekend dat de Amerikaanse justitie overweegt om Alphabet via de rechter te dwingen om bepaalde delen van het bedrijf af te stoten. Het gaat hierbij om essentiële onderdelen zoals de Chrome-browser en het Android-besturingssysteem. Google zou deze onderdelen gebruiken om een illegaal monopolie op online zoekopdrachten in stand te houden. Hoewel een daadwerkelijke opsplitsing onwaarschijnlijk wordt geacht, kan een eventueel proces hierover wel voor een langere periode van onzekerheid zorgen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dringt nog altijd aan op een vertrek van Jerome Powell uit het bestuur van de Federal Reserve. Tijdens Powells termijn als voorzitter van de centrale bank greep Trump kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van een hoofdkantoor aan om hem onder druk te zetten. Hoewel een nieuw rapport Powell grotendeels vrijpleit, zegt Trump dat het ministerie van Justitie naar de kwestie moet kijken.
2 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Een rechtbank in de Amerikaanse stad Oakland heeft de weg vrijgemaakt voor de overname van mediaconcern Warner Bros. Discovery door branchegenoot Paramount Skydance. Een groep van twaalf staten spande een rechtszaak aan om die deal van 110 miljard dollar tegen te houden, maar trof vervolgens een schikking met Paramount. De rechter heeft die overeenkomst nu goedgekeurd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld gesloten. Techbedrijven behoorden tot de winnaars, maar aandelen van veel andere bedrijven daalden. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe inflatiecijfers en hielden de rentes op langer lopende staatsobligaties in de gaten. Die zijn de afgelopen tijd sterk gestegen, wat voor nervositeit op de beurzen heeft gezorgd.
3 uur geledenHANNOVER (ANP) - Volkswagen wil het merendeel van de collectieve arbeidsovereenkomsten bij het autoconcern eind dit jaar opzeggen. Het bedrijf hoopt zo meerdere regelingen aan te kunnen passen als onderdeel van een grote kostenbesparingsronde. Vakbondsleiders reageren furieus en dreigen met stakingen.
3 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM en Lufthansa hebben allebei een verbeterd, definitief bod gedaan op een groot belang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat meldt Parpública, de beheerder van staatsdeelnemingen van Portugal. Naar verwachting valt halverwege oktober de beslissing.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De interne toezichthouder van de Federal Reserve heeft geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten rondom de verbouwing van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank. De inspecteur-generaal van de Fed zag ook geen wangedrag door het bestuur.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aandeelhouders van bioplasticmaker Avantium hebben het bedrijf woensdag toestemming gegeven om tientallen miljoenen euro's extra op te halen met de uitgifte van aandelen. De eigenaar van een bioplasticfabriek in Delfzijl heeft extra geld nodig omdat het langer dan verwacht duurde om die productielocatie op te starten.
6 uur geleden