Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google-moeder Alphabet profiteert van grote vraag clouddiensten

Google-moeder Alphabet profiteert van grote vraag clouddiensten

MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, blijft flink profiteren van een grote vraag naar zijn clouddiensten. Ook zijn de advertentie-inkomsten verder toegenomen, waardoor het Amerikaanse technologieconcern met zijn kwartaalresultaten de verwachtingen van analisten heeft overtroffen.

De omzet van Google's cloudplatform groeide met 35 procent naar 11,4 miljard dollar. Dat is volgens persbureau Reuters beduidend beter dan de doorsnee-analistenschatting van 10,9 miljard dollar. Deze activiteit, hoewel nog maar een klein deel van Alphabets omzet, groeit snel omdat bedrijven hun clouduitgaven flink opvoeren. Dat laatste is voor hen belangrijk in verband met de groeiende populariteit van alles wat met kunstmatige intelligentie (AI) te maken heeft.

De advertentieverkoop, die goed is voor het leeuwendeel van Alphabets totale omzet, steeg afgelopen kwartaal van 59,7 miljard naar 65,9 miljard dollar. De advertentie-inkomsten voor videodienst YouTube alleen groeiden met 12 procent. Alles bij elkaar bedroegen de opbrengsten 88,3 miljard dollar, wat 15 procent meer is dan in dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst steeg met een derde naar 26,3 miljard dollar.

Beleggers lijken enthousiast over de cijfers. In de zogeheten nabeurshandel op Wall Street zat het aandeel Alphabet dinsdag in de lift. Voor de onderneming was er veel aan gelegen om beleggers te overtuigen. De beurswaarde van Alphabet bevindt zich al maanden rond hetzelfde niveau. Volgens kenners worstelen beleggers met het inschatten van de risico's waarmee het bedrijf wordt geconfronteerd. Dan gaat het niet alleen om het terugverdienen van investeringen op het vlak van AI.

Eerder deze maand werd bekend dat de Amerikaanse justitie overweegt om Alphabet via de rechter te dwingen om bepaalde delen van het bedrijf af te stoten. Het gaat hierbij om essentiële onderdelen zoals de Chrome-browser en het Android-besturingssysteem. Google zou deze onderdelen gebruiken om een illegaal monopolie op online zoekopdrachten in stand te houden. Hoewel een daadwerkelijke opsplitsing onwaarschijnlijk wordt geacht, kan een eventueel proces hierover wel voor een langere periode van onzekerheid zorgen.

Meer uit Financieel

Ubisoft reorganiseert en schrapt nieuwe Prince of Persia-game

PARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.

9 minuten geleden
Opluchting op beurs in Amsterdam na speech Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.

54 minuten geleden
Schiphol erkent fouten in geluidsberekening na klacht

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.

1 uur geleden
Werkgeversclubs noemen vertragen Mercosur-deal onverstandig

DEN HAAG (ANP) - Het is "uiterst onverstandig" om de invoering van een handelsverdrag met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur verder te vertragen, vinden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze reageren op de beslissing van het Europees Parlement om het Europees Hof de deal te laten beoordelen. Maar volgens de belangenbehartigers van het Nederlandse bedrijfsleven is het door de toenemende internationale spanningen belangrijk om een akkoord te sluiten met Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay.

1 uur geleden
Delen VS-handelsdeal officieel in ijskast gezet door EU-parlement

STRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.

2 uur geleden
Trump zegt dat tarieven voor Zwitserland weer kunnen stijgen

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de importheffingen voor Zwitserland heeft verlaagd nadat Zwitserse bedrijven, waaronder Rolex, daarom hebben gevraagd, maar dat ze zo weer kunnen stijgen. Dat zei hij tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos.

2 uur geleden
ECB-president liep weg bij diner waar minister VS EU kleineerde

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde is weggelopen van een diner op het World Economic Forum (WEF) toen de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zich negatief uitliet over Europa. Dat melden ingewijden.

3 uur geleden