Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google-moeder Alphabet profiteert van grote vraag clouddiensten

Google-moeder Alphabet profiteert van grote vraag clouddiensten

MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, blijft flink profiteren van een grote vraag naar zijn clouddiensten. Ook zijn de advertentie-inkomsten verder toegenomen, waardoor het Amerikaanse technologieconcern met zijn kwartaalresultaten de verwachtingen van analisten heeft overtroffen.

De omzet van Google's cloudplatform groeide met 35 procent naar 11,4 miljard dollar. Dat is volgens persbureau Reuters beduidend beter dan de doorsnee-analistenschatting van 10,9 miljard dollar. Deze activiteit, hoewel nog maar een klein deel van Alphabets omzet, groeit snel omdat bedrijven hun clouduitgaven flink opvoeren. Dat laatste is voor hen belangrijk in verband met de groeiende populariteit van alles wat met kunstmatige intelligentie (AI) te maken heeft.

De advertentieverkoop, die goed is voor het leeuwendeel van Alphabets totale omzet, steeg afgelopen kwartaal van 59,7 miljard naar 65,9 miljard dollar. De advertentie-inkomsten voor videodienst YouTube alleen groeiden met 12 procent. Alles bij elkaar bedroegen de opbrengsten 88,3 miljard dollar, wat 15 procent meer is dan in dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst steeg met een derde naar 26,3 miljard dollar.

Beleggers lijken enthousiast over de cijfers. In de zogeheten nabeurshandel op Wall Street zat het aandeel Alphabet dinsdag in de lift. Voor de onderneming was er veel aan gelegen om beleggers te overtuigen. De beurswaarde van Alphabet bevindt zich al maanden rond hetzelfde niveau. Volgens kenners worstelen beleggers met het inschatten van de risico's waarmee het bedrijf wordt geconfronteerd. Dan gaat het niet alleen om het terugverdienen van investeringen op het vlak van AI.

Eerder deze maand werd bekend dat de Amerikaanse justitie overweegt om Alphabet via de rechter te dwingen om bepaalde delen van het bedrijf af te stoten. Het gaat hierbij om essentiële onderdelen zoals de Chrome-browser en het Android-besturingssysteem. Google zou deze onderdelen gebruiken om een illegaal monopolie op online zoekopdrachten in stand te houden. Hoewel een daadwerkelijke opsplitsing onwaarschijnlijk wordt geacht, kan een eventueel proces hierover wel voor een langere periode van onzekerheid zorgen.

Meer uit Financieel

Verlies easyJet loopt op door investeringen in Italië

LONDEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij easyJet heeft in het afgelopen kwartaal een groter verlies geleden. De Britse budgetvlieger wijt dat aan investeringen in nieuwe bases in Italië en fellere concurrentie.

7 minuten geleden
ING licht hoger in groene AEX-index na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - ING ging donderdag licht omhoog op de Amsterdamse beurs. De grootste bank van Nederland zag de winst in het laatste kwartaal van 2025 flink stijgen. Topman Steven van Rijswijk sprak van een sterke commerciële groei en gedisciplineerd kostenbeheer, ondanks de "aanhoudende geopolitieke onzekerheid". Ook 2026 belooft volgens de topman een sterk jaar te worden voor de bank. Voor 2027 zijn de vooruitzichten daarnaast verhoogd. Het aandeel werd 0,4 procent hoger gezet.

17 minuten geleden
Michiel Lap volgt Tom de Swaan op als voorzitter bij ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft Michiel Lap benoemd als voorzitter van de raad van commissarissen. Hij volgt Tom de Swaan op, die na bijna acht jaar terugtreedt als voorzitter.

37 minuten geleden
Action opende vorig jaar opnieuw een recordaantal winkels

ZWAAGDIJK (ANP) - Budgetwinkelketen Action heeft vorig jaar opnieuw een recordaantal winkels geopend. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. Gemiddeld kwam er minstens één winkel per dag bij. Action kent mede daardoor een flinke groei.

1 uur geleden
PostNL wil dat pakketbezorgers alle rouwkaarten gaan bezorgen

DEN HAAG (ANP) - Het bezorgen van rouwkaarten moet binnenkort volledig door pakketbezorgers worden gedaan. Dat heeft te maken met veranderingen in de regels rond de postbezorging, waardoor PostNL vanaf komende zomer minder vaak de post hoeft rond te brengen.

1 uur geleden
Vraag naar geheugenchips voor AI bezorgt Samsung recordresultaat

SEOUL (ANP) - Samsung heeft in het laatste kwartaal van 2025 een recordwinst geboekt. Dat dankte het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern aan de sterk gestegen vraag naar speciale geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen.

1 uur geleden
Olieconcern Lukoil verkoopt onderdelen buiten Rusland aan Carlyle

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische olieconcern Lukoil verkoopt bijna alle activiteiten buiten zijn thuisland aan de Amerikaanse investeerder Carlyle. Het bedrijf kreeg in oktober vorig jaar Amerikaanse sancties opgelegd om Rusland aan de onderhandelingstafel met Oekraïne te dwingen. Lukoil ging vervolgens op zoek naar een koper voor zijn buitenlandse onderdelen.

1 uur geleden