Google-moeder Alphabet profiteert van clouddiensten en advertenties
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, heeft het afgelopen kwartaal opnieuw geprofiteerd van het aanbieden van zijn clouddiensten, maar ook advertenties leverden meer op. De omzet van het Amerikaanse concern steeg op jaarbasis met 14 procent tot ruim 84,7 miljard dollar, omgerekend meer dan 78 miljard euro.
Het grootste deel daarvan kwam van de verkoop van advertenties op zoekmachine Google en YouTube, goed voor ruim 64,6 miljard dollar. Een jaar eerder ging het nog om een omzet van 58,1 miljard dollar. De clouddiensten van het bedrijf brachten meer dan 10,3 miljard dollar op, tegen 8 miljard dollar een jaar eerder. Onder de streep bleef een nettowinst over van zo'n 23,6 miljard dollar. Dat was een jaar eerder nog ongeveer 18,4 miljard dollar.
Alphabet profiteerde ook in het eerste kwartaal van dit jaar al flink van clouddiensten en zag de winst in die periode ook al stevig groeien.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een plan van het Chinese Temu geaccepteerd waarmee de webwinkel de verkoop van illegale producten tegen wil gaan. Temu kreeg in mei een boete van 200 miljoen euro opgelegd van Brussel, omdat het te weinig deed om de verkoop van illegale producten van het platform te weren.
26 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Europeanen hebben afgelopen kwartaal voor het eerst vaker een Chinese auto aangeschaft dan een Japanse. De populariteit van de vaak elektrische of hybride voertuigen uit China verdubbelde van juli tot en met september grofweg tot een marktaandeel van bijna 13 procent. Japanse merken, zoals Toyota en Nissan, bleven steken op net geen 12 procent.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Daniela Cavallo, voorzitter van de ondernemingsraad van de Volkswagen Group, heeft scherpe kritiek geuit op het optreden van Audi-topman Gernot Döllner tijdens een verkiezingsbijeenkomst van Donald Trump. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs is maandagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs gestegen tot meer dan 97 euro per megawattuur. Net als ruwe olie is aardgas de afgelopen tijd fors duurder geworden door het escalerende geweld in het Midden-Oosten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met een klein verlies begonnen. Beleggers maken zich op voor een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL kan volgend jaar nog niet overstappen op bezorging van de post in drie werkdagen. Dat voorziet topman Pim Berendsen. In Den Haag kreeg het bedrijf eerder al de toezegging dat het in juli volgend jaar 72 uur mag gaan doen over het bezorgen van brieven en kaarten. Dat laatste moet echter nog wettelijk worden vastgelegd en Berendsen ziet dat op korte termijn niet gebeuren.
4 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De grote hotelketen Fletcher Hotels wordt overgenomen door Sunday PropTech, een internationale hoteloperator en vastgoedeigenaar van premium hotels. Fletcher meldt dat er overeenstemming is bereikt over de overname van 100 procent van Fletcher van eigenaar Egeria en het management van Fletcher.
5 uur geleden