Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google-moeder Alphabet en chipmaker AMD onderuit op Wall Street

Google-moeder Alphabet en chipmaker AMD onderuit op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Google-moederbedrijf Alphabet en chipproducent AMD gingen woensdag onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Alphabet boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. De advertentie-inkomsten van Google stelden echter wat teleur. Beleggers grepen de resultaten daarnaast aan om wat winst te nemen na de recente sterke opmars van Alphabet. Het aandeel zakte 5,7 procent.

AMD presteerde afgelopen kwartaal in lijn met de verwachtingen, maar de omzetvoorspelling voor het huidige kwartaal viel tegen. Dat aandeel werd 4,1 procent lager gezet. Ook Microsoft (min 0,1 procent) kwam met cijfers. Het techconcern zag de omzet en winst afgelopen kwartaal flink stijgen, geholpen door de toegenomen interesse in toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Wel maken beleggers zich zorgen over de hoge kosten van de AI-projecten.

Beleggers wachten daarnaast op het rentebesluit van de Federal Reserve, dat na sluiting van de Europese beurshandel bekend wordt gemaakt. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente opnieuw onveranderd zal laten. Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd of Fed-voorzitter Jerome Powell iets zal zeggen over wanneer de rente zal worden verlaagd.

Tesla

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 38.494 punten. De brede S&P 500-index daalde 0,5 procent tot 4901 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 1,1 procent tot 15.343 punten.

Tesla zakte 2,9 procent. Een Amerikaanse rechter heeft een beloningspakket ter waarde van 55 miljard dollar voor Tesla-topman Elon Musk verworpen. Musk kreeg het pakket al in 2018 toegezegd bij Tesla. Maar een aandeelhouder bestempelde de megabeloning als buitensporig. Een rechter in Delaware is meegegaan in die redenering.

Noodlanding

Boeing steeg 1,7 procent. De vliegtuigbouwer leed afgelopen kwartaal minder verlies dan verwacht. Het concern stelde geen verwachtingen voor dit jaar af te geven. Volgens topman Dave Calhoun heeft Boeing "veel te bewijzen" om het vertrouwen van toezichthouders en klanten te herwinnen. Het concern kwam onder vuur te liggen doordat een Boeing 737 MAX 9 van Alaska Airlines begin deze maand een noodlanding moest maken nadat een deurpaneel van het toestel was losgeraakt.

Ook Starbucks kwam met cijfers. De koffieketen liet weten dat de oorlog tussen Israël en Hamas een "aanzienlijk impact" heeft op de verkopen in het Midden-Oosten. Ook verlaagde Starbucks zijn verkoopvooruitzichten voor het hele jaar. Niettemin won het aandeel bijna 3 procent.

Meer uit Financieel

Frans AI-bedrijf Mistral 21 miljard euro waard na investeringen

PARIJS (ANP) - Het Franse AI-bedrijf Mistral heeft 3 miljard euro aan investeringen opgehaald. Daarmee is de techonderneming die het Europese antwoord moet zijn op OpenAI en Anthropic 21 miljard euro waard.

33 minuten geleden
ABN AMRO: Nederland ontvangt steeds minder zakelijke reizigers

AMSTERDAM (ANP) - Nederland ontvangt steeds minder zakelijke reizigers, stelt ABN AMRO in een nieuw rapport. Vooral in Amsterdam merkt de bank een afname van het aantal zakelijke overnachtingen. Dat is een aderlating voor de horeca, want zakelijke reizigers geven volgens eerder onderzoek veel meer uit dan toeristische gasten.

35 minuten geleden
Chinese export blijft stijgen door grote vraag naar AI-producten

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in augustus verder toegenomen, ondanks de wereldwijde handelsverstoringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die verstoringen werden ruimschoots gecompenseerd door de aanhoudende sterke wereldwijde vraag naar chips en apparatuur voor datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI).

1 uur geleden
Ondernemers sturen brandbrief aan kabinet: code rood

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse mkb-ondernemers hebben het kabinet-Jetten een brandbrief gestuurd. Daarin roepen ze op om maatregelen te nemen om het ondernemersklimaat in Nederland te verbeteren. "Het mkb is de grootste motor van de Nederlandse economie", schrijft voorzitter Erik Ziengs van ondernemersorganisatie ONL. Het is volgens de organisatie "code rood voor ondernemers".

1 uur geleden
Prijzen in buitenland en gas stuwen inflatie in augustus

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in augustus gemiddeld 3,3 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie steeg daarmee ten opzichte van de 3,2 procent in juli.

1 uur geleden
Zonne-energie in Nederland groeit minder hard, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De groei van de hoeveelheid zonne-energie die in Nederland kan worden geproduceerd, vlakt af. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) dinsdag. Vooral de groei van zonnepanelen bij huishoudens en kleine bedrijven is sterk afgenomen, maar diezelfde trend is ook te zien bij grootschalige zonneparken en zonnepanelen op bedrijfsdaken.

8 uur geleden
Jongerenbank BUUT waarschuwt voor TikTok Shop

AMSTERDAM (ANP) - Jongerenbank BUUT begint een socialemediacampagne om ouders en tieners te waarschuwen voor TikTok Shop. Volgens het ABN AMRO-onderdeel is dat verkoopkanaal vergelijkbaar met een "verleidingsmachine, met name voor puberbreinen".

8 uur geleden