Google-moeder Alphabet en chipmaker AMD onderuit op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Google-moederbedrijf Alphabet en chipproducent AMD gingen woensdag onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Alphabet boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. De advertentie-inkomsten van Google stelden echter wat teleur. Beleggers grepen de resultaten daarnaast aan om wat winst te nemen na de recente sterke opmars van Alphabet. Het aandeel zakte 5,7 procent.
AMD presteerde afgelopen kwartaal in lijn met de verwachtingen, maar de omzetvoorspelling voor het huidige kwartaal viel tegen. Dat aandeel werd 4,1 procent lager gezet. Ook Microsoft (min 0,1 procent) kwam met cijfers. Het techconcern zag de omzet en winst afgelopen kwartaal flink stijgen, geholpen door de toegenomen interesse in toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Wel maken beleggers zich zorgen over de hoge kosten van de AI-projecten.
Beleggers wachten daarnaast op het rentebesluit van de Federal Reserve, dat na sluiting van de Europese beurshandel bekend wordt gemaakt. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente opnieuw onveranderd zal laten. Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd of Fed-voorzitter Jerome Powell iets zal zeggen over wanneer de rente zal worden verlaagd.
Tesla
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 38.494 punten. De brede S&P 500-index daalde 0,5 procent tot 4901 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 1,1 procent tot 15.343 punten.
Tesla zakte 2,9 procent. Een Amerikaanse rechter heeft een beloningspakket ter waarde van 55 miljard dollar voor Tesla-topman Elon Musk verworpen. Musk kreeg het pakket al in 2018 toegezegd bij Tesla. Maar een aandeelhouder bestempelde de megabeloning als buitensporig. Een rechter in Delaware is meegegaan in die redenering.
Noodlanding
Boeing steeg 1,7 procent. De vliegtuigbouwer leed afgelopen kwartaal minder verlies dan verwacht. Het concern stelde geen verwachtingen voor dit jaar af te geven. Volgens topman Dave Calhoun heeft Boeing "veel te bewijzen" om het vertrouwen van toezichthouders en klanten te herwinnen. Het concern kwam onder vuur te liggen doordat een Boeing 737 MAX 9 van Alaska Airlines begin deze maand een noodlanding moest maken nadat een deurpaneel van het toestel was losgeraakt.
Ook Starbucks kwam met cijfers. De koffieketen liet weten dat de oorlog tussen Israël en Hamas een "aanzienlijk impact" heeft op de verkopen in het Midden-Oosten. Ook verlaagde Starbucks zijn verkoopvooruitzichten voor het hele jaar. Niettemin won het aandeel bijna 3 procent.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - Mensen die in deeltijd werken voor het minimumloon dreigen er in hun nettosalaris op achteruit te gaan. Dat meldt salaris- en hr-platform Youforce op basis van eigen berekeningen naar aanleiding van de Prinsjesdagplannen.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - ChatGPT-maker OpenAI werkt met zijn concurrenten Anthropic en Google DeepMind samen om veiligheidsproblemen rond kunstmatige intelligentie (AI) aan te pakken. De AI-bedrijven overleggen gezamenlijk over maatregelen, na groeiende bezorgdheid dat de technologie een bedreiging vormt voor de economie en veiligheid.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag licht lager geëindigd. Beleggers hadden oog voor de begrotingsplannen die het kabinet dinsdag presenteerde, maar richtten de blik vooral op zorgen over de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) en de stijgende olieprijzen. De chipbedrijven ASMI (min 1,2 procent) en ASML (min 0,7 procent) hoorden bij de dalers. Oliebedrijf Shell en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden van de hogere olieprijzen en voerden de stijgers in de Amsterdamse hoofdindex aan met plussen van 1,9 en 2,1 procent.
3 uur geledenYANBU (ANP/RTR) - Het laden van olie in de Saudische havenstad Yanbu aan de Rode Zee is opgeschort. Dat melden scheepvaartbronnen aan persbureau Reuters. Enkele dagen geleden werd de belangrijke oost-westelijke pijpleiding uit voorzorg stilgelegd na een aanval met drones. Via deze pijpleiding wordt normaal olie vervoerd van de Perzische Golf naar de havenstad aan de Rode Zee om vanuit daar geëxporteerd te worden.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ziggo mikt erop in mei of september volgend jaar naar de beurs in Amsterdam te gaan. Die maanden ziet het telecombedrijf als de meest voor de hand liggende voor een beursgang, is dinsdag bekendgemaakt.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU wordt te weinig gedaan om groenten- en fruittelers lid te laten zijn van een producentenorganisatie, waarmee ze de strijd kunnen aangaan met grote detailhandelaren. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Alleen in Nederland en België zijn dit soort organisaties groot genoeg om vanuit een sterke positie te onderhandelen, aldus de rekenkamer.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU wordt te weinig gedaan om groenten- en fruittelers lid te laten zijn van een producentenorganisatie, waarmee ze de strijd kunnen aangaan met grote detailhandelaren. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Alleen in Nederland en België zijn dit soort organisaties groot genoeg om vanuit een sterke positie te onderhandelen, aldus de rekenkamer.
4 uur geleden