Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google-moeder Alphabet en chipmaker AMD onderuit op Wall Street

Google-moeder Alphabet en chipmaker AMD onderuit op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Google-moederbedrijf Alphabet en chipproducent AMD gingen woensdag onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Alphabet boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. De advertentie-inkomsten van Google stelden echter wat teleur. Beleggers grepen de resultaten daarnaast aan om wat winst te nemen na de recente sterke opmars van Alphabet. Het aandeel zakte 5,7 procent.

AMD presteerde afgelopen kwartaal in lijn met de verwachtingen, maar de omzetvoorspelling voor het huidige kwartaal viel tegen. Dat aandeel werd 4,1 procent lager gezet. Ook Microsoft (min 0,1 procent) kwam met cijfers. Het techconcern zag de omzet en winst afgelopen kwartaal flink stijgen, geholpen door de toegenomen interesse in toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Wel maken beleggers zich zorgen over de hoge kosten van de AI-projecten.

Beleggers wachten daarnaast op het rentebesluit van de Federal Reserve, dat na sluiting van de Europese beurshandel bekend wordt gemaakt. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente opnieuw onveranderd zal laten. Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd of Fed-voorzitter Jerome Powell iets zal zeggen over wanneer de rente zal worden verlaagd.

Tesla

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 38.494 punten. De brede S&P 500-index daalde 0,5 procent tot 4901 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 1,1 procent tot 15.343 punten.

Tesla zakte 2,9 procent. Een Amerikaanse rechter heeft een beloningspakket ter waarde van 55 miljard dollar voor Tesla-topman Elon Musk verworpen. Musk kreeg het pakket al in 2018 toegezegd bij Tesla. Maar een aandeelhouder bestempelde de megabeloning als buitensporig. Een rechter in Delaware is meegegaan in die redenering.

Noodlanding

Boeing steeg 1,7 procent. De vliegtuigbouwer leed afgelopen kwartaal minder verlies dan verwacht. Het concern stelde geen verwachtingen voor dit jaar af te geven. Volgens topman Dave Calhoun heeft Boeing "veel te bewijzen" om het vertrouwen van toezichthouders en klanten te herwinnen. Het concern kwam onder vuur te liggen doordat een Boeing 737 MAX 9 van Alaska Airlines begin deze maand een noodlanding moest maken nadat een deurpaneel van het toestel was losgeraakt.

Ook Starbucks kwam met cijfers. De koffieketen liet weten dat de oorlog tussen Israël en Hamas een "aanzienlijk impact" heeft op de verkopen in het Midden-Oosten. Ook verlaagde Starbucks zijn verkoopvooruitzichten voor het hele jaar. Niettemin won het aandeel bijna 3 procent.

Meer uit Financieel

Haven Antwerpen: eerste gereinigde schepen na olielek vertrokken

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.

2 uur geleden
Ierse politie ontruimt centrum Dublin na brandstofprotesten

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.

5 uur geleden
Iran: grootste deel raffinagecapaciteit binnen 2 maanden hersteld

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.

5 uur geleden
Saudi-Arabië: capaciteit belangrijke oliepijpleiding hersteld

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.

7 uur geleden
IMF-bestuurder steunt afwachtende koers kabinet rond energiesteun

WASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.

7 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

22 uur geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

1 dag geleden