Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google-moeder Alphabet en chipmaker AMD onderuit op Wall Street

Google-moeder Alphabet en chipmaker AMD onderuit op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Google-moederbedrijf Alphabet en chipproducent AMD gingen woensdag onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Alphabet boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. De advertentie-inkomsten van Google stelden echter wat teleur. Beleggers grepen de resultaten daarnaast aan om wat winst te nemen na de recente sterke opmars van Alphabet. Het aandeel zakte 5,7 procent.

AMD presteerde afgelopen kwartaal in lijn met de verwachtingen, maar de omzetvoorspelling voor het huidige kwartaal viel tegen. Dat aandeel werd 4,1 procent lager gezet. Ook Microsoft (min 0,1 procent) kwam met cijfers. Het techconcern zag de omzet en winst afgelopen kwartaal flink stijgen, geholpen door de toegenomen interesse in toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Wel maken beleggers zich zorgen over de hoge kosten van de AI-projecten.

Beleggers wachten daarnaast op het rentebesluit van de Federal Reserve, dat na sluiting van de Europese beurshandel bekend wordt gemaakt. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente opnieuw onveranderd zal laten. Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd of Fed-voorzitter Jerome Powell iets zal zeggen over wanneer de rente zal worden verlaagd.

Tesla

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 38.494 punten. De brede S&P 500-index daalde 0,5 procent tot 4901 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 1,1 procent tot 15.343 punten.

Tesla zakte 2,9 procent. Een Amerikaanse rechter heeft een beloningspakket ter waarde van 55 miljard dollar voor Tesla-topman Elon Musk verworpen. Musk kreeg het pakket al in 2018 toegezegd bij Tesla. Maar een aandeelhouder bestempelde de megabeloning als buitensporig. Een rechter in Delaware is meegegaan in die redenering.

Noodlanding

Boeing steeg 1,7 procent. De vliegtuigbouwer leed afgelopen kwartaal minder verlies dan verwacht. Het concern stelde geen verwachtingen voor dit jaar af te geven. Volgens topman Dave Calhoun heeft Boeing "veel te bewijzen" om het vertrouwen van toezichthouders en klanten te herwinnen. Het concern kwam onder vuur te liggen doordat een Boeing 737 MAX 9 van Alaska Airlines begin deze maand een noodlanding moest maken nadat een deurpaneel van het toestel was losgeraakt.

Ook Starbucks kwam met cijfers. De koffieketen liet weten dat de oorlog tussen Israël en Hamas een "aanzienlijk impact" heeft op de verkopen in het Midden-Oosten. Ook verlaagde Starbucks zijn verkoopvooruitzichten voor het hele jaar. Niettemin won het aandeel bijna 3 procent.

Meer uit Financieel

AEX sluit op nieuw record, ArcelorMittal uitblinker na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een nieuw slotrecord het weekend ingegaan. Staalconcern ArcelorMittal was een uitblinker in de AEX dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. De chipbedrijven stonden bij de dalers.

1 uur geleden
Vervoersbedrijven kunnen impact staking nog niet inschatten

DEN HAAG (ANP) - De impact van de staking in het streekvervoer op woensdag is voor vervoersbedrijven nog onduidelijk. Vakbonden FNV en CNV kondigden vrijdag aan dat buschauffeurs en machinisten in het streekvervoer een dag per week gaan staken tot aan kerst vanwege een cao-conflict. De eerste staking is woensdag en treft bedrijven als Arriva, EBS, Qbuzz, Transdev en Keolis.

2 uur geleden
Curatoren verkopen fietsmerken Batavus en Babboe aan Dutech

AMSTERDAM (ANP) - Fietsmerken Batavus, KOGA en Babboe maken een doorstart. De curatoren van de failliete fietsenfabrikant Accell verkopen de rechten op de bekende Nederlandse merken aan investeringsmaatschappij Dutech. Ook het IT-platform van Accell, de Hongaarse activiteiten en mogelijk een deel van het personeel gaan mee naar de nieuwe eigenaar.

3 uur geleden
Sleijpen roept opnieuw op tot afschaffen hypotheekrenteaftrek

AMSTERDAM (ANP) - Ook nu de woningmarkt een afkoeling laat zien, is het verstandig om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen. Dat heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen vrijdag gezegd op het podium van Room for Discussion bij de Universiteit van Amsterdam.

3 uur geleden
EU akkoord met China over exportbeperking hybride auto's

BEIJING (ANP) - De Europese Unie heeft met China een akkoord gesloten over het verminderen van de hoeveelheid hybride auto's uit het Aziatische land. Dat heeft Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) bekendgemaakt in Beijing na twee dagen onderhandelen met de Chinese minister van Handel Wang Wentao. Volgens Šefčovič kan de export van plug-in-hybrides uit China hierdoor met meer dan de helft afnemen.

3 uur geleden
SpaceX wint op Wall Street om overnamepakket voor Starlink

NEW YORK (ANP) - SpaceX steeg vrijdag kort na aanvang van de handel op Wall Street. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van een landelijk pakket aan licenties voor laagbandspectrum. Dat maakt volgens het bedrijf de weg vrij voor satellietinternetdienst Starlink om uit te groeien tot een grote mobiele provider in de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Reizigersorganisatie Rover: terugkerende stakingen schaden ov

AMERSFOORT (ANP) - Reizigersorganisatie Rover wil dat vakbonden en werkgevers in het streekvervoer weer snel gaan onderhandelen in het cao-conflict om langdurige acties te voorkomen. Rover waarschuwt namelijk dat terugkerende stakingen het openbaar vervoer schaden omdat reizigers alternatieven gaan zoeken en niet meer snel terugkeren naar het ov. Dat zal op termijn het streekvervoer en de werkgelegenheid in het ov schaden, aldus de belangenvereniging.

3 uur geleden