Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google-moeder Alphabet daalt op Wall Street, Disney wint

Google-moeder Alphabet daalt op Wall Street, Disney wint

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met rode cijfers geopend. Beleggers op Wall Street verwerkten resultaten van Google-moederbedrijf Alphabet en media- en entertainmentconcern Walt Disney. Verder waren er ook cijfers van chipproducent Advanced Micro Devices (AMD), motorfietsenbouwer Harley-Davidson en taxidienst Uber.

Volgens analisten was de omzet bij de cloudtak van Alphabet lager dan verwacht, ondanks dat die met 30 procent toenam tot 12 miljard dollar. Dit onderdeel moet in de toekomst voor verdere groei van het techbedrijf zorgen dankzij de verwachte stroom aan nieuwe AI-toepassingen, die Google zelf ook ontwikkelt en verwerkt in zijn diensten. Alphabet daalde in de vroege handel 7,8 procent.

Disney klom 3,5 procent. Het bedrijf profiteerde van meer inkomsten uit zijn streamingdiensten. Ook werden de resultaten vooruitgeholpen door het succes van de film Vaiana 2.

Mededingingsonderzoek

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een fractie lager op 44.550 punten. De brede S&P 500 zakte 0,2 procent tot 6023 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq daalde 0,6 procent tot 19.525 punten.

Apple behoorde ook tot de verliezers met een min van 1,3 procent. China opent mogelijk een mededingingsonderzoek naar Apple. De toezichthouders gaan dan het beleid van Apple rond de App Store onderzoeken en de vergoedingen die het techconcern van app-ontwikkelaars vraagt.

Uber

AMD leverde 10,4 procent in, na een tegenvallende omzet uit de verkoop van chips voor datacenters. Harley-Davidson daalde 1,9 procent na een fors lagere verkoop en grotere verliezen in 2024. Uber meldde tegenvallende winstcijfers en zakte 6,3 procent.

Andere bedrijven met kwartaalpublicaties waren bijvoorbeeld gameproducent Electronic Arts (plus 7,1 procent), Snapchat-moeder Snap (min 2,8 procent) en fastfoodketen Chipotle Mexican Grill (min 2,7 procent).

Op macro-economisch gebied was er nog aandacht voor gegevens over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven in januari van loonstrookverwerker ADP. Die vielen hoger uit dan verwacht. Vrijdag wordt het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid gepubliceerd.

Meer uit Financieel

Websites Gall & Gall en Etos weer in de lucht na cyberincident

ZAANDAM (ANP) - De websites van Gall & Gall en Etos zijn sinds zondagavond weer te bezoeken, nadat de sites een week lang onbereikbaar waren door het grote cybersecurity-incident bij moederbedrijf Ahold Delhaize. Klanten kunnen via de websites van de slijterij- en drogisterijketen ook weer bestellingen doen, volgens een woordvoerder.

4 minuten geleden
Chinese economie groeit sterker dan verwacht dankzij export

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De economische groei van China is in het derde kwartaal van 2026 versneld tot 4,5 procent op jaarbasis, meldde het Chinese statistiekbureau NBS. In het tweede kwartaal groeide de op een na grootste economie ter wereld met 4,3 procent. Dat was de laagste groei in drie jaar.

45 minuten geleden
KVK: forse groei cyberbeveiligingsbedrijven in laatste vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - In de afgelopen vijf jaar is het aantal bedrijven dat actief is op het gebied van cyberbeveiliging meer dan verviervoudigd. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP heeft geanalyseerd.

3 uur geleden
FT: VS komen met represailles als EU toegang VS-bedrijven beperkt

BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, heeft gezegd dat Europese bedrijven te maken kunnen krijgen met "verwoestende" represailles vanuit Washington. Dat zou het geval zijn als Brussel doorgaat met plannen om de toegang van Amerikaanse ondernemingen tot delen van de Europese markt in te perken. Puzder zei dit tegen de Britse zakenkrant Financial Times.

13 uur geleden
Storing op Schiphol verholpen, honderden reizigers misten vlucht

SCHIPHOL (ANP) - De storing bij de elektronische paspoortcontrole op Schiphol is verholpen, meldt de Koninklijke Marechaussee. Volgens een woordvoerder van Schiphol hebben enkele honderden mensen hun vlucht gemist nadat sinds 06.00 uur de zogeheten e-gates niet meer werkten. Dat leidde tot lange rijen op de luchthaven. Door de herfstvakantie was het op Schiphol een van de drukste dagen van het jaar.

17 uur geleden
Albert Heijn bezorgt vanaf vrijdag weer boodschappen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vanaf vrijdag weer boodschappen, meldt de supermarktketen. Alle bestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd. Het is ook nog niet mogelijk om nieuwe bestellingen te plaatsen, meldt Albert Heijn. De supermarktketen kampt sinds een week met problemen door een cyberbeveiligingsincident.

18 uur geleden
Krant: Microsoft trekt zich terug als klant van Brits datacenter

LOUGHTON (ANP) - Microsoft heeft zich teruggetrokken uit een deal rondom een datacenter in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Microsoft zou de belangrijkste klant worden van een nieuw datacenter in het Britse Loughton, dat daar wordt gebouwd door het Britse datacenterbedrijf Nscale.

20 uur geleden