Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google-moeder Alphabet daalt op Wall Street, Disney wint

Google-moeder Alphabet daalt op Wall Street, Disney wint

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met rode cijfers geopend. Beleggers op Wall Street verwerkten resultaten van Google-moederbedrijf Alphabet en media- en entertainmentconcern Walt Disney. Verder waren er ook cijfers van chipproducent Advanced Micro Devices (AMD), motorfietsenbouwer Harley-Davidson en taxidienst Uber.

Volgens analisten was de omzet bij de cloudtak van Alphabet lager dan verwacht, ondanks dat die met 30 procent toenam tot 12 miljard dollar. Dit onderdeel moet in de toekomst voor verdere groei van het techbedrijf zorgen dankzij de verwachte stroom aan nieuwe AI-toepassingen, die Google zelf ook ontwikkelt en verwerkt in zijn diensten. Alphabet daalde in de vroege handel 7,8 procent.

Disney klom 3,5 procent. Het bedrijf profiteerde van meer inkomsten uit zijn streamingdiensten. Ook werden de resultaten vooruitgeholpen door het succes van de film Vaiana 2.

Mededingingsonderzoek

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een fractie lager op 44.550 punten. De brede S&P 500 zakte 0,2 procent tot 6023 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq daalde 0,6 procent tot 19.525 punten.

Apple behoorde ook tot de verliezers met een min van 1,3 procent. China opent mogelijk een mededingingsonderzoek naar Apple. De toezichthouders gaan dan het beleid van Apple rond de App Store onderzoeken en de vergoedingen die het techconcern van app-ontwikkelaars vraagt.

Uber

AMD leverde 10,4 procent in, na een tegenvallende omzet uit de verkoop van chips voor datacenters. Harley-Davidson daalde 1,9 procent na een fors lagere verkoop en grotere verliezen in 2024. Uber meldde tegenvallende winstcijfers en zakte 6,3 procent.

Andere bedrijven met kwartaalpublicaties waren bijvoorbeeld gameproducent Electronic Arts (plus 7,1 procent), Snapchat-moeder Snap (min 2,8 procent) en fastfoodketen Chipotle Mexican Grill (min 2,7 procent).

Op macro-economisch gebied was er nog aandacht voor gegevens over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven in januari van loonstrookverwerker ADP. Die vielen hoger uit dan verwacht. Vrijdag wordt het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid gepubliceerd.

Meer uit Financieel

IEA waarschuwt voor grootste olietekort in vijf jaar

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden zullen dit kwartaal ruim twee keer zo snel dalen als eerder werd verwacht, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Volgens de organisatie zorgt de oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten nog altijd voor verstoringen in de olieaanvoer. Daardoor is er een tekort van zo'n 1,8 miljoen vaten olie per dag. Voor heel 2026 verwacht het IEA het grootste tekort in vijf jaar.

1 uur geleden
Benzineprijs loopt weer op na daling vorige week

EINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn woensdag weer gestegen, nadat tanken vorige week wat goedkoper werd. Daarmee is het prijsverschil voor een liter benzine met België verder toegenomen.

2 uur geleden
ABN AMRO koploper in licht hogere AEX na publicatie cijfers

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO was woensdag koploper in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bank kwam met goed ontvangen kwartaalcijfers. De AEX ging in de vroege handel licht omhoog, na het nieuwe recordslot een dag eerder.

3 uur geleden
Iranoorlog kost TUI 20 miljoen euro, omzetverwachting opgeschort

HANNOVER (ANP) - Reisorganisatie TUI had in het afgelopen kwartaal last van de Iranoorlog. Het conflict drukte voor 20 miljoen euro op de resultaten, blijkt uit de kwartaalcijfers. Ook heeft TUI de omzetverwachting voor het hele boekjaar opgeschort.

4 uur geleden
Groei met hypotheken helpt ABN AMRO aan bijna derde meer winst

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn winst in het tweede kwartaal met bijna een derde opgevoerd. De bank groeide onder meer met hypotheken en leningen aan bedrijven. Ook lukte het ABN AMRO, dat bezig is met een grote reorganisatie, de kosten wat naar beneden te krijgen.

4 uur geleden
CBS: aantal faillissementen 11 procent gedaald in juli

DEN HAAG (ANP) - Het aantal bedrijven dat vorige maand failliet werd verklaard, is met 11 procent gedaald vergeleken met een jaar geleden, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen in juli 266 bedrijven bankroet, 33 minder dan in dezelfde maand vorig jaar.

4 uur geleden
Stevige plus voor Kospi-index door winsten chipbedrijven

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De Kospi-index op de aandelenbeurs in Seoul ging woensdag flink omhoog, vooral dankzij stevige plussen voor de Zuid-Koreaanse chipbedrijven Samsung Electronics en SK Hynix. De stemming werd daarbij gesteund door goede kwartaalcijfers van de Amerikaanse technologiebedrijven Super Micro Computer en CoreWeave. Daardoor werd het optimisme over de enorme AI-investeringen weer aangewakkerd.

4 uur geleden