Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google-moeder Alphabet daalt op Wall Street, Disney wint

Google-moeder Alphabet daalt op Wall Street, Disney wint

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met rode cijfers geopend. Beleggers op Wall Street verwerkten resultaten van Google-moederbedrijf Alphabet en media- en entertainmentconcern Walt Disney. Verder waren er ook cijfers van chipproducent Advanced Micro Devices (AMD), motorfietsenbouwer Harley-Davidson en taxidienst Uber.

Volgens analisten was de omzet bij de cloudtak van Alphabet lager dan verwacht, ondanks dat die met 30 procent toenam tot 12 miljard dollar. Dit onderdeel moet in de toekomst voor verdere groei van het techbedrijf zorgen dankzij de verwachte stroom aan nieuwe AI-toepassingen, die Google zelf ook ontwikkelt en verwerkt in zijn diensten. Alphabet daalde in de vroege handel 7,8 procent.

Disney klom 3,5 procent. Het bedrijf profiteerde van meer inkomsten uit zijn streamingdiensten. Ook werden de resultaten vooruitgeholpen door het succes van de film Vaiana 2.

Mededingingsonderzoek

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een fractie lager op 44.550 punten. De brede S&P 500 zakte 0,2 procent tot 6023 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq daalde 0,6 procent tot 19.525 punten.

Apple behoorde ook tot de verliezers met een min van 1,3 procent. China opent mogelijk een mededingingsonderzoek naar Apple. De toezichthouders gaan dan het beleid van Apple rond de App Store onderzoeken en de vergoedingen die het techconcern van app-ontwikkelaars vraagt.

Uber

AMD leverde 10,4 procent in, na een tegenvallende omzet uit de verkoop van chips voor datacenters. Harley-Davidson daalde 1,9 procent na een fors lagere verkoop en grotere verliezen in 2024. Uber meldde tegenvallende winstcijfers en zakte 6,3 procent.

Andere bedrijven met kwartaalpublicaties waren bijvoorbeeld gameproducent Electronic Arts (plus 7,1 procent), Snapchat-moeder Snap (min 2,8 procent) en fastfoodketen Chipotle Mexican Grill (min 2,7 procent).

Op macro-economisch gebied was er nog aandacht voor gegevens over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven in januari van loonstrookverwerker ADP. Die vielen hoger uit dan verwacht. Vrijdag wordt het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid gepubliceerd.

Meer uit Financieel

Zalando groeit sterk door overname About You

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando kende in het afgelopen kwartaal een sterke groei, vooral door de overname van de Duitse webshop About You. Ook de inzet van kunstmatige intelligentie zorgde voor meer omzet en winst, maakte het concern bekend.

14 minuten geleden
Economische verschillen huishoudens nemen soms toe door fiscus

DEN HAAG (ANP) - De economische verschillen tussen huishoudens worden steeds groter en de fiscus draagt daar "soms" aan bij, aldus een woensdag gepubliceerd onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). "Als deze trend doorzet, kan dit de kansengelijkheid onder druk zetten."

18 minuten geleden
Moederbedrijf Albert Heijn ziet omzet dalen door zwakke dollar

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar minder omzet geboekt als gevolg van nadelige valutaeffecten. Het concern heeft al tijden last van de gedaalde waarde van de dollar.

1 uur geleden
Ahold Delhaize wil Thierry Garnier in 2027 benoemen tot topman

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, het moederbedrijf van Albert Heijn, wil Thierry Garnier in 2027 benoemen tot nieuwe topman. Garnier moet in april 2027 de huidige bestuursvoorzitter Frans Muller opvolgen. Muller zal na zijn vertrek met pensioen gaan, na het bedrijf sinds juli 2018 te hebben geleid.

1 uur geleden
Klanten dsm-firmenich vervroegen bestellingen door Iranoorlog

MAASTRICHT (ANP) - Dsm-firmenich merkt dat klanten aan het einde van het eerste kwartaal aankopen naar voren hebben gehaald door de Iranoorlog. Het Nederlands-Zwitserse concern zag in maart bestellingen bij de parfum- en schoonheidsactiviteiten vervroegd worden. Klanten waren bang dat toeleveringen in gevaar zouden komen door de situatie in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Beurswaarde Samsung naar 1 biljoen dollar door vraag AI-chips

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De beurswaarde van het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics is woensdag voor het eerst gestegen tot meer dan 1 biljoen dollar. De beurskoers van Samsung krijgt steun van de grote vraag naar zijn chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI).

1 uur geleden
Philips voert winst op ondanks geopolitieke onrust

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft in het eerste kwartaal de winst opgevoerd, ondanks geopolitieke problemen zoals Amerikaanse importheffingen en hoge energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Het zorgtechnologieconcern verkocht meer en profiteerde van eerdere ingrepen om de kosten te verlagen.

1 uur geleden