Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google-moeder Alphabet daalt op Wall Street, Disney wint

Google-moeder Alphabet daalt op Wall Street, Disney wint

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met rode cijfers geopend. Beleggers op Wall Street verwerkten resultaten van Google-moederbedrijf Alphabet en media- en entertainmentconcern Walt Disney. Verder waren er ook cijfers van chipproducent Advanced Micro Devices (AMD), motorfietsenbouwer Harley-Davidson en taxidienst Uber.

Volgens analisten was de omzet bij de cloudtak van Alphabet lager dan verwacht, ondanks dat die met 30 procent toenam tot 12 miljard dollar. Dit onderdeel moet in de toekomst voor verdere groei van het techbedrijf zorgen dankzij de verwachte stroom aan nieuwe AI-toepassingen, die Google zelf ook ontwikkelt en verwerkt in zijn diensten. Alphabet daalde in de vroege handel 7,8 procent.

Disney klom 3,5 procent. Het bedrijf profiteerde van meer inkomsten uit zijn streamingdiensten. Ook werden de resultaten vooruitgeholpen door het succes van de film Vaiana 2.

Mededingingsonderzoek

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een fractie lager op 44.550 punten. De brede S&P 500 zakte 0,2 procent tot 6023 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq daalde 0,6 procent tot 19.525 punten.

Apple behoorde ook tot de verliezers met een min van 1,3 procent. China opent mogelijk een mededingingsonderzoek naar Apple. De toezichthouders gaan dan het beleid van Apple rond de App Store onderzoeken en de vergoedingen die het techconcern van app-ontwikkelaars vraagt.

Uber

AMD leverde 10,4 procent in, na een tegenvallende omzet uit de verkoop van chips voor datacenters. Harley-Davidson daalde 1,9 procent na een fors lagere verkoop en grotere verliezen in 2024. Uber meldde tegenvallende winstcijfers en zakte 6,3 procent.

Andere bedrijven met kwartaalpublicaties waren bijvoorbeeld gameproducent Electronic Arts (plus 7,1 procent), Snapchat-moeder Snap (min 2,8 procent) en fastfoodketen Chipotle Mexican Grill (min 2,7 procent).

Op macro-economisch gebied was er nog aandacht voor gegevens over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven in januari van loonstrookverwerker ADP. Die vielen hoger uit dan verwacht. Vrijdag wordt het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid gepubliceerd.

Meer uit Financieel

FT: Anthropic koopt stroomopwekking voor AI-datacenters

SAN FRANCISCO (ANP) - Anthropic heeft een deal gesloten om zijn AI-datacenters van stroom te voorzien, meldt de Financial Times. Het Amerikaanse AI-bedrijf achter chatbot Claude betaalt 3,4 miljard dollar aan het Amerikaanse OnePWR Solutions voor gasgestookte generatoren. Volgens FT is het de grootste bekende aankoop van stroomopwekkingsapparatuur door een AI-bedrijf.

7 uur geleden
CCTV: China investeert dit jaar bijna biljoen dollar in energie

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China investeert dit jaar naar verwachting 940 miljard dollar in energie, dat is meer dan welk ander land ook. Dat meldt de Chinese staatsomroep CCTV op basis van een rapport van een Chinese organisatie die zich bezighoudt met economische ontwikkelingen.

8 uur geleden
Duitse vakbond roept op tot staking bij fabriek Mercedes-Benz

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse vakbond IG Metall heeft werknemers van een Mercedes-Benz-fabriek in Berlijn opgeroepen om maandagochtend het werk neer te leggen. De vakbond is niet tevreden over het verloop van de onderhandelingen voor een nieuwe cao in de metaalelektroindustrie.

10 uur geleden
Voedselprijzen dalen na hoogste stand in bijna vier jaar

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in oktober gedaald na het bereiken van het hoogste niveau in bijna vier jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). Dat komt door een zwakke vraag en optimisme over de geplande gesprekken tussen Rusland en Oekraïne in Abu Dhabi. Met name de prijzen van granen en vlees zijn lager.

12 uur geleden
Rusland neemt controle over meer bezittingen van Camel-producent

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft opnieuw Russische onderdelen van een internationaal bedrijf onder tijdelijk beheer van een Russische entiteit gezet. Het gaat om bezittingen van Japan Tobacco in het land. De fabrikant van sigaretten van Winston en Camel is daarmee de laatste in een reeks internationale bedrijven die te maken krijgen met soortgelijke acties vanuit Rusland, waardoor eerder ook bezittingen van bijvoorbeeld het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarktketen Auchan werden getroffen.

1 dag geleden
Hernández de Cos: alertheid geboden rond risico's voor inflatie

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Pablo Hernández de Cos, een van de twee kandidaten in de strijd voor de opvolging van Christine Lagarde, laat in een interview doorschemeren dat beleidsmakers op monetair gebied alert moeten blijven op inflatierisico's als gevolg van hoge energieprijzen. In gesprek met de Zwitserse krant Tagesanzeiger wilde Hernández de Cos niet rechtstreeks ingaan op zijn kandidatuur voor het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB).

1 dag geleden
Prijzen aan de Nederlandse pomp dalen verder

EINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde brandstofprijzen bij Nederlandse tankstations zijn verder gedaald. Als gevolg van een recente daling van de olieprijzen zakte de benzineprijs donderdag al onder de 2,50 euro, het laagste niveau sinds begin juli.

1 dag geleden