Google mikt met nieuwe AI-functies op groter deel smartphonemarkt
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google doet een gooi naar een groter marktaandeel met smartphones door zijn eigen telefoons uit te rusten met de nieuwste toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) die het techbedrijf heeft ontwikkeld. In de nieuwe Pixel 9-serie krijgt de slimme assistent van Google een upgrade waardoor het AI-model Gemini meer hulp kan bieden, maakte het bedrijf bekend bij de onthulling van zijn nieuwste gadgets.
De nieuwe serie Google-telefoons bestaat uit de standaard Pixel 9, twee duurdere 'Pro'-versies en een inklapbare variant. De reeks komt onder andere met een AI-functie die helpt belangrijke informatie uit een telefoongesprek samen te vatten. Ook op het gebied van foto's komen de telefoons met geavanceerde toepassingen van AI, zoals de mogelijkheid om iemand naderhand toe te voegen op een groepsfoto of het maken van aantekeningen op basis van screenshots. Een programma om op basis van enkele geschreven opdrachten plaatjes te genereren, genaamd Pixel Studio, is volgens Google een "leuk hulpmiddel voor alledaagse creativiteit".
Ook bij de nieuwe smartwatch van Google, de Pixel Watch 3, moet AI helpen bij bijvoorbeeld de analyse van hardlooptrainingen.
Dominant
Google is al jaren dominant met zijn zoekmachine en heeft ook een groot marktaandeel met zijn Android-besturingssysteem voor telefoons. Maar met de verkoop van smartphones zelf en andere hardware heeft het Amerikaanse bedrijf een veel kleiner deel van de markt dan Apple en Samsung. Door AI-model Gemini verder te ontwikkelen in zijn apparaten hoopt Google meer van die markt te veroveren.
Google schoof de productielancering, die normaal gesproken in het najaar plaatsvindt, maanden naar voren. Daarmee loopt de onthulling van de nieuwe Pixel-telefoons voor op de presentatie van nieuwe iPhones van Apple, die in september gepland staat.
Apple kreeg lange tijd de kritiek pas laat werk te maken van 'generatieve AI' zoals de geavanceerde vorm van kunstmatige intelligentie wordt genoemd. De maker van de iPhone kwam onlangs met Apple Intelligence, een reeks AI-functies voor zijn telefoons waaronder de integratie van chatbot ChatGPT van OpenAI.
Meer uit Financieel
BUNNINK (ANP) - BAM heeft een strategisch belang genomen in Droneview, een Nederlandse aanbieder van dronediensten voor de gebouwde omgeving. De bouwer en Droneview werken al jaren samen aan woningverduurzamingsprojecten, waarbij drones worden ingezet om woningcomplexen sneller, veiliger en nauwkeuriger in kaart te brengen.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Airbnb heeft een boete van ruim 64 miljoen euro gekregen van de Spaanse regering. Op het verhuurplatform zouden verboden huurwoningen hebben gestaan.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie gaat er nog altijd van uit dat zij voor het einde van het jaar de handtekening zet onder een vrijhandelsverdrag met Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay. Daarvoor moet een ruime meerderheid van EU-lidstaten deze week instemmen. EU-bronnen lieten vorige week nog weten dat dat allerminst zeker is.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met winst begonnen. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Ook in het Verenigd Koninkrijk, Japan, Zweden en Noorwegen vergaderen de centrale banken later in de week over de rentetarieven. Daarnaast gaat de aandacht uit naar het uitgestelde Amerikaanse banenrapport, dat dinsdag verschijnt.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische centrale bank eist in een rechtszaak ruim 18 biljoen roebel aan schadevergoeding, omgerekend bijna 196 miljard euro, van Euroclear. Dat meldde een rechtbank in Moskou maandag. De Belgische financiële instelling beheert de meeste van de Russische tegoeden die sinds de Russische inval in Oekraïne door de Europese Unie zijn bevroren.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips neemt het Amerikaanse bedrijf SpectraWAVE over. Dit bedrijf gebruikt kunstmatige intelligentie (AI) bij het in kaart brengen en beoordelen van bloedvaten. Volgens Philips helpt de technologie van SpectraWAVE bij de behandeling van patiënten met coronaire hartziekten. Dit zijn de meest voorkomende vormen van hartziekte, waaronder bijvoorbeeld ook een hartinfarct.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In vrijwel alle Pathé-bioscopen kunnen mensen binnenkort statiegeldflesjes inleveren en statiegeld terugkrijgen. Verpact, de stichting die namens onder meer supermarkten verantwoordelijk is voor de inzameling van plastic flesjes, deed al een proef in drie bioscopen. De organisatie heeft nu met Pathé afgesproken ook inzamelmachines te plaatsen in andere vestigingen.
6 uur geleden