Google mikt met nieuwe AI-functies op groter deel smartphonemarkt
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google doet een gooi naar een groter marktaandeel met smartphones door zijn eigen telefoons uit te rusten met de nieuwste toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) die het techbedrijf heeft ontwikkeld. In de nieuwe Pixel 9-serie krijgt de slimme assistent van Google een upgrade waardoor het AI-model Gemini meer hulp kan bieden, maakte het bedrijf bekend bij de onthulling van zijn nieuwste gadgets.
De nieuwe serie Google-telefoons bestaat uit de standaard Pixel 9, twee duurdere 'Pro'-versies en een inklapbare variant. De reeks komt onder andere met een AI-functie die helpt belangrijke informatie uit een telefoongesprek samen te vatten. Ook op het gebied van foto's komen de telefoons met geavanceerde toepassingen van AI, zoals de mogelijkheid om iemand naderhand toe te voegen op een groepsfoto of het maken van aantekeningen op basis van screenshots. Een programma om op basis van enkele geschreven opdrachten plaatjes te genereren, genaamd Pixel Studio, is volgens Google een "leuk hulpmiddel voor alledaagse creativiteit".
Ook bij de nieuwe smartwatch van Google, de Pixel Watch 3, moet AI helpen bij bijvoorbeeld de analyse van hardlooptrainingen.
Dominant
Google is al jaren dominant met zijn zoekmachine en heeft ook een groot marktaandeel met zijn Android-besturingssysteem voor telefoons. Maar met de verkoop van smartphones zelf en andere hardware heeft het Amerikaanse bedrijf een veel kleiner deel van de markt dan Apple en Samsung. Door AI-model Gemini verder te ontwikkelen in zijn apparaten hoopt Google meer van die markt te veroveren.
Google schoof de productielancering, die normaal gesproken in het najaar plaatsvindt, maanden naar voren. Daarmee loopt de onthulling van de nieuwe Pixel-telefoons voor op de presentatie van nieuwe iPhones van Apple, die in september gepland staat.
Apple kreeg lange tijd de kritiek pas laat werk te maken van 'generatieve AI' zoals de geavanceerde vorm van kunstmatige intelligentie wordt genoemd. De maker van de iPhone kwam onlangs met Apple Intelligence, een reeks AI-functies voor zijn telefoons waaronder de integratie van chatbot ChatGPT van OpenAI.
Meer uit Financieel
DUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijstandsgerechtigden in Nederland hebben meer moeite om een baan te vinden. Dit komt onder meer doordat steeds meer mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt complexere problemen hebben, staat in het nieuwe jaarrapport van Divosa, de vereniging van leidinggevenden in het sociaal domein.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen van de Russische autoriteiten zal krijgen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman heeft een overnamebod gedaan op Universal Music Group, het concern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Pershing biedt 9,4 miljard euro in contanten en aandelen in een nieuw op te richten fusiebedrijf.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - Samsung heeft in het afgelopen kwartaal fors geprofiteerd van de grote vraag naar geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen. De operationele winst was ruim acht keer zo hoog als in dezelfde periode vorig jaar, meldde het Zuid-Koreaanse tech- en elektronicaconcern bij zijn voorlopige kwartaalcijfers.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.
7 uur geleden