Google mikt met nieuwe AI-functies op groter deel smartphonemarkt
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google doet een gooi naar een groter marktaandeel met smartphones door zijn eigen telefoons uit te rusten met de nieuwste toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) die het techbedrijf heeft ontwikkeld. In de nieuwe Pixel 9-serie krijgt de slimme assistent van Google een upgrade waardoor het AI-model Gemini meer hulp kan bieden, maakte het bedrijf bekend bij de onthulling van zijn nieuwste gadgets.
De nieuwe serie Google-telefoons bestaat uit de standaard Pixel 9, twee duurdere 'Pro'-versies en een inklapbare variant. De reeks komt onder andere met een AI-functie die helpt belangrijke informatie uit een telefoongesprek samen te vatten. Ook op het gebied van foto's komen de telefoons met geavanceerde toepassingen van AI, zoals de mogelijkheid om iemand naderhand toe te voegen op een groepsfoto of het maken van aantekeningen op basis van screenshots. Een programma om op basis van enkele geschreven opdrachten plaatjes te genereren, genaamd Pixel Studio, is volgens Google een "leuk hulpmiddel voor alledaagse creativiteit".
Ook bij de nieuwe smartwatch van Google, de Pixel Watch 3, moet AI helpen bij bijvoorbeeld de analyse van hardlooptrainingen.
Dominant
Google is al jaren dominant met zijn zoekmachine en heeft ook een groot marktaandeel met zijn Android-besturingssysteem voor telefoons. Maar met de verkoop van smartphones zelf en andere hardware heeft het Amerikaanse bedrijf een veel kleiner deel van de markt dan Apple en Samsung. Door AI-model Gemini verder te ontwikkelen in zijn apparaten hoopt Google meer van die markt te veroveren.
Google schoof de productielancering, die normaal gesproken in het najaar plaatsvindt, maanden naar voren. Daarmee loopt de onthulling van de nieuwe Pixel-telefoons voor op de presentatie van nieuwe iPhones van Apple, die in september gepland staat.
Apple kreeg lange tijd de kritiek pas laat werk te maken van 'generatieve AI' zoals de geavanceerde vorm van kunstmatige intelligentie wordt genoemd. De maker van de iPhone kwam onlangs met Apple Intelligence, een reeks AI-functies voor zijn telefoons waaronder de integratie van chatbot ChatGPT van OpenAI.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.
45 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) kunnen meer olie vrijgeven uit de noodreserves als dat nodig is. Dat zei directeur Fatih Birol maandag. Hij wees daarbij op de achtergebleven noodvoorraad olie.
46 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk stelt miljoenen beschikbaar voor de meest kwetsbare Britse huishoudens. Met de financiële steun worden de huishoudens geholpen de stijgende kosten van stookolie te kunnen dragen. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer maandag bekend.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft vooral uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen voor de olieprijzen. Daarnaast komt de Amerikaanse centrale bank deze week met een nieuw rentebesluit. De Federal Reserve zal de rente naar verwachting opnieuw onveranderd laten vanwege de onzekerheid door de oorlog.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde vraag naar vloeibaar gemaakt aardgas (lng) zal de komende jaren sterk blijven toenemen. Dat verwacht Shell. Het bedrijf denkt dat die vraag in 2050 met minstens 45 procent zal groeien vergeleken met vorig jaar.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft een dreigement van president Donald Trump aan China maandag afgezwakt. Trump gaf zondag in de Financial Times aan dat hij een top met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping eind deze maand overweegt uit te stellen als China niet helpt met het heropenen van de Straat van Hormuz.
2 uur geleden