Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google mikt met nieuwe AI-functies op groter deel smartphonemarkt

Google mikt met nieuwe AI-functies op groter deel smartphonemarkt

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google doet een gooi naar een groter marktaandeel met smartphones door zijn eigen telefoons uit te rusten met de nieuwste toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) die het techbedrijf heeft ontwikkeld. In de nieuwe Pixel 9-serie krijgt de slimme assistent van Google een upgrade waardoor het AI-model Gemini meer hulp kan bieden, maakte het bedrijf bekend bij de onthulling van zijn nieuwste gadgets.

De nieuwe serie Google-telefoons bestaat uit de standaard Pixel 9, twee duurdere 'Pro'-versies en een inklapbare variant. De reeks komt onder andere met een AI-functie die helpt belangrijke informatie uit een telefoongesprek samen te vatten. Ook op het gebied van foto's komen de telefoons met geavanceerde toepassingen van AI, zoals de mogelijkheid om iemand naderhand toe te voegen op een groepsfoto of het maken van aantekeningen op basis van screenshots. Een programma om op basis van enkele geschreven opdrachten plaatjes te genereren, genaamd Pixel Studio, is volgens Google een "leuk hulpmiddel voor alledaagse creativiteit".

Ook bij de nieuwe smartwatch van Google, de Pixel Watch 3, moet AI helpen bij bijvoorbeeld de analyse van hardlooptrainingen.

Dominant

Google is al jaren dominant met zijn zoekmachine en heeft ook een groot marktaandeel met zijn Android-besturingssysteem voor telefoons. Maar met de verkoop van smartphones zelf en andere hardware heeft het Amerikaanse bedrijf een veel kleiner deel van de markt dan Apple en Samsung. Door AI-model Gemini verder te ontwikkelen in zijn apparaten hoopt Google meer van die markt te veroveren.

Google schoof de productielancering, die normaal gesproken in het najaar plaatsvindt, maanden naar voren. Daarmee loopt de onthulling van de nieuwe Pixel-telefoons voor op de presentatie van nieuwe iPhones van Apple, die in september gepland staat.

Apple kreeg lange tijd de kritiek pas laat werk te maken van 'generatieve AI' zoals de geavanceerde vorm van kunstmatige intelligentie wordt genoemd. De maker van de iPhone kwam onlangs met Apple Intelligence, een reeks AI-functies voor zijn telefoons waaronder de integratie van chatbot ChatGPT van OpenAI.

Meer uit Financieel

Olieprijs voor het eerst sinds 2022 boven 100 dollar

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.

5 uur geleden
Olieproductie in Irak stort 60 procent in door Iran-oorlog

BAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.

16 uur geleden
Aluminiumprijs schiet omhoog door verstoringen in Golfregio

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is deze week met bijna 10 procent gestegen, de grootste wekelijkse stijging sinds 2023. Dit kwam door het escalerende conflict in het Midden-Oosten, dat de leveringen uit de regio verstoorde, terwijl grondstoffenhandelaren zich voorbereiden op mogelijke verdere onderbrekingen.

17 uur geleden
TUI haalt 550 reizigers terug uit de Malediven en Abu Dhabi

DEN HAAG (ANP) - TUI haalde afgelopen nacht met drie repatriëringsvluchten meer dan 550 reizigers op naar Frankfurt en Hannover, zegt een woordvoerster van de Nederlandse tak van de reisorganisatie. Ongeveer 300 reizigers werden opgehaald uit de Malediven en zo'n 250 van de luchthaven Al Ain in Abu Dhabi.

18 uur geleden
Qatar Airways vliegt weer beperkt naar Schiphol

DOHA (ANP) - Qatar Airways voerde zondag repatriëringsvluchten uit vanaf Hamad International Airport in Doha naar Amsterdam, Berlijn, Frankfurt, Londen en Zürich, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend op X.

20 uur geleden
TUI repatrieert 250 gestrande toeristen naar Hannover

HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.

22 uur geleden
Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

1 dag geleden