Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google mikt met nieuwe AI-functies op groter deel smartphonemarkt

Google mikt met nieuwe AI-functies op groter deel smartphonemarkt

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google doet een gooi naar een groter marktaandeel met smartphones door zijn eigen telefoons uit te rusten met de nieuwste toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) die het techbedrijf heeft ontwikkeld. In de nieuwe Pixel 9-serie krijgt de slimme assistent van Google een upgrade waardoor het AI-model Gemini meer hulp kan bieden, maakte het bedrijf bekend bij de onthulling van zijn nieuwste gadgets.

De nieuwe serie Google-telefoons bestaat uit de standaard Pixel 9, twee duurdere 'Pro'-versies en een inklapbare variant. De reeks komt onder andere met een AI-functie die helpt belangrijke informatie uit een telefoongesprek samen te vatten. Ook op het gebied van foto's komen de telefoons met geavanceerde toepassingen van AI, zoals de mogelijkheid om iemand naderhand toe te voegen op een groepsfoto of het maken van aantekeningen op basis van screenshots. Een programma om op basis van enkele geschreven opdrachten plaatjes te genereren, genaamd Pixel Studio, is volgens Google een "leuk hulpmiddel voor alledaagse creativiteit".

Ook bij de nieuwe smartwatch van Google, de Pixel Watch 3, moet AI helpen bij bijvoorbeeld de analyse van hardlooptrainingen.

Dominant

Google is al jaren dominant met zijn zoekmachine en heeft ook een groot marktaandeel met zijn Android-besturingssysteem voor telefoons. Maar met de verkoop van smartphones zelf en andere hardware heeft het Amerikaanse bedrijf een veel kleiner deel van de markt dan Apple en Samsung. Door AI-model Gemini verder te ontwikkelen in zijn apparaten hoopt Google meer van die markt te veroveren.

Google schoof de productielancering, die normaal gesproken in het najaar plaatsvindt, maanden naar voren. Daarmee loopt de onthulling van de nieuwe Pixel-telefoons voor op de presentatie van nieuwe iPhones van Apple, die in september gepland staat.

Apple kreeg lange tijd de kritiek pas laat werk te maken van 'generatieve AI' zoals de geavanceerde vorm van kunstmatige intelligentie wordt genoemd. De maker van de iPhone kwam onlangs met Apple Intelligence, een reeks AI-functies voor zijn telefoons waaronder de integratie van chatbot ChatGPT van OpenAI.

Meer uit Financieel

Wall Street opent vrijwel vlak in afwachting rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersbewegingen geopend. Beleggers op Wall Street zijn in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Naar verwachting verlaagt de Federal Reserve de rente dan voor de derde keer op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Fed-voorzitter Jerome Powell geeft dan ook een toelichting op het rentebesluit.

1 uur geleden
India grijpt weer in bij IndiGo na grote vluchtuitval

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart grijpt harder in bij de geplaagde luchtvaartmaatschappij IndiGo, die onder leiding staat van de Nederlandse topman Pieter Elbers. De luchtvaartautoriteit heeft eigen personeel ingezet op het hoofdkantoor van IndiGo om de dagelijkse operatie en het herstel van de maatschappij na de massale vluchtuitval te volgen.

3 uur geleden
Wingtech nodigt beheerders chipmaker Nexperia uit in China

NIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.

4 uur geleden
ANVR: vakantieboekingen naar VS trekken laatste maanden weer aan

LEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.

4 uur geleden
EY verwacht meer Europese beursgangen volgend jaar

FRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.

4 uur geleden
Brussel wil snellere vergunningen voor elektriciteitsprojecten

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elektriciteitsnetwerken van lidstaten beter op elkaar aansluiten. Vergunningen voor elektriciteitsprojecten moeten makkelijker worden verleend, staat in een plan van de Europese Commissie. Daarmee hoopt de Commissie op meer ruimte op elektriciteitsnetwerken en lagere energieprijzen.

5 uur geleden
TUI boekt meer vakanties tegen hogere prijzen en maakt meer winst

HANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.

6 uur geleden