Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google maakt diensten van concurrentie beter zichtbaar in zoekmachine

Google maakt diensten van concurrentie beter zichtbaar in zoekmachine

BRUSSEL (ANP/RTR) - Google, de zoekmachine van Alphabet, komt met veranderingen van zoekresultaten voor gebruikers waardoor ze sneller de diensten van concurrenten, zoals vergelijkingssites voor hotels of vluchten, zien. Ook komen er nieuwe tools uit voor ontwikkelaars die hun producten op de platformen van concurrenten aanbieden. De veranderingen komen kort voordat strengere regelgeving vanuit Brussel van kracht wordt.

Alphabet is van plan om in de komende weken meer veranderingen door te voeren. Zo moeten gebruikers van telefoons met Android makkelijker hun zoekmachine kunnen wijzigen en sneller hun data naar apps en diensten van derde partijen kunnen overzetten.

Eerder liet Google sneller de eigen producten en diensten zien, waarvoor moederbedrijf Alphabet in 2017 een boete van 2,4 miljard euro van de Europese Unie kreeg. Een beroep in die zaak loopt nog.

De nieuwe Europese wet digitale markten is bedoeld om de digitale sector eerlijker te maken. Zo mogen onlineplatformen hun eigen producten bijvoorbeeld niet meer overpromoten en mogen persoonlijke gegevens van gebruikers niet met andere (eigen) diensten gedeeld worden. Bedrijven die dat wel doen riskeren een boete tot 10 procent van hun wereldwijde omzet. De wet treedt op 7 maart in werking.

Meer uit Financieel

Dieselprijs stijgt verder en is bijna op recordhoogte uit april

EINDHOVEN (ANP) - Het tanken van diesel is opnieuw duurder geworden. De prijs van een liter diesel is donderdag met bijna 4 cent gestegen. Daarmee is de prijs nagenoeg gelijk aan het record uit april van dit jaar.

1 uur geleden
Studie: aardappeloogst EU dit jaar mogelijk bij de kleinste ooit

LONDEN (ANP) - Nederland en andere landen in Noordwest-Europa krijgen dit jaar mogelijk te maken met een van de kleinste aardappeloogsten ooit en een verlies van honderden miljoenen voor telers door de droogte deze zomer. Onderzoeksorganisatie Energy and Climate Intelligence Unit (ECIU) schat donderdag na een analyse dat het gezamenlijke productieverlies in Nederland, Duitsland, België en Frankrijk kan oplopen tot 622 miljoen euro. In Nederland kan dit volgens ECIU uitkomen op een bedrag tot 42 miljoen euro.

1 uur geleden
AEX-index begint met kleine winst na renteverhoging in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente in de grootste economie ter wereld voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen. Uit de toelichting van het rentebesluit bleek daarnaast dat de meeste Fed-bestuurders verwachten dat de rente dit jaar nog een keer wordt verhoogd om de inflatie te bestrijden.

1 uur geleden
ING: uitzendbranche verhoogt tarieven door dure uitzendkrachten

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendorganisaties in Nederland kampen met structurele personeelstekorten en strengere regelgeving, terwijl technologische ontwikkelingen hun resultaten onder druk zetten. Daarnaast worden uitzendkrachten door de nieuwe uitzend-cao duurder en minder flexibel, staat in een donderdag verschenen rapport van ING.

2 uur geleden
Groeiende financiële problemen bij Duitse groene-energiebedrijven

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitse bedrijven die projecten voor groene energie ontwikkelen staan aan de vooravond van een grote saneringsronde, na jaren van snelle groei. Verslechterende economische vooruitzichten brengen een groeiend aantal bedrijven in financiële problemen.

2 uur geleden
Koning Charles wil belofte AI-toplieden om mensheid te beschermen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse koning Charles heeft enkele van de belangrijkste figuren uit de wereld van kunstmatige intelligentie (AI) uitgenodigd om de verzekering te vragen dat zij hun uitvindingen onder controle kunnen houden. De Britse vorst organiseert de bijeenkomst om te bespreken hoe de technologie "kan worden ingezet ten gunste van de samenleving en de natuurlijke wereld".

2 uur geleden
EU vraagt China om export hybride auto's te beperken, meldt FT

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft China gevraagd de export van hybride auto's vrijwillig te beperken. Ingewijden zeggen tegen zakenkrant Financial Times dat Brussel wil dat Beijing toezegt de verkoop van hybride voertuigen te beperken tot ongeveer 15 procent van de Europese markt. Het verzoek zou onderdeel uitmaken van een deal die een handelsoorlog moet voorkomen.

2 uur geleden