Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google laat gebruikers weer AI-beelden maken na blunders

Google laat gebruikers weer AI-beelden maken na blunders

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google laat op kleine schaal consumenten weer gebruikmaken van zijn afbeeldingengenerator om beelden van mensen te creëren. Die functie van Gemini, Googles AI-model, werd eerder nog uitgezet. Dat gebeurde nadat de generator afbeeldingen genereerde die ophef veroorzaakten.

Zo kwamen er bijvoorbeeld afbeeldingen tevoorschijn van historische personen die ineens een andere huidskleur hadden, of zwarte mensen in nazi-uniformen. Google-topman Sundar Pichai heeft de blunders destijds in scherpe bewoordingen veroordeeld. De fouten die met de AI-technologie zijn gemaakt, waren volgens hem "volkomen onaanvaardbaar".

Bedrijven en Engelstalige, betalende gebruikers van Gemini kunnen ergens de komende dagen weer gebruikmaken van de tool. "We hebben gewerkt aan technische verbeteringen van het product", zegt Dave Citron, senior directeur bij Google, in een blogpost. "Natuurlijk zal niet elke afbeelding die Gemini maakt perfect zijn, maar we zullen blijven luisteren naar de feedback van gebruikers."

Gebruikers kunnen geen fotorealistische beelden of afbeeldingen met bekende personen, minderjarigen of "overdreven bloederige, gewelddadige of seksuele scènes" maken, voegde Citron daaraan toe. Het is de bedoeling dat de functie geleidelijk beschikbaar komt voor meer gebruikers.

Meer uit Financieel

Chinese exportgroei hapert in eerste maand van Iranoorlog

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in maart in een trager tempo gegroeid, na een sterke start van het jaar. De groeivertraging weerspiegelt de toenemende impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de op een na grootste economie ter wereld. Chinese fabrikanten kampen met sterk gestegen grondstof- en energiekosten door de ontwrichting van de wereldwijde energievoorziening door de oorlog, die eind februari begon.

32 minuten geleden
Oprichter omgevallen vastgoedconcern Evergrande bekent schuld

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De oprichter van het omgevallen Chinese vastgoedconcern Evergrande, Hui Ka Yan, heeft schuld bekend aan fraude en omkoping. Evergrande was ooit de grootste projectontwikkelaar, maar in 2021 kwam het bedrijf in de problemen toen het zijn schulden niet kon terugbetalen. Daarop volgde een crisis in de vastgoedsector van het Aziatische land.

33 minuten geleden
Staking Lufthansa groter, cabinepersoneel legt werk opnieuw neer

FRANKFURT (ANP/AFP/DPA) - De staking bij het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breidt zich uit. Het cabinepersoneel gaat woensdag en donderdag het werk opnieuw neerleggen. Vrijdag werd ook al gestaakt door cabinewerkers bij Lufthansa. Ondertussen staken de piloten van Lufthansa voor de tweede dag op rij.

34 minuten geleden
Wall Street buigt verlies om in winst door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York wisten de openingsverliezen maandag gedurende de dag om te buigen in winsten. De handel werd gesteund door president Donald Trump die zei dat Iran "heel graag" een deal wil sluiten. Daardoor verdween de vrees bij beleggers voor een langdurige oorlog in het Midden-Oosten naar de achtergrond.

10 uur geleden
IEA-baas: olieprijs weerspiegelt nog niet de ernst van de crisis

PARIJS (ANP) - De olieprijzen weerspiegelen nog niet de ernst van de ongekende aanvoercrisis die is veroorzaakt door de oorlog in Iran. Maar dat zal binnenkort veranderen, waarschuwt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) maandag.

12 uur geleden
LVMH meldt verminderde verkoop door oorlog in Midden-Oosten

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De maker van luxespullen verkocht vooral minder in de belangrijke winkelstad Dubai en andere delen van het Midden-Oosten.

12 uur geleden
Beurshandelaren krijgen celstraf voor handel met voorkennis

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.

13 uur geleden