Google koopt groene stroom voor datacenters bij Eneco
AMSTERDAM (ANP) - De datacenters van Google gaan draaien op windenergie uit de Noordzee. Het techbedrijf heeft een deal daarover gesloten met Ecowende en Crosswind, samenwerkingsverbanden van Eneco en Shell. Zij leveren de elektriciteit voor de gebouwen van het techbedrijf, heeft Google donderdag aangekondigd. Financiële details zijn niet bekendgemaakt.
Het gaat om 478 megawatt, volgens Google "ons grootste offshore-windproject tot nu toe". Het bedrijf verwacht dat zijn datacenters en kantoren dit jaar ongeveer 90 procent koolstofvrij worden. In 2030 moet dit naar 100 procent zijn gestegen.
Google heeft een groot datacenter in de Eemshaven in de provincie Groningen. Bij Winschoten en ten westen van de stad Groningen zijn dependances. Zulke complexen staan erom bekend dat ze relatief veel stroom verbruiken.
Meer uit Financieel
SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de Braziliaanse beurs maken zich op voor zware koersverliezen na de verrassende overwinning van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva in de presidentsverkiezingen. Lula versloeg zondag de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, aan wie veel beleggers de voorkeur gaven.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Producten van A-merken zijn het afgelopen jaar opnieuw duurder geworden in de supermarkt, meldt de Consumentenbond. Voor budgetmerken, waaronder huismerken, hoefden consumenten juist minder geld neer te leggen.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders ontvangen fors minder pakketjes uit Azië sinds de invoering van strengere Europese regels voor e-commercezendingen van buiten de EU op 1 juli. Dat merkt PostNL, dat de hoeveelheid internationale pakketjes, waaronder pakketjes van bekende webwinkels als Shein en Temu, afgelopen kwartaal bijna 32 procent zag terugvallen.
39 minuten geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.
18 uur geledenMOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.
19 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.
22 uur geledenPERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.
1 dag geleden