Google investeert stevig in terugkeer naar kantoor
MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft er veel geld voor over om mensen weer terug op kantoor te krijgen. De techonderneming maakte bekend in de loop van het jaar 9,5 miljard dollar te investeren in kantoren en datacenters.
Het Amerikaanse bedrijf, onderdeel van Alphabet, zal het geld uitgeven aan campussen in het hele land. Daarbij moeten er ongeveer 12.000 banen worden gecreëerd, zei topman Sundar Pichai in een verklaring.
Techbedrijven worstelen ermee om personeel terug op kantoor te krijgen, zonder dat er onrust ontstaat onder werknemers. Zeker omdat er een grote vraag is naar personeel in de IT-sector. In maart dit jaar vroeg Google zijn werknemers in de San Francisco Bay Area om vanaf deze maand drie dagen per week in hun kantoor te werken. Dit leidde vooral bij werknemers die buiten deze prijzige regio wonen tot frustratie.
"Het lijkt misschien wat onlogisch om meer geld te steken in fysieke kantoren, vooral omdat we flexibeler zijn geworden met hoe we werken," zei Pichai. "Toch geloven we dat het belangrijker is dan ooit om te investeren in onze campussen. Dit zal zorgen voor betere producten, een hogere kwaliteit van leven voor onze werknemers en sterkere gemeenschappen."
Werknemers van Apple verzetten zich onlangs ook al tegen de poging van het bedrijf om het personeel terug naar kantoor te laten keren. Werknemers van Apple worden op termijn drie keer per week op kantoor verwacht.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.
7 uur geleden