Google hernoemt chatbot en gaat extra concurrentie aan met ChatGPT
MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Google heeft zijn chatbot Bard omgedoopt tot Gemini en tegelijk ook een betaalde versie op de markt gebracht, waarin mensen gebruik kunnen maken van extra krachtige kunstmatige intelligentie (AI). Daarmee gaat het bedrijf extra de concurrentie aan met de rivaliserende chatbot ChatGPT van OpenAI, waarin Microsoft een grote investeerder is.
De naam Gemini verwijst naar de nieuwste AI-technologie van Google, die eerder al werd geïntroduceerd. De nieuwe aankondigingen laten zien dat Google naar een manier zoekt om extra te verdienen aan AI, want aan de investeringen in deze technologische vernieuwing en de benodigde extra rekenkracht van computers is het bedrijf ook heel veel geld kwijt.
OpenAI kwam ongeveer een jaar geleden al met ChatGPT Plus om mensen te laten betalen voor het gebruik van AI-toepassingen. Microsoft heeft onlangs ook een concurrerend abonnement voor AI in programma's als Word en Excel aangekondigd.
Google hoopt op zijn beurt profijt te kunnen halen uit de grote hoeveelheid smartphones in de wereld met zijn besturingsysteem Android. Volgens het bedrijf kunnen Android-gebruikers Gemini binnenkort kiezen als de standaard digitale assistent op hun telefoon.
Meer uit Financieel
GORINCHEM (ANP) - Damen Shipyards heeft vorig jaar voor het eerst sinds 2019 weer meer dan 150 schepen opgeleverd. Mede daardoor stegen de omzet en de winst van de scheepsbouwer. Het bedrijf stelt verder dat de rechtszaken tegen het bedrijf een grote impact hebben.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een brede groep Nederlandse organisaties wil dat het kabinet 1,5 miljard euro per jaar uittrekt om het hergebruik van meer producten en grondstoffen te stimuleren, zodat bijvoorbeeld onderdelen in kapotte smartphones vaker opnieuw kunnen worden gebruikt. Zo moet ongeveer 500 miljoen euro uit bestaande klimaatregelingen worden ingezet voor circulaire projecten, zodat meer investeringen van de grond komen.
49 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor benzine en diesel in Nederland zijn de afgelopen dagen licht gedaald. Daarmee lijkt een stabilisering van de internationale olieprijzen, zij het met veel schommelingen, ook aan de Nederlandse pomp merkbaar. Wel blijft tanken een stuk duurder dan eerder dit jaar.
53 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Maritiem dienstverlener Van Oord kan nog niet inschatten hoe groot de gevolgen zijn van de oorlog in het Midden-Oosten voor het bedrijf. Het familiebedrijf met hoofdkantoor in Rotterdam ziet veel onzekerheden voor het komende jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de tegenstrijdige berichten over de stand van de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. Volgens de Verenigde Staten vinden er gesprekken plaats over een voorgesteld vredesplan. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi zei echter dat Iran niet van plan is om te onderhandelen met de VS en dat het land blijft doorvechten.
1 uur geledenZWAAGDIJK (ANP) - De Nederlandse budgetwinkelketen Action heeft plannen om eind volgend jaar of begin 2028 zijn eerste winkel in de Verenigde Staten te openen. "We gaan een eerste stap zetten naar Amerika", maakte topvrouw Hajir Hajji donderdag bekend tijdens een toelichting op de jaarresultaten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse exporteurs is gedaald naar het laagste niveau sinds de financiële crisis van 2008, hoewel de export het sterkst is gegroeid in twee jaar. Dat melden kredietverzekeraar Atradius en organisatie voor handel en logistiek evofenedex in hun jaarlijkse onderzoek over de export.
2 uur geleden