
Google-functie moet afleiding apparaten op school verminderen
AMSTERDAM (ANP) - Google lanceert een nieuwe functie waarmee ouders de apps op de smartphones en tablets van hun kinderen kunnen beheren tijdens schooltijd. Volgens het techbedrijf sluit de functie met de naam Schooltijd aan bij het smartphoneverbod op Nederlandse basis- en middelbare scholen. De nieuwe functie heeft als doel afleidingen voor scholieren te verminderen.
Schooltijd maakt deel uit van Family Link, een Google-app waarmee ouders al konden instellen wat hun kinderen konden doen op apparaten. Ouders kunnen nu ook apps en meldingen tijdens schooluren uitschakelen. Ook kunnen vaders en moeders zien welke apps en hoe vaak deze worden gebruikt. Daarnaast stelt Schooltijd ouders in staat om bepaalde apps te selecteren die nuttig zijn voor schoolwerk, waardoor deze nog wel te gebruiken zijn.
Google heeft naast Schooltijd nog een nieuwe functie geïntroduceerd, waarmee ouders kunnen instellen met wie hun kinderen mogen communiceren. Daarmee kunnen specifieke contacten worden goedgekeurd. Kinderen kunnen op hun beurt om goedkeuring vragen om nieuwe contacten toe te voegen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag wisselend gesloten. Beleggers verwerkten de notulen van de recentste beleidsvergadering van de Federal Reserve. Daaruit kwam naar voren dat de inflatie in de Verenigde Staten nog altijd het grootste zorgpunt was van de Fed-beleidsmakers, meer dan de werkgelegenheid.
3 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP) - Google heeft woensdag zijn nieuwste generatie smartphones gepresenteerd. De Pixel 10, die ook wordt gelanceerd in een Pro-, Pro XL- en opvouwbare variant, biedt volgens het techconcern meer mogelijkheden op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
4 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft zijn omzetverwachting voor 2026 verlaagd. Het bedrijf bleef in het tweede kwartaal naar eigen zeggen kampen met moeilijke marktomstandigheden in alle bedrijfsonderdelen. Na het eerste kwartaal schatte Alfen al dat de omzet voor dit jaar lager zal uitvallen. Die toen bijgestelde prognose blijft nu gehandhaafd.
6 uur geledenTOKIO (ANP) - Sony verhoogt de prijs van zijn PlayStation 5 in de Verenigde Staten vanaf donderdag met 50 dollar. Het Japanse bedrijf is naar eigen zeggen tot dat besluit gekomen vanwege de "uitdagende economische omgeving". Zo heeft Sony te maken met de impact van de Amerikaanse importheffingen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASR is woensdag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verzekeraar heeft over de eerste helft van dit jaar een hogere operationele winst geboekt dan een jaar eerder, ook boven de verwachtingen van analisten. Daarnaast stegen ook de premie-inkomsten en sprak topman Jos Baeten van sterke resultaten. ASR steeg 1,8 procent.
7 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Vrachtpiloten bij KLM gaan actievoeren, heeft vakbond AVV woensdag aangekondigd. Volgens de bond is KLM niet tegemoetgekomen aan de eisen in een ultimatum dat dinsdag is afgelopen. AVV, die het gros van de vrachtpiloten vertegenwoordigt, wil beginnen met werkonderbrekingen van vier uur op Schiphol.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Frits van Eerd gaat in hoger beroep tegen de celstraf die de rechtbank in Groningen hem heeft opgelegd in een witwaszaak. De rechter veroordeelde de voormalige topman van supermarktketen Jumbo eerder deze maand tot twee jaar cel voor witwassen, omkoping en valsheid in geschrifte.
8 uur geleden