Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google en Tinder-eigenaar sluiten deal over rechtszaak appwinkel

Google en Tinder-eigenaar sluiten deal over rechtszaak appwinkel

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van Google en de eigenaar van datingapps als Tinder en OkCupid hebben een deal gesloten waarmee een rechtszaak over het beleid van de appwinkel van Google niet meer doorgaat. Een federale rechtbank in San Francisco zou die zaak maandag behandelen. Advocaten van beide moederbedrijven laten nu weten alle aanklachten in te trekken.

Het bedrijf achter de datingapps, Match Group, klaagde Google-moeder Alphabet vorig jaar aan vanwege vermeend machtsmisbruik binnen zijn appwinkel. In die winkel, Google Play, zijn apps namelijk verplicht om betalingen te verwerken via het afrekensysteem van Google. Het internetconcern reageerde daarop door Match aan te klagen voor onder meer contractbreuk, door het uitlokken van een juridische strijd over het beleid van de appwinkel.

In de deal werd onder meer afgesproken dat het datingappbedrijf 40 miljoen dollar krijgt van Alphabet, zo'n 37,8 miljoen euro. Dat bedrag is bedoeld om kosten te compenseren. Match zei verder dat zijn apps gunstigere voorwaarden krijgen in de appwinkel.

Aanklacht

De deal zorgt er volgens Google voor dat het concern gebruikers van beide diensten "een veilige, naadloze en hoogwaarde ervaring kan blijven bieden die mensen verwachten van apps in Google Play".

Alphabet is echter niet verlost van rechtszaken over het beleid van Google Play. Epic Games heeft hierover namelijk ook een aanklacht ingediend. Die zaak begint donderdag. De ontwikkelaar van het bekende spel Fortnite heeft een soortgelijke zaak lopen tegen Apple over het beleid van de App Store.

Boetes

In Nederland heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) boetes opgelegd aan Apple omdat het concern niet aan Europese en Nederlandse regels voldoet. Inmiddels houdt Apple zich volgens de toezichthouder wel aan de regels. Het techbedrijf staat nu namelijk verschillende betaalmethoden toe in Nederlandse datingapps. De ACM startte vorig jaar ook een onderzoek naar Google over mogelijk machtsmisbruik in de appwinkel.

Meer uit Financieel

Jury: Musk misleidde aandeelhouders Twitter met tweets

SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.

4 uur geleden
VS schorten sancties op Iraanse olie op

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.

4 uur geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

4 uur geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

7 uur geleden
Wall Street sluit week opnieuw met verliezen door Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.

8 uur geleden
Irak roept overmacht uit voor bepaalde olievelden, meldt Reuters

BAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.

9 uur geleden
Duitse minister aan EU: zet winsten energiesector in voor burgers

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.

10 uur geleden