Google en Tinder-eigenaar sluiten deal over rechtszaak appwinkel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van Google en de eigenaar van datingapps als Tinder en OkCupid hebben een deal gesloten waarmee een rechtszaak over het beleid van de appwinkel van Google niet meer doorgaat. Een federale rechtbank in San Francisco zou die zaak maandag behandelen. Advocaten van beide moederbedrijven laten nu weten alle aanklachten in te trekken.
Het bedrijf achter de datingapps, Match Group, klaagde Google-moeder Alphabet vorig jaar aan vanwege vermeend machtsmisbruik binnen zijn appwinkel. In die winkel, Google Play, zijn apps namelijk verplicht om betalingen te verwerken via het afrekensysteem van Google. Het internetconcern reageerde daarop door Match aan te klagen voor onder meer contractbreuk, door het uitlokken van een juridische strijd over het beleid van de appwinkel.
In de deal werd onder meer afgesproken dat het datingappbedrijf 40 miljoen dollar krijgt van Alphabet, zo'n 37,8 miljoen euro. Dat bedrag is bedoeld om kosten te compenseren. Match zei verder dat zijn apps gunstigere voorwaarden krijgen in de appwinkel.
Aanklacht
De deal zorgt er volgens Google voor dat het concern gebruikers van beide diensten "een veilige, naadloze en hoogwaarde ervaring kan blijven bieden die mensen verwachten van apps in Google Play".
Alphabet is echter niet verlost van rechtszaken over het beleid van Google Play. Epic Games heeft hierover namelijk ook een aanklacht ingediend. Die zaak begint donderdag. De ontwikkelaar van het bekende spel Fortnite heeft een soortgelijke zaak lopen tegen Apple over het beleid van de App Store.
Boetes
In Nederland heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) boetes opgelegd aan Apple omdat het concern niet aan Europese en Nederlandse regels voldoet. Inmiddels houdt Apple zich volgens de toezichthouder wel aan de regels. Het techbedrijf staat nu namelijk verschillende betaalmethoden toe in Nederlandse datingapps. De ACM startte vorig jaar ook een onderzoek naar Google over mogelijk machtsmisbruik in de appwinkel.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
12 uur geleden