Google en Tinder-eigenaar sluiten deal over rechtszaak appwinkel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van Google en de eigenaar van datingapps als Tinder en OkCupid hebben een deal gesloten waarmee een rechtszaak over het beleid van de appwinkel van Google niet meer doorgaat. Een federale rechtbank in San Francisco zou die zaak maandag behandelen. Advocaten van beide moederbedrijven laten nu weten alle aanklachten in te trekken.
Het bedrijf achter de datingapps, Match Group, klaagde Google-moeder Alphabet vorig jaar aan vanwege vermeend machtsmisbruik binnen zijn appwinkel. In die winkel, Google Play, zijn apps namelijk verplicht om betalingen te verwerken via het afrekensysteem van Google. Het internetconcern reageerde daarop door Match aan te klagen voor onder meer contractbreuk, door het uitlokken van een juridische strijd over het beleid van de appwinkel.
In de deal werd onder meer afgesproken dat het datingappbedrijf 40 miljoen dollar krijgt van Alphabet, zo'n 37,8 miljoen euro. Dat bedrag is bedoeld om kosten te compenseren. Match zei verder dat zijn apps gunstigere voorwaarden krijgen in de appwinkel.
Aanklacht
De deal zorgt er volgens Google voor dat het concern gebruikers van beide diensten "een veilige, naadloze en hoogwaarde ervaring kan blijven bieden die mensen verwachten van apps in Google Play".
Alphabet is echter niet verlost van rechtszaken over het beleid van Google Play. Epic Games heeft hierover namelijk ook een aanklacht ingediend. Die zaak begint donderdag. De ontwikkelaar van het bekende spel Fortnite heeft een soortgelijke zaak lopen tegen Apple over het beleid van de App Store.
Boetes
In Nederland heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) boetes opgelegd aan Apple omdat het concern niet aan Europese en Nederlandse regels voldoet. Inmiddels houdt Apple zich volgens de toezichthouder wel aan de regels. Het techbedrijf staat nu namelijk verschillende betaalmethoden toe in Nederlandse datingapps. De ACM startte vorig jaar ook een onderzoek naar Google over mogelijk machtsmisbruik in de appwinkel.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start een onderzoek naar PostNL naar de eerdere overname van rivaal Sandd. Over het samengaan van de postbedrijven is al jaren juridisch gesteggeld. In december oordeelde het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) dat de ACM in 2019 terecht de vergunning voor de overname had geweigerd. Daarom duikt de toezichthouder nu opnieuw in de zaak.
52 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dit jaar dat het aantal reizigers verder toeneemt. De luchthaven rekent op 68 miljoen tot 72 miljoen reizigers. Daarmee zou het aantal voor het eerst weer uit kunnen komen boven het niveau van voor de coronaperiode. In 2019 werd een recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door de luchthaven.
59 minuten geledenROSMALEN (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft vorig jaar iets minder nieuwe woningen verkocht. Het bedrijf wijst er in zijn jaarresultaten op dat de krapte op de huizenmarkt in 2025 "onverminderd groot" bleef. Wel zijn de orders voor nieuwe huizen het afgelopen jaar meer waard geworden. Heijmans verwacht dat de "sterke" financiële prestaties in 2026 aanhouden.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/DPA) - De Verenigde Staten en Taiwan hebben na maandenlange onderhandelingen een handelsakkoord getekend. Volgens de overeenkomst worden de Amerikaanse importheffingen op Taiwanese goederen verlaagd naar 15 procent. Ook gaat Taiwan voor ruim 44 miljard dollar aan vloeibaar gemaakt aardgas (lng) en ruwe olie van de VS kopen. De overeenkomst moet nog goedkeuring krijgen van het Taiwanese parlement.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan de importheffingen op verschillende staal- en aluminiumproducten te verlagen. Dat meldde de Britse zakenkrant Financial Times vrijdag op basis van bronnen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen bezitten een auto en een rijbewijs in 2026 dan in de jaren ervoor. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de nieuwste cijfers. Aan het begin van dit jaar hebben bijna 11,9 miljoen Nederlanders een rijbewijs en zijn bijna 7,2 miljoen mensen in het bezit van een auto.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen bezitten een auto en een rijbewijs in 2026 dan in de jaren ervoor. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de nieuwste cijfers. Aan het begin van dit jaar hebben bijna 11,9 miljoen Nederlanders een rijbewijs en zijn bijna 7,2 miljoen mensen in het bezit van een auto.
2 uur geleden