
Google en Facebook moeten gaan betalen voor Australisch nieuws
CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - Google en Facebook moeten Australische mediabedrijven gaan betalen voor het publiceren van hun nieuws. Dat is de kern van een verplichte gedragscode die de regering van Australië wil invoeren.
Minister Josh Frydenberg van Financiën zei maandag dat de onderhandelingen tussen de techbedrijven en de Australische media over een vrijwillige code maar beperkte voortgang heeft geboekt. Reden dat de mededingingsautoriteit in Australië, de ACCC, eind juli met een concept gedragscode komt.
De Australische regering wil de "machtsongelijkheid" tussen de digitale giganten en de traditionele media aanpakken. Frydenberg zegt te beseffen dat het lastig wordt om de bedrijven te verplichten te betalen voor nieuwsinhoud, nadat soortgelijke initiatieven in Frankrijk en Spanje zijn mislukt. Volgens de minister kan het betalingsmodel gebaseerd zijn op de kosten die mediabedrijven hebben gemaakt om de nieuwsberichten te produceren of op de toegevoegde waarde die hun nieuws heeft op de digitale platforms die daarvan gebruikmaken.
Facebook zegt teleurgesteld te zijn over de aankondiging van de Australische regering. Google is bereid mee te blijven denken over de gedragscode. "We hebben geprobeerd constructief samen te werken met de industrie, de ACCC en de regering om een gedragscode te ontwikkelen. We zullen dit blijven doen in het herziene proces dat de regering vandaag heeft opgesteld", aldus een woordvoerder.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Techgraadmeter Nasdaq heeft vrijdag een nieuwe recordslotstand bereikt op de aandelenbeurzen in New York. Ook andere beursindices zijn hoger gesloten. Beleggers speculeerden meer op een renteverlaging volgende maand door de Federal Reserve.
19 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldhandelsorganisatie (WTO) heeft de verwachtingen voor de wereldwijde goederenhandel voor dit jaar verhoogd. Dat komt vooral doordat de Verenigde Staten in het eerste kwartaal veel meer goederen hadden geïmporteerd, in aanloop naar de aangekondigde importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis wil binnenkort een decreet uitvaardigen om "desinformatie" over plannen voor importheffingen op goud op te helderen. Dit meldt onder meer persbureau Bloomberg op basis van een anonieme ambtenaar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering van Donald Trump bereidt een beursgang van hypotheekverstrekkers Fannie Mae en Freddie Mac voor, melden ingewijden aan The Wall Street Journal (WSJ). Mogelijk kunnen de aandelen van de door de overheid gecontroleerde hypotheekreuzen dit jaar al verhandeld worden.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Noorwegen bereidt een nieuwe ronde vergunningen voor boringen naar olie en aardgas bij de Noorse kust voor. Dit meldt de Noorse minister van Energie vrijdag. Het is de eerste aanbieding van nieuwe boorvergunningen in onontgonnen gebieden sinds 2021.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse beurs is vrijdag licht lager geëindigd, na de dagwinst van donderdag. Beleggers waren terughoudender, nadat donderdag bekend werd dat Donald Trump en Vladimir Poetin elkaar ontmoeten om te praten over het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De Zwitserse branchevereniging voor edelmetalen heeft bezorgd gereageerd op de verhoging van de Amerikaanse importheffing voor goud naar 39 procent. De Financial Times (FT) meldde vrijdag dat de Verenigde Staten een importheffing hebben ingesteld op goudstaven van een kilo of 100 ounce, zo'n 2,8 kilo.
5 uur geleden