Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google-eigenaar Alphabet flink hoger op Wall Street na cijfers

Google-eigenaar Alphabet flink hoger op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde donderdag tot de grote stijgers op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google boekte afgelopen kwartaal fors meer winst. De clouddiensten van het concern bleven profiteren van de snelle groei van nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI). Ook de advertentie-inkomsten van de zoekmachine en videoplatform YouTube namen verder toe.

Alphabet-topman Sundar Pichai zei ook dat de eigen AI-app Gemini aan populariteit wint. Die tegenhanger van ChatGPT heeft volgens hem 650 miljoen maandelijks actieve gebruikers. Het aandeel werd 2,7 procent meer waard.

De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na de recente nieuwe recordstanden. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent hoger op 47.676 punten. De brede S&P 500-index daalde 0,5 procent tot 6854 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 1 procent tot 23.715 punten.

Woensdag zagen de Dow en de S&P 500-index eerdere winsten verdampen na het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank verlaagde zoals verwacht opnieuw de rente. Fed-voorzitter Jerome Powell waarschuwde dat het nog geen uitgemaakte zaak is dat in december weer een verlaging komt.

Beleggers verwerkten daarnaast de nieuwe handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China. President Donald Trump zei na zijn ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping dat China "massale hoeveelheden" sojabonen en andere landbouwproducten gaat kopen en blijft samenwerken met de VS om de aanvoer van fentanyl uit China naar de VS te stoppen.

Ook schort China de exportcontroles op zeldzame aardmetalen een jaar lang op. Het mijnbouwbedrijf voor zeldzame aardmetalen Critical Metals steeg daardoor 3 procent.

Nvidia zakte 1,3 procent. Trump zei met Xi niet te hebben gesproken over goedkeuring van de verkoop van de zogeheten Blackwell-AI-chips van Nvidia aan China. Beijing ontmoedigt Chinese bedrijven Amerikaanse chips te gebruiken. Volgens Trump worden gesprekken over de kwestie wel voortgezet. Nvidia bereikte woensdag als eerste bedrijf een beurswaarde van meer dan 5 biljoen dollar, mede door hoop op een gunstige afloop van de gesprekken.

Meta daalde 11,2 procent na publicatie van de resultaten. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram waarschuwde dat de kosten bij het bedrijf volgend jaar fors zullen stijgen door de omvangrijke investeringen in AI. Ook softwareconcern Microsoft (min 2,2 procent) waarschuwde in zijn kwartaalbericht voor verdere stijgende uitgaven aan AI.

Meer uit Financieel

Beveiliging cryptobeurzen aangescherpt na recordhack Binance

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.

3 uur geleden
ABN zet boekhoudprogramma uit na mogelijk beveiligingsincident

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn boekhoudprogramma voor ondernemers uit voorzorg offline gehaald nadat een externe leverancier melding had gemaakt van een mogelijk beveiligingsincident. Het is niet bekend of er gegevens van klanten zijn gelekt. Dat wordt nog onderzocht, bevestigt een woordvoerder zaterdag na berichtgeving door De Telegraaf.

5 uur geleden
Chinese fabrieken draaien minder hard

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De bedrijvigheid in Chinese fabrieken is in oktober gedaald, volgens nieuwe cijfers van het Chinese statistiekbureau. Daarmee lijken beleidsmakers in de op een na grootste economie ter wereld moeite te hebben de productie goed op gang te houden om de groeidoelstelling van dit jaar te halen.

6 uur geleden
Studie: economie in Afrika gaat vooruit, vrijheid achteruit

CAIRO (ANP/DPA) - In veel delen van Afrika zijn de economische omstandigheden de afgelopen tien jaar verbeterd, terwijl de veiligheid en de politieke vrijheden juist zijn verslechterd. Dat staat in onderzoek van de Mo Ibrahim Foundation, dat zaterdag in Caïro is gepresenteerd. Die organisatie is in 2006 opgericht door de Soedanese ondernemer Mo Ibrahim. De stichting zet zich in voor het bevorderen van goed bestuur en leiderschap op het Afrikaanse continent.

6 uur geleden
Duitsland: Italiaanse kritiek over opjagen gasprijzen onterecht

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft Italiaanse kritiek weersproken dat zijn last-minute pogingen om de gasvoorraden aan te vullen de prijzen in heel Europa opdrijven. "We wijzen de beschuldiging categorisch van de hand", heeft een woordvoerster van het Duitse ministerie van Economische Zaken gezegd.

6 uur geleden
OpenAI zoekt minder geld na uitverkoop AI-aandelen, schrijft FT

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI verlaagt zijn doelstelling bij het ophalen van nieuw kapitaal, omdat een uitverkoop van AI-aandelen en de naderende beursgang van concurrent Anthropic het lastiger maken om toezeggingen van investeerders te krijgen. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

8 uur geleden
Apple haalt Nvidia in als meest waardevolle bedrijf ter wereld

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag AI-chipconcern Nvidia ingehaald als meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Nvidia verloor flink op Wall Street na kwartaalcijfers van chipfabrikant Intel en was aan het eind van de dag 4,9 biljoen dollar waard. Apple verloor 1,2 procent en was vrijdag bij het sluiten van Wall Street 5 biljoen dollar waard.

20 uur geleden