Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google: deals met 300 nieuwsmedia over betalen voor artikelen

Google: deals met 300 nieuwsmedia over betalen voor artikelen

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Techbedrijf Google heeft met meer dan driehonderd nieuwsorganisaties in de Europese Unie deals gesloten over de betaling voor het doorplaatsen van hun artikelen in zijn zoekmachine. Het dochterbedrijf van Alphabet maakt niet bekend hoeveel geld met die afspraken is gemoeid. In een blogpost schrijft Google onder andere met Nederlandse nieuwsmedia overeenkomsten te hebben gesloten.

De Europese Unie voerde in 2019 een richtlijn in die uitgevers van kranten of andere nieuwsmedia het recht geeft om grote internetbedrijven, zoals ook Facebook, geld te vragen voor het doorplaatsen van hun artikelen. Voor het plaatsen van heel korte fragmenten van nieuwsartikelen in de zoekmachine hoeft Google niet te betalen. Het is nu aan lidstaten zelf om nationale wetgeving hiervoor in te voeren.

Google heeft in Duitsland met 220 krantentitels en nieuwsmedia afspraken gemaakt over het betalen voor nieuws. Ook in Frankrijk, Oostenrijk en Hongarije zijn er deals over het plaatsen van nieuwsberichten.

Met welke organisaties in Nederland overeenkomsten zijn gesloten, wordt uit de blogpost niet direct duidelijk. Mediahuis Nederland, waar titels als De Telegraaf en NRC onder vallen, heeft volgens topman Rien van Beemen geen dergelijke overeenkomst gesloten. Google heeft nog niet gereageerd op vragen van het ANP.

Het zit mediabedrijven al lange tijd dwars dat internetbedrijven als Google en Facebook hun berichten doorplaatsen. Daardoor lopen ze zelf advertentie-inkomsten mis terwijl de techconcerns daar dankzij hun kopij meer van binnenhalen.

Meer uit Financieel

Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

1 uur geleden
Marine VS begeleidt tankers door Straat van Hormuz, zegt minister

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."

1 uur geleden
Bloomberg: VS willen scheepvaartwet opschorten om prijsstijgingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.

2 uur geleden
TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

4 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

4 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

4 uur geleden
AEX sluit licht lager na aankondiging recordvrijgave oliereserves

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag iets lager gesloten. Beleggers hielden de ontwikkelingen rond de Iran-oorlog en de olieprijzen in de gaten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) maakte woensdag de strategische vrijgave van 400 miljoen vaten olie uit de noodreserves bekend, omdat door de oorlog vrijwel geen olietankers meer door de Straat van Hormuz varen en de olieprijzen flink zijn gestegen.

4 uur geleden