Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google brengt snel internet naar West-Afrika met onderzeese kabel

Google brengt snel internet naar West-Afrika met onderzeese kabel

LOMÉ (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft Togo via een onderzeese kabel verbonden met het wereldwijd in oceanen liggende kabelnet. Het is het eerste land in West-Afrika waar Google op deze manier snel internet mogelijk maakt. Eenmaal operationeel zal de kabel twintig keer meer bandbreedte bieden dan enig ander land in de regio, wees eerder onderzoek in opdracht van het Amerikaanse techconcern uit. Ook zou de kabel voor tienduizenden banen moeten zorgen.

Het gaat om een vertakking van de zogeheten Equiano-kabel die vanuit Portugal loopt. De kabel is vernoemd naar Olaudah Equiano, een 18e eeuwse Afrikaanse slaaf die zijn vrijheid wist te bemachtigen, een boek schreef en daarmee belangrijk was voor het streven naar afschaffing van de slavernij. Later dit jaar moet de kabel ook aan land komen in Nigeria, Namibië en Zuid-Afrika.

Het project is onderdeel van Google's investeringsprogramma om de digitalisering van het Afrikaanse continent te bevorderen. Daarvoor heeft het concern 1 miljard dollar uitgetrokken. De keuze voor Togo is niet toevallig. Het land vormt een logistiek knooppunt in West-Afrika, met onder meer de grootste haven van het gebied. Togo was in 2020 ook al het eerste West-Afrikaanse land waar een 5G-netwerk werd opgezet. Toch valt er nog een hoop terrein te winnen. Volgens cijfers van de Wereldbank had in 2020 nog maar een vijfde van de bevolking directe toegang tot het internet.

Meer uit Financieel

Koepel pomphouders wil accijnsverlaging vanwege gestegen prijzen

VOORBURG (ANP) - Brancheorganisatie van tankstations Drive wil dat de overheid de accijnskorting op brandstof weer verhoogt of de btw verlaagt vanwege de flink gestegen prijzen aan de pomp. "Voor Nederlanders wordt tanken anders onbetaalbaar", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

22 minuten geleden
Topvrouw Gasunie: geen paniek om gasvoorraad onder 10 procent

ROTTERDAM (ANP) - De gasvoorraad die vrijdag onder de 10 procent is gedoken, is geen reden voor paniek, zegt topvrouw van Gasunie Willemien Terpstra. Volgens Terpstra komt er nog voldoende gas binnen en bovendien is de winter bijna ten einde.

40 minuten geleden
Groei economie eurozone iets zwakker dan eerder gedacht

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het vierde kwartaal van vorig jaar iets zwakker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat groeide de economie met 0,2 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerste raming eind januari werd nog een plus van 0,3 procent gemeld door Eurostat.

1 uur geleden
Minister Qatar waarschuwt voor exportstop energie in Golfregio

DOHA (ANP) - De energieminister van Qatar verwacht dat alle energie-exporteurs in de Golfregio binnen enkele weken hun productie mogelijk moeten stilleggen als de oorlog in het Midden-Oosten aanhoudt. Dat kan de olieprijzen opdrijven tot 150 dollar per vat (zo'n 130 euro). Hiervoor waarschuwt energieminister en baas van staatsenergiebedrijf QatarEnergy Saad al-Kaabi in de Britse zakenkrant Financial Times (FT).

1 uur geleden
Reuters: DNB-baas noemt rentebeleid ECB nog altijd passend

AMSTERDAM (ANP) - Het rentebeleid van de Europese Centrale Bank (ECB) is nog altijd "passend", ondanks de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in Iran. Dat zegt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) in een interview met persbureau Reuters.

1 uur geleden
Nederlander kan nieuwe topman moederbedrijf MediaMarkt worden

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlander Remko Rijnders kan de nieuwe topman worden van Ceconomy, het Duitse moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn. Hij zou dan opvolger worden van topman Kai-Ulrich Deissner die vrijdag bekendmaakte dit jaar af te treden om persoonlijke redenen. Rijnders is nu nog financieel directeur van Ceconomy.

1 uur geleden
NS kijkt kritisch naar compensatie bij stakingen

UTRECHT (ANP) - Het is de vraag of Nederlandse Spoorwegen reizigers in de toekomst op dezelfde manier blijft compenseren bij stakingen. De spoorvervoerder evalueert de regeling die daarvoor is opgezet, staat in het jaarverslag van het bedrijf. Nu vergoedt de NS reizigers voor hun kosten voor vervangend vervoer, tot een maximum van 25 euro, of hun treinkaartje als ritten uitvallen door een staking.

2 uur geleden