Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google brengt snel internet naar West-Afrika met onderzeese kabel

Google brengt snel internet naar West-Afrika met onderzeese kabel

LOMÉ (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft Togo via een onderzeese kabel verbonden met het wereldwijd in oceanen liggende kabelnet. Het is het eerste land in West-Afrika waar Google op deze manier snel internet mogelijk maakt. Eenmaal operationeel zal de kabel twintig keer meer bandbreedte bieden dan enig ander land in de regio, wees eerder onderzoek in opdracht van het Amerikaanse techconcern uit. Ook zou de kabel voor tienduizenden banen moeten zorgen.

Het gaat om een vertakking van de zogeheten Equiano-kabel die vanuit Portugal loopt. De kabel is vernoemd naar Olaudah Equiano, een 18e eeuwse Afrikaanse slaaf die zijn vrijheid wist te bemachtigen, een boek schreef en daarmee belangrijk was voor het streven naar afschaffing van de slavernij. Later dit jaar moet de kabel ook aan land komen in Nigeria, Namibië en Zuid-Afrika.

Het project is onderdeel van Google's investeringsprogramma om de digitalisering van het Afrikaanse continent te bevorderen. Daarvoor heeft het concern 1 miljard dollar uitgetrokken. De keuze voor Togo is niet toevallig. Het land vormt een logistiek knooppunt in West-Afrika, met onder meer de grootste haven van het gebied. Togo was in 2020 ook al het eerste West-Afrikaanse land waar een 5G-netwerk werd opgezet. Toch valt er nog een hoop terrein te winnen. Volgens cijfers van de Wereldbank had in 2020 nog maar een vijfde van de bevolking directe toegang tot het internet.

Meer uit Financieel

Luchthaven Frankfurt ziet forse daling passagiers Midden-Oosten

FRANKFURT (ANP) - Het aantal passagiers richting het Midden-Oosten vanaf de luchthaven van Frankfurt is flink gedaald. In maart kelderde het aantal reizigers op vluchten naar die regio met 68,6 procent. Dat meldt de luchthaven in zijn cijfers over maart.

1 uur geleden
Verkopen bij modebedrijf Hermès vallen tegen door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - Het Franse modebedrijf Hermès had in het afgelopen kwartaal last van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon. De verkoop van zijn dure tassen, sjaals en andere accessoires in het Midden-Oosten en Frankrijk viel tegen doordat minder mensen geld uitgaven aan de Birkin- en Kelly-handtassen en andere producten van Hermès door het conflict.

1 uur geleden
ASML licht hoger op afwachtend Damrak na hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinemaker ASML ging woensdag bij de opening van het Damrak licht omhoog na de publicatie van zijn kwartaalcijfers. Het concern rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. De omzetverwachting voor het huidige tweede kwartaal is echter beneden de verwachtingen van marktkenners.

1 uur geleden
Lagarde wil termijn bij ECB afmaken: kapitein verlaat schip niet

WASHINGTON (ANP) - Christine Lagarde is niet van plan om voor het einde van haar termijn op te stappen als president van de Europese Centrale Bank (ECB), zei ze in een interview met Bloomberg TV. De economische gevolgen van de Iranoorlog zijn zo ernstig dat ze het niet verantwoord vindt om vroegtijdig te stoppen.

1 uur geleden
TNO: auto's met zonnepanelen verminderen druk op stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's met zonnepanelen op het dak kunnen het overvolle stroomnet in Europa en het energieverbruik aanzienlijk ontlasten, komt naar voren uit een onderzoek van TNO. Het onderzoeksbureau meent dat voertuigen die zelf zonne-energie opwekken kunnen uitgroeien tot een belangrijke versneller van de energietransitie.

2 uur geleden
Verzekeraar Aegon verkoopt Britse tak aan Standard Life

SCHIPHOL (ANP) - Verzekeraar Aegon verkoopt zijn Britse tak aan branchegenoot Standard Life in een deal ter waarde van 2 miljard pond, omgerekend 2,3 miljard euro. Aegon wil zich focussen op de Verenigde Staten wat de belangrijkste markt van het verzekeringsbedrijf is. Eerder verkocht Aegon al zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan ASR.

3 uur geleden
ASML verhoogt omzetverwachting: vraag naar chips overtreft aanbod

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. Het bedrijf profiteert van de forse investeringen van techbedrijven in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Daardoor is de vraag naar chips groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Tegelijkertijd houdt het Veldhovense bedrijf bij zijn nieuwe prognose rekening met gesprekken over nieuwe exportbeperkingen, meldt ASML bij zijn kwartaalcijfers.

3 uur geleden