Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google brengt eigen smartwatch op de markt

Google brengt eigen smartwatch op de markt

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Techconcern Google gaat de concurrentie aan met de Apple Watch door een eigen smartwatch op de markt te brengen. De zoekgigant probeert al langer om ook met hardware, zoals smartphones, zijn marktpositie te verstevigen. De slimme horloges moeten dit najaar verkrijgbaar zijn, maakte Google bekend op zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars I/O.

De Google Pixel Watch is voor het grootste deel ontwikkeld door Fitbit, het smartwatchbedrijf dat begin 2021 in handen kwam van Google. Het horloge is te gebruiken voor digitale betalingen, navigatie via Google Maps en notificaties voor inkomende berichten. De smartwatch werkt onder andere met een spraakgestuurde assistent die ook op veel Android-telefoons zit.

De overname van Fitbit door Google werd door velen al gezien als stap om met een antwoord te komen op de Apple Watch. Apple heeft ongeveer 30 procent van de markt voor smartwatches in handen. Samsung volgt met zo'n 10 procent marktaandeel en de rest wordt volgens marktonderzoeker Counterpoint Research verdeeld tussen Fitbit, Garmin en kleinere Chinese spelers.

Google ontwikkelde het Android-besturingssysteem voor veel smartphones, maar introduceerde met de Pixel in 2016 pas zijn eerste eigen smartphone. Daar komt naast een eigen smartwatch nu ook een tablet voor de Pixel-lijn bij. Google waagde zich eerder ook al aan tablets maar staakte die productlijn in 2019 om zich volledig op laptops te richten.

Het techbedrijf onthulde ook bezig te zijn met een slimme bril, die automatisch vertalingen laat zien aan zijn drager. De bril voor zogeheten augmented reality (verrijkte realiteit) doet enigszins denken aan de Google Glass, een digitale bril met camera en klein schermpje die in 2012 op de markt kwam. Dit product werd geen groot commercieel succes.

Meer uit Financieel

Baas beurs Istanbul gearresteerd in onderzoek naar beurscrisis

ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.

2 uur geleden
Autoverkoop daalt licht, branche wacht nog op eindsprint hybrides

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.

3 uur geleden
Cryptobeurs Binance hervat opname cryptomunten na recordhack

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.

4 uur geleden
FBI: Noord-Korea zit achter miljardenhack Binance

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.

11 uur geleden
Beveiliging cryptobeurzen aangescherpt na recordhack Binance

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.

23 uur geleden
ABN zet boekhoudprogramma uit na mogelijk beveiligingsincident

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn boekhoudprogramma voor ondernemers uit voorzorg offline gehaald nadat een externe leverancier melding had gemaakt van een mogelijk beveiligingsincident. Het is niet bekend of er gegevens van klanten zijn gelekt. Dat wordt nog onderzocht, bevestigt een woordvoerder zaterdag na berichtgeving door De Telegraaf.

1 dag geleden
Chinese fabrieken draaien minder hard

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De bedrijvigheid in Chinese fabrieken is in oktober gedaald, volgens nieuwe cijfers van het Chinese statistiekbureau. Daarmee lijken beleidsmakers in de op een na grootste economie ter wereld moeite te hebben de productie goed op gang te houden om de groeidoelstelling van dit jaar te halen.

1 dag geleden