Google bouwt nieuwe datacenters in Texas in wedloop om AI
MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techbedrijf Google gaat 40 miljard dollar investeren in drie nieuwe datacenters in Texas, in een wedloop tussen bedrijven om meer rekenkracht voor AI en dataverwerking te bemachtigen. Eerder investeerden concurrenten zoals OpenAI en Anthropic PBC al miljarden in datacenters in Texas.
Google kondigde vorige week aan dat het de komende jaren 5,5 miljard euro gaat investeren in onder meer de bouw van een nieuw Duits datacenter, de grootste investering van het concern tot nu toe in het land. Daarvoor maakten Deutsche Telekom en AI-chipontwikkelaar Nvidia al bekend samen 1 miljard euro te willen steken in een datacenter in München. Als grootste economie van Europa met een sterke technologiesector is Duitsland een aantrekkelijke groeimarkt.
Het aantal serverfaciliteiten groeit wereldwijd gestaag door de explosieve groei van data en de toenemende vraag naar rekenkracht voor AI en cloudservices. Een van Googles nieuwe centra in Texas krijgt een zonne-energie- en batterijopslaginstallatie om de belasting van het elektriciteitsnet te beperken.
Investeringen
Google gaat ook miljarden investeren in infrastructuur voor AI in India. Vorige maand werd bekend dat de Amerikanen de komende vijf jaar 15 miljard dollar steken in het zuiden van het Aziatische land, in de vorm van een groot datacenter en een AI-hub. Het gaat om de grootste investering van Google ooit in India. Zaterdag zei de Indiase deelstaatleider Chandrababu Naidu dat de investeringen van Google waarschijnlijk nog hoger uitpakken.
India, waar bijna 1 miljard mensen internet gebruiken, is een belangrijke groeimarkt voor grote techbedrijven. Andere Amerikaanse concerns zoals Amazon en Microsoft kondigden ook al miljardeninvesteringen in India aan.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Het Duitse mediaconcern Axel Springer koopt de eigenaar van de Britse krant The Telegraph. Daarmee komt de rechtsgeoriënteerde krant onder een dak met de Duitse tabloid Bild, nieuwssite Politico en tv-zender Welt. De Duitsers troeven daarmee de Britse uitgever van Daily Mail af.
35 minuten geledenDUBAI (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Emirates vliegt vanaf zaterdag dagelijks van Dubai naar tientallen bestemmingen, waaronder Schiphol. De luchtvaartmaatschappij wil 106 retourvluchten per dag uitvoeren naar 83 bestemmingen, meldt Emirates in een update.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Gasunie wil een onderzoek naar de mogelijkheid om zogeheten kussengas te gebruiken in geval van nood. Dat vertelde topvrouw Willemien Terpstra vrijdag na de presentatie van de jaarcijfers. Het is een van de adviezen in een rapport dat Gasunie volgende week presenteert over de weerbaarheid bij lange verstoringen van de aanvoer van gas.
1 uur geledenVOORBURG (ANP) - Brancheorganisatie van tankstations Drive wil dat de overheid de accijnskorting op brandstof weer verhoogt of de btw verlaagt vanwege de flink gestegen prijzen aan de pomp. "Voor Nederlanders wordt tanken anders onbetaalbaar", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De gasvoorraad die vrijdag onder de 10 procent is gedoken, is geen reden voor paniek, zegt topvrouw van Gasunie Willemien Terpstra. Volgens Terpstra komt er nog voldoende gas binnen en bovendien is de winter bijna ten einde.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het vierde kwartaal van vorig jaar iets zwakker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat groeide de economie met 0,2 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerste raming eind januari werd nog een plus van 0,3 procent gemeld door Eurostat.
3 uur geledenDOHA (ANP) - De energieminister van Qatar verwacht dat alle energie-exporteurs in de Golfregio binnen enkele weken hun productie mogelijk moeten stilleggen als de oorlog in het Midden-Oosten aanhoudt. Dat kan de olieprijzen opdrijven tot 150 dollar per vat (zo'n 130 euro). Hiervoor waarschuwt energieminister en baas van staatsenergiebedrijf QatarEnergy Saad al-Kaabi in de Britse zakenkrant Financial Times (FT).
3 uur geleden