Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google beschuldigd van misleiden adverteerders en uitgevers

Google beschuldigd van misleiden adverteerders en uitgevers

MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR) - Google heeft adverteerders en uitgevers jarenlang misleid bij de veilingen voor zijn advertenties. Dat staat in een aanklacht van meer dan tien Amerikaanse staten, die vrijdag helemaal openbaar is geworden. De zaak speelt al sinds eind 2020.

Google inde het verschil tussen wat het adverteerders en uitgevers vertelde wat een advertentie kostte. Met dat geld manipuleerde het bedrijf dan weer nieuwe veilingen, staat in de aanklacht. Google ontkent de beschuldigingen.

De manier waarop advertenties op internet worden verhandeld is een complex proces. Daarin speelt Google een heel grote rol als beheerder van de veilingen maar ook als deelnemer. Het is ook eigenaar van platforms zoals YouTube, waarop consumenten worden bereikt. Zo kan het concurrenten uitsluiten, zeggen critici.

Deal

In de aanklacht staat ook dat Google-topman Sundar Pichai en Facebook-topman Mark Zuckerberg in 2018 toestemming hebben gegeven voor een deal waarin werd afgesproken dat Facebook een bepaald percentage van de veilingen zou winnen, wat ook wordt ontkend door Google. Klanten van Facebook zouden door de deal meer advertenties kunnen plaatsen dan klanten van andere Google-partners. De twee bedrijven zouden ook afspraken hebben gemaakt over de hoogtes van prijzen voor advertenties, aldus de klacht. En Facebook zou ermee hebben ingestemd om zich terug te trekken uit de ondersteuning van software van concurrenten van Google.

Eind 2020 werd al bekend dat een aantal Amerikaanse staten, waaronder Texas, Google voor de rechter sleepten vanwege vermeend machtsmisbruik met zijn reclamediensten. De rechtszaak tegen Google volgde op een afzonderlijke claim van het ministerie van Justitie in de VS. Die beweert dat Google illegaal een monopoliepositie heeft verkregen met zijn zoekmachine. Dit deed Google door concurrenten te weren van belangrijke distributiekanalen.

Meer uit Financieel

Hongaarse kerncentrale gaat weer op volle capaciteit produceren

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De energieproductie bij de enige kerncentrale van Hongarije gaat deze week weer naar volledige capaciteit. Dat heeft de Hongaarse premier Peter Magyar gezegd. De centrale moest eerder deze maand bijna volledig stilgelegd worden door het sterk gedaalde waterpeil van de Donau, waardoor er onvoldoende koelwater was.

22 minuten geleden
AEX-index begint voorzichtig aan belangrijke beursweek

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een klein verlies begonnen. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van belangrijke gebeurtenissen later deze week. Zo komt Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld, woensdag met resultaten. De kwartaalcijfers van het meest waardevolle bedrijf ter wereld vormen een nieuwe test voor de torenhoge verwachtingen rond kunstmatige intelligentie en de hoge koerswaarderingen van AI-bedrijven.

1 uur geleden
Brouwers: steeds meer Nederlanders kopen bier over de grens

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders kopen hun bier over de grens. Die conclusie trekt brancheorganisatie Nederlandse Brouwers uit een studie van onderzoeksbureau Circana. Volgens het onderzoek dalen de bierverkopen in grensregio's sterker dan in de rest van Nederland.

1 uur geleden
Goudprijs naar hoogste niveau in meer dan drie maanden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - De goudprijs is maandag gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie maanden. Dat heeft te maken met de aangekondigde ingreep van het Amerikaanse ministerie van Financiën op de markt voor staatsobligaties.

1 uur geleden
Thuisbezorgd-oprichter investeert in bestelplatform Butlaroo

EINDHOVEN (ANP) - Thuisbezorgd-oprichter Jitse Groen heeft een miljoeneninvestering gedaan in het Eindhovense technologiebedrijf Butlaroo. Groen wordt daardoor minderheidsaandeelhouder in het snelgroeiende bedrijf, dat bekend is van het met een QR-code bestellen in de horeca.

2 uur geleden
Noorwegen blijft boren naar olie en gas in Noordpoolgebied

OSLO (ANP/RTR) - Noorwegen zal doorgaan met de ontwikkeling van nieuwe olie- en gasreserves in de Barentszzee in het Noordpoolgebied, ongeacht de huidige steun van de Europese Unie voor een verbod op nieuwe boringen in het gebied om milieuoverwegingen. Dat zei de Noorse minister van Energie Terje Aasland tegen persbureau Reuters voorafgaand aan de Noorse energieconferentie, die maandag in Stavanger van start gaat.

2 uur geleden
FT: interesse in overname Amerikaanse chemie-activiteiten Shell

LONDEN (ANP) - Verschillende partijen hebben interesse in een overname van de Amerikaanse chemie-activiteiten van Shell. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Het gaat onder meer om bedrijven als ExxonMobil en LyondellBasell en de investeringsmaatschappij Apollo die interesse kenbaar hebben gemaakt aan Shell, aldus de bronnen tegen de Britse krant.

3 uur geleden