Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goodfellas-acteur Paul Sorvino (83) overleden

Goodfellas-acteur Paul Sorvino (83) overleden

LOS ANGELES (ANP) - Goodfellas-acteur Paul Sorvino is op 83-jarige leeftijd overleden. Hij stierf een natuurlijk dood in de Amerikaanse staat Indiana, vertelt zijn vrouw Dee Dee aan Amerikaanse media: "Onze harten zijn gebroken. Er zal nooit meer een andere Paul Sorvino zijn. Hij was de liefde van mijn leven en een van de grootste artiesten die ooit op het scherm en het podium te zien waren."

Tijdens zijn carrière van ruim vijftig jaar werd Sorvino bekend door rollen als de koelbloedige gangster Paulie Cicero in Goodfellas en de NYPD-sergeant Phil Cerretta in de misdaadserie Law & Order. Ook portretteerde hij de boekhouder van James Caan in The Gambler en de opdringerige vader van Claire Danes in Baz Luhrmann's Romeo en Julia.

In 1973 ontving Sorvino een Tony-nominatie en een Drama Desk Award voor zijn optreden als de gewetenloze Phil Romano in de originele Broadway-productie van Jason Miller's That Championship Season, winnaar van de Pulitzerprijs voor drama.

Ondanks zijn gangster- en 'bad guy’-rollen omschreef Sorvino zichzelf eerder als een softie die passie had voor poëzie, schilderen en de opera. Toen zijn dochter Amanda Sorvino, die ook acteert, in 1996 het podium betrad om een award voor beste bijrol in ontvangst te nemen, werd Sorvino in het publiek huilend van blijdschap gezien.

Meer uit Buitenland

Israël heeft meer militairen nodig voor inzet in Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.

17 minuten geleden
Trump: tot 6 april geen aanvallen op energievoorziening Iran

WASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.

1 uur geleden
Frankrijk ontkent druk VS bij uitsluiten Zuid-Afrika van G7-top

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.

1 uur geleden
Oscaruitreiking verdwijnt uit beroemd Dolby Theatre in Hollywood

LOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.

1 uur geleden
NAVO verzekert dat in VS bestelde wapens naar Oekraïne gaan

BRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.

2 uur geleden
Venezolaanse president Maduro opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.

4 uur geleden
Trump: Iran liet tien olietankers door Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.

4 uur geleden