Gommers toch niet weg bij het OMT
ROTTERDAM (ANP) - Diederik Gommers blijft toch lid van het Outbreak Management Team (OMT), bevestigt de ic-arts na berichtgeving van NU.nl. In november zei hij dat hij deze maand zou stoppen als adviseur van het kabinet.
Gommers zegt nu aan te blijven omdat de coronacrisis op een kantelpunt is aanbeland. Daarbij is de rol die het OMT krijgt in de volgende fase van de coronacrisis volgens hem nog onduidelijk. "Het is op dit moment nog onduidelijk hoelang ik aanblijf. Dat hangt sterkt af van het verloop van Covid", laat het hoofd van de intensive care van het Erasmus MC in Rotterdam weten.
Gommers zei in november dat hij met veel plezier OMT-lid was, maar hij vond het jammer dat er weinig openheid was over wat er in vergaderingen van het team besproken werd. "Daardoor komt het over alsof we één mening hebben, maar het was beter geweest als de overleggen openbaar waren geweest en als mensen of journalisten mee konden kijken. Nu lijkt het iets geheimzinnigs", zei de ic-arts toen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Primark roept twee setjes fopspeenclips terug. Ze zouden niet veilig zijn. Wat het risico inhoudt, meldt de kledingketen niet.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De laatste aflevering van 'Joost weet het', de column van de onlangs overleden Joost Prinsen, is zaterdag gepubliceerd in de DPG-titels waarvoor hij schreef, waaronder het AD. De acteur, presentator en columnist overleed vorige week maandag op 83-jarige leeftijd.
55 minuten geledenDROGEHAM (ANP) - In het Friese dorp Drogeham is vogelgriep aangetroffen in een legkippenbedrijf, een week nadat dit werd vastgesteld bij een andere firma op nog geen kilometer afstand. Het ministerie van Landbouw meldt dat circa 117.000 kippen worden geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) om verdere verspreiding te voorkomen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een onderzoekstak van K9, het samenwerkingsverband van Nederlandse moskeekoepels, heeft een zogeheten zwartboek gepubliceerd over "het toenemende geweld tegen moskeeën in Nederland". Volgens K9 is het aantal incidenten tussen 2015 en 2025 bijna verdubbeld vergeleken met de tien jaar ervoor: 369 tegenover 192.
11 uur geledenDEN BURG (ANP) - Het wordt waterkoud tijdens de landelijke intocht van Sinterklaas op Texel. Ook staat er een vlagerige windkracht 6 vanuit het oosten, meldt Buienradar. De weersite spreekt van een kille sinterklaasintocht. "De gevoelstemperatuur ligt rond een graad of 3, dus lekkere warme kleding is hier geen overbodige luxe."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De afweging om in eerste instantie het jaarlijkse concert waarmee het joodse feest Chanoeka wordt gevierd in het Concertgebouw te annuleren, was aan het Concertgebouw. Maar het is "niet fair" en "niet terecht" dat het Concertgebouw antisemitisme is verweten. Dat zei burgemeester Femke Halsema van Amsterdam vrijdag tegen de Amsterdamse zender AT5.
12 uur geledenBELÉM (ANP) - Nederland en Brazilië willen nauwer met elkaar gaan samenwerken in de energietransitie. De twee landen hebben op de klimaattop in Belém een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken hun samenwerking te "versterken en te ontwikkelen". Het draait om thema's als waterstof, windenergie op zee, biobrandstoffen, het afvangen van CO2 en het produceren van duurzamere brandstoffen voor de lucht- en scheepvaart.
14 uur geleden