Gommers toch niet weg bij het OMT
ROTTERDAM (ANP) - Diederik Gommers blijft toch lid van het Outbreak Management Team (OMT), bevestigt de ic-arts na berichtgeving van NU.nl. In november zei hij dat hij deze maand zou stoppen als adviseur van het kabinet.
Gommers zegt nu aan te blijven omdat de coronacrisis op een kantelpunt is aanbeland. Daarbij is de rol die het OMT krijgt in de volgende fase van de coronacrisis volgens hem nog onduidelijk. "Het is op dit moment nog onduidelijk hoelang ik aanblijf. Dat hangt sterkt af van het verloop van Covid", laat het hoofd van de intensive care van het Erasmus MC in Rotterdam weten.
Gommers zei in november dat hij met veel plezier OMT-lid was, maar hij vond het jammer dat er weinig openheid was over wat er in vergaderingen van het team besproken werd. "Daardoor komt het over alsof we één mening hebben, maar het was beter geweest als de overleggen openbaar waren geweest en als mensen of journalisten mee konden kijken. Nu lijkt het iets geheimzinnigs", zei de ic-arts toen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het nummer Dikke Pens van carnavalsgroep De Kapotte Kachels is volgens de rechter terecht offline gehaald door Universal Music. De parodie op de hit 'Take A Chance On Me' maakt volgens de rechtbank in Utrecht inbreuk op de auteursrechten van de oorspronkelijke makers, Benny Andersson en Björn Ulvaeus van de groep ABBA.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Hoofdredacteur Rennie Rijpma gaat weg bij het AD. Zij wordt op 1 oktober mediadirecteur van KRO-NCRV. Dat hebben het AD en de omroep bekendgemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er wordt op fors meer zwemlocaties gewaarschuwd voor slechte waterkwaliteit, blijkt uit een analyse van het ANP van data van Zwemwater.nl. Bij het vorige peilmoment aan het einde van juni werd op 46 locaties gewaarschuwd voor gezondheidsrisico's. Op dit moment geldt dat voor 104 zwemplekken.
5 uur geledenBEEKBERGEN (ANP) - Vanwege een zeer grote brand in een pand in het Gelderse Beekbergen werken hulpdiensten daar aan een ontruiming. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio gaat het waarschijnlijk om een zorgcentrum voor jongeren. Het is nog niet duidelijk of alle mensen die bij het uitbreken van de brand aanwezig waren, het pand hebben verlaten.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De omgeving van de Nierkerkestraat in Amsterdam-West is weer vrijgegeven, meldt de politie. Dinsdagmiddag crashte daar na een politieachtervolging een auto met daarin explosief materiaal. Alle bewoners van de huizen die werden ontruimd, mogen naar huis.
15 uur geledenFOZ DO IGUAÇU (ANP) - Een 26-jarige Nederlander is op dinsdagmiddag overleden bij een ongeluk tijdens een bootsafari bij de Iguaçu-watervallen op de grens van Brazilië en Argentinië. Dat melden verschillende media uit de regio. Er zouden meerdere Nederlanders op de boot hebben gezeten.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Homomonument in Amsterdam zijn dinsdagavond enkele duizenden mensen samengekomen om stil te staan bij de slachtoffers van de aanslag op de Pride in Berlijn afgelopen zaterdag. Daarbij kwam een vrouw om het leven en raakten tientallen mensen gewond.
17 uur geleden