Gommers: motivatie verpleegkundigen is geknakt
ROTTERDAM (ANP) - Verpleegkundigen zijn hun motivatie kwijtgeraakt en dat komt door het uitblijven van waardering, bijvoorbeeld met een loonsverhoging. Daarom zijn ze minder bereid om in actie te komen bij een tweede golf van de corona-uitbraak. Dat zegt Diederik Gommers, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Intensive Care (NVIC). "We hebben al een tekort aan mensen. In maart kregen we verpleegkundigen mee, waren ze bereid meer te werken en harder te werken. Nu ontbreekt de motivatie, die is geknakt."
Gommers, zelf hoofd van de intensive care van het ziekenhuis Erasmus MC in Rotterdam, reageert op een enquête van verpleegkundigenorganisatie V&VN. Daaruit komt naar voren dat driekwart van de ic-verpleegkundigen niet bereid is meer uren te maken bij een tweede coronagolf. Enkele weken geleden zou de Tweede Kamer stemmen over een structurele loonsverhoging, maar renden Kamerleden van coalitiepartijen het gebouw uit om een stemming te voorkomen.
Volgens Gommers komt de frustratie van verpleegkundigen ook door oud zeer. "Vorig jaar wilde het kabinet de regels voor verpleegkundigen veranderen. Het ging over verschillen in opleidingsniveaus, en wat ze wel en niet op afdelingen mochten doen. Die plannen hielden geen rekening met ervaring van mensen. Dat komt nu weer naar boven. Praat met ons, dat is wat ze vragen."
Verpleegkundigen van levensbelang
Artsen op de intensive care kunnen hun afdeling niet open houden zonder verpleegkundigen, benadrukt Gommers. "Voor intensivisten is het belangrijk dat er genoeg verpleegkundigen zijn om mensen te behandelen. Ze zijn voor ons van levensbelang. Wij hebben verpleegkundigen nodig. Het aantal beschikbare bedden wordt bepaald door het aantal verpleegkundigen", zegt Gommers.
Het aantal coronabesmettingen loopt de laatste weken snel op. Dat vertaalt zich nog niet in meer opnames op intensive cares en verpleegafdelingen. Maar wat niet is, kan nog komen. "Geen expert kan je vertellen wat er gaat gebeuren, maar we verwachten de tweede piek pas de komende winterperiode", aldus Gommers.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.
6 minuten geledenHELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Het eerste stembureau in Gorinchem, die bij het station, heeft de deuren om 07.00 uur geopend. In de gemeente wordt woensdag opnieuw gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Er zijn iets meer dan 31.000 stemgerechtigden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De patiëntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.
14 uur geledenBUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
16 uur geleden