Gommers: motivatie verpleegkundigen is geknakt
ROTTERDAM (ANP) - Verpleegkundigen zijn hun motivatie kwijtgeraakt en dat komt door het uitblijven van waardering, bijvoorbeeld met een loonsverhoging. Daarom zijn ze minder bereid om in actie te komen bij een tweede golf van de corona-uitbraak. Dat zegt Diederik Gommers, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Intensive Care (NVIC). "We hebben al een tekort aan mensen. In maart kregen we verpleegkundigen mee, waren ze bereid meer te werken en harder te werken. Nu ontbreekt de motivatie, die is geknakt."
Gommers, zelf hoofd van de intensive care van het ziekenhuis Erasmus MC in Rotterdam, reageert op een enquête van verpleegkundigenorganisatie V&VN. Daaruit komt naar voren dat driekwart van de ic-verpleegkundigen niet bereid is meer uren te maken bij een tweede coronagolf. Enkele weken geleden zou de Tweede Kamer stemmen over een structurele loonsverhoging, maar renden Kamerleden van coalitiepartijen het gebouw uit om een stemming te voorkomen.
Volgens Gommers komt de frustratie van verpleegkundigen ook door oud zeer. "Vorig jaar wilde het kabinet de regels voor verpleegkundigen veranderen. Het ging over verschillen in opleidingsniveaus, en wat ze wel en niet op afdelingen mochten doen. Die plannen hielden geen rekening met ervaring van mensen. Dat komt nu weer naar boven. Praat met ons, dat is wat ze vragen."
Verpleegkundigen van levensbelang
Artsen op de intensive care kunnen hun afdeling niet open houden zonder verpleegkundigen, benadrukt Gommers. "Voor intensivisten is het belangrijk dat er genoeg verpleegkundigen zijn om mensen te behandelen. Ze zijn voor ons van levensbelang. Wij hebben verpleegkundigen nodig. Het aantal beschikbare bedden wordt bepaald door het aantal verpleegkundigen", zegt Gommers.
Het aantal coronabesmettingen loopt de laatste weken snel op. Dat vertaalt zich nog niet in meer opnames op intensive cares en verpleegafdelingen. Maar wat niet is, kan nog komen. "Geen expert kan je vertellen wat er gaat gebeuren, maar we verwachten de tweede piek pas de komende winterperiode", aldus Gommers.
Meer uit Binnenland
GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.
7 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.
13 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.
13 uur geledenGENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.
15 uur geleden