Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gommers dumpt eigen PFAS-eieren bij 200e protestactie Chemours

Gommers dumpt eigen PFAS-eieren bij 200e protestactie Chemours

DORDRECHT (ANP) - Diederik Gommers heeft bij de wekelijkse protestactie voor de poort van Chemours eieren van zijn eigen scharrelkippen gedumpt. De bekende ic-arts van het Erasmus MC, die in een dorp ten noorden van de fabriek in Dordrecht woont, was voor het eerst aanwezig bij de actie die omwonenden van Chemours voor de tweehonderdste keer hielden. Op de 'jubileumeditie' kwamen naar schatting zo'n tweehonderd mensen af, onder wie de Tweede Kamerleden Geert Gabriëls (GroenLinks-PvdA) en Ines Kostić (Partij voor de Dieren) en diverse regionale politici.

Zoals gebruikelijk strooiden de actievoerders emmers met vervuilde grond uit voor de toegangspoort van de Chemours-vestiging in Dordrecht. Ze goten daar water overheen, dat volgens hen net als de grond vervuild is met PFAS, en ook eieren. Gommers had in een plastic tasje vier eieren meegenomen van de kippen die hij heeft op zijn boerderij in Wijngaarden, hemelsbreed zo'n 5 kilometer van de fabriek. Gommers, die tijdens de coronacrisis landelijke bekendheid kreeg, benadrukte dat hij als "bezorgde omwonende" aanwezig was.

Eind vorig jaar kregen inwoners van omliggende gemeenten het advies om geen eieren meer te eten van hobbykippen uit de regio. Bij onderzoek waren in die eieren hoge concentraties van diverse soorten PFAS aangetroffen. PFAS is een verzamelnaam van duizenden stoffen die schadelijk kunnen zijn voor de gezondheid en het milieu. Chemours heeft jarenlang grote hoeveelheden van die stoffen uitgestoten en daarmee de omgeving vervuild. De omwonenden die iedere zaterdagochtend actievoeren, willen dat er "nul uit de pijp" komt, dus geen uitstoot van schadelijke stoffen meer.

Meer uit Binnenland

Verzekeraars krijgen meer dan duizend schademeldingen na stormen

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars hebben maandagochtend al meer dan duizend schademeldingen van klanten ontvangen vanwege de stormen die de afgelopen dagen over Nederland trokken. Bij Interpolis en Centraal Beheer, die beide onder Achmea vallen, zijn tot nu toe volgens een woordvoerster al zo'n duizend schadegevallen gemeld. Nationale-Nederlanden (NN) heeft er ongeveer "een kleine vijfhonderd" binnen, meldt een woordvoerder. De harde wind richtte vooral in en om het huis schade aan, maar ook aan auto's door bijvoorbeeld omgewaaide bomen.

30 minuten geleden
Eerenberg komt met aangepast belastingplan, oppositie geïrriteerd

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Belastingen, D66) komt volgende week met een nieuwe versie van het belastingplan. Daarin moet staan wat het kabinet na een week onderhandelen heeft gehoord van de oppositie "en wat we vinden dat aangepast moet worden". Maandag debatteert de Kamer de hele dag met de Tweede Kamer over het belastingplan, maar dat is dus nog een oudere versie.

31 minuten geleden
Eurocross waarschuwt voor de risico's van scooterrijden op reis

LEIDEN (ANP) - De alarmcentrale Eurocross waarschuwt voor de risico's van rijden op een scooter in het buitenland. Dit jaar kreeg de centrale al 247 meldingen van Nederlanders die betrokken waren bij een scooterongeluk op reis. Dat is meer dan in heel 2025 werden gemeld.

4 uur geleden
Aantal rijksambtenaren moet komende jaren met 25.000 dalen

DEN HAAG (ANP) - In 2035 moeten er 25.000 ambtenaren minder bij de rijksoverheid werken dan nu het geval is. Dat bevestigt een woordvoerder van staatssecretaris Eric van der Burg (Slagvaardige Overheid) na een interview in het AD van de VVD-bewindspersoon. Het kabinet wil in totaal 3,5 miljard euro bezuinigen op de overheid.

4 uur geleden
Sven Kockelmann wint Sonja Barend Award voor interview met Schoof

HILVERSUM (ANP) - De Sonja Barend Award, de prijs voor het beste interview van het afgelopen tv-seizoen, is dit jaar gewonnen door Sven Kockelmann. De presentator krijgt de prijs voor zijn gesprek met vertrekkend premier Dick Schoof in een speciale uitzending van Café Kockelmann op NPO 2.

12 uur geleden
Bomen op spoor rond Haarlem, ook elders stormschade gemeld

DEN HAAG (ANP) - Door een boom op het spoor rijden er zondagavond geen treinen tussen Haarlem en Zandvoort. Ook tussen Haarlem en Amsterdam Centraal is het treinverkeer verstoord omdat er een boom op het spoor ligt: op dat traject rijden minder sprinters. De hinder houdt in beide gevallen naar verwachting tot ongeveer 23.15 uur aan, is te zien in de reisplanner van de NS.

15 uur geleden
Politie onderzoekt dood vrouw in Eindhoven, man aangehouden

EINDHOVEN (ANP) - In een appartement in Eindhoven is zondag een vrouw "onder verdachte omstandigheden" dood gevonden. De politie heeft in de buurt een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar overlijden.

16 uur geleden