Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gommers dumpt eigen PFAS-eieren bij 200e protestactie Chemours

Gommers dumpt eigen PFAS-eieren bij 200e protestactie Chemours

DORDRECHT (ANP) - Diederik Gommers heeft bij de wekelijkse protestactie voor de poort van Chemours eieren van zijn eigen scharrelkippen gedumpt. De bekende ic-arts van het Erasmus MC, die in een dorp ten noorden van de fabriek in Dordrecht woont, was voor het eerst aanwezig bij de actie die omwonenden van Chemours voor de tweehonderdste keer hielden. Op de 'jubileumeditie' kwamen naar schatting zo'n tweehonderd mensen af, onder wie de Tweede Kamerleden Geert Gabriëls (GroenLinks-PvdA) en Ines Kostić (Partij voor de Dieren) en diverse regionale politici.

Zoals gebruikelijk strooiden de actievoerders emmers met vervuilde grond uit voor de toegangspoort van de Chemours-vestiging in Dordrecht. Ze goten daar water overheen, dat volgens hen net als de grond vervuild is met PFAS, en ook eieren. Gommers had in een plastic tasje vier eieren meegenomen van de kippen die hij heeft op zijn boerderij in Wijngaarden, hemelsbreed zo'n 5 kilometer van de fabriek. Gommers, die tijdens de coronacrisis landelijke bekendheid kreeg, benadrukte dat hij als "bezorgde omwonende" aanwezig was.

Eind vorig jaar kregen inwoners van omliggende gemeenten het advies om geen eieren meer te eten van hobbykippen uit de regio. Bij onderzoek waren in die eieren hoge concentraties van diverse soorten PFAS aangetroffen. PFAS is een verzamelnaam van duizenden stoffen die schadelijk kunnen zijn voor de gezondheid en het milieu. Chemours heeft jarenlang grote hoeveelheden van die stoffen uitgestoten en daarmee de omgeving vervuild. De omwonenden die iedere zaterdagochtend actievoeren, willen dat er "nul uit de pijp" komt, dus geen uitstoot van schadelijke stoffen meer.

Meer uit Binnenland

Code geel voor gladheid en mist in groot deel van Nederland

DE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.

1 uur geleden
Filmpers roept One Battle After Another uit tot film van 2025

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse recensenten hebben de film One Battle After Another met Leonardo DiCaprio uitgeroepen tot de beste bioscoopfilm van het jaar. Als beste Nederlandse film van 2025 werd Voor de meisjes van regisseur Mike van Diem gekozen. Dat maakte de Kring van Nederlandse Filmjournalisten (KNF), die de verkiezing sinds 2003 organiseert, zaterdag bekend.

1 uur geleden
Twee gewonden door steekpartij na concert Broederliefde in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Na afloop van een concert van de hiphopgroep Broederliefde in Ahoy in Rotterdam zijn vrijdagavond twee mensen gewond geraakt door een steekpartij, meldt de politie rond middernacht op X. De steekpartij vond plaats toen fans na het optreden de concertzaal verlieten. De twee slachtoffers zijn naar het ziekenhuis gebracht.

6 uur geleden
Winterswijkse IJsvereniging tevreden met marathon op natuurijs

WINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.

10 uur geleden
Weeronline: Nederland beleefde nog nooit zo'n zonnige kerst

AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.

14 uur geleden
Weeronline: Nederland beleefde nog nooit zo'n zonnige kerst

AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.

14 uur geleden
Huizen ontruimd in Lichtenvoorde om explosief materiaal

LICHTENVOORDE (ANP) - Vijftig huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn tweede kerstdag enkele uren ontruimd geweest na de vondst van explosief materiaal in een woning. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft de explosieven buiten Lichtenvoorde tot ontploffing gebracht, meldde veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. De bewoners konden daarna weer terug naar huis.

14 uur geleden