Gommers dumpt eigen PFAS-eieren bij 200e protestactie Chemours
DORDRECHT (ANP) - Diederik Gommers heeft bij de wekelijkse protestactie voor de poort van Chemours eieren van zijn eigen scharrelkippen gedumpt. De bekende ic-arts van het Erasmus MC, die in een dorp ten noorden van de fabriek in Dordrecht woont, was voor het eerst aanwezig bij de actie die omwonenden van Chemours voor de tweehonderdste keer hielden. Op de 'jubileumeditie' kwamen naar schatting zo'n tweehonderd mensen af, onder wie de Tweede Kamerleden Geert Gabriëls (GroenLinks-PvdA) en Ines Kostić (Partij voor de Dieren) en diverse regionale politici.
Zoals gebruikelijk strooiden de actievoerders emmers met vervuilde grond uit voor de toegangspoort van de Chemours-vestiging in Dordrecht. Ze goten daar water overheen, dat volgens hen net als de grond vervuild is met PFAS, en ook eieren. Gommers had in een plastic tasje vier eieren meegenomen van de kippen die hij heeft op zijn boerderij in Wijngaarden, hemelsbreed zo'n 5 kilometer van de fabriek. Gommers, die tijdens de coronacrisis landelijke bekendheid kreeg, benadrukte dat hij als "bezorgde omwonende" aanwezig was.
Eind vorig jaar kregen inwoners van omliggende gemeenten het advies om geen eieren meer te eten van hobbykippen uit de regio. Bij onderzoek waren in die eieren hoge concentraties van diverse soorten PFAS aangetroffen. PFAS is een verzamelnaam van duizenden stoffen die schadelijk kunnen zijn voor de gezondheid en het milieu. Chemours heeft jarenlang grote hoeveelheden van die stoffen uitgestoten en daarmee de omgeving vervuild. De omwonenden die iedere zaterdagochtend actievoeren, willen dat er "nul uit de pijp" komt, dus geen uitstoot van schadelijke stoffen meer.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) heeft zondagmiddag opnieuw de A12 in Den Haag geblokkeerd. Activisten betraden rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld, vanaf een zebrapad op de kruising met de Zuid-Hollandlaan.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondagochtend in Zwijndrecht een 19-jarige man uit die plaats aangehouden na een schietincident op een Amsterdams festival zaterdagavond. Daarbij raakten een man en een vrouw gewond.
1 uur geledenBEILEN (ANP) - Op de A28 bij het Drentse Beilen is zondagochtend een kind overleden door een eenzijdig ongeluk, meldt de politie. Het ongeval gebeurde rond 08.50 uur op de afrit van de snelweg. In de auto zaten nog vier andere mensen: twee volwassenen en twee kinderen. Zij zijn zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die zaterdagavond overleed tijdens een aanhouding door de politie in Rotterdam is een 51-jarige man uit die stad. Dat meldt het Openbaar Ministerie zondagochtend.
4 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Deze zomer kende relatief weinig muggenoverlast, meldt de website Nature Today. Volgens onderzoekers van Wageningen University & Research (WUR) komt dit waarschijnlijk door de extreme droogte en hoge temperaturen van de afgelopen tijd.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een man is zaterdagavond overleden bij een aanhouding door de politie in Rotterdam. Hij werd op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid aangehouden na een controle op zijn identiteitsbewijs. "Agenten hielden hem aan na een melding over een gestolen fatbike. Hij kon geen id-bewijs tonen", aldus de politiewoordvoerder.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dertien personen die zijn getroffen door het ongeluk met een Nederlandse bus in Zwitserland, zijn teruggekeerd naar Nederland. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.
14 uur geleden