Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golftoernooi KLM Open vertraagd door actie Extinction Rebellion

Golftoernooi KLM Open vertraagd door actie Extinction Rebellion

BADHOEVEDORP (ANP) - Een actie van Extinction Rebellion (XR) heeft ervoor gezorgd dat de vierde en laatste ronde op het KLM Open in Badhoevedorp vertraging heeft opgelopen. Activisten van XR blokkeerden de hoofdingang van Golfclub The International, waar het belangrijkste golftoernooi van Nederland plaatsvindt.

In een mededeling verklaarde XR te protesteren tegen de fossiele sponsoring van sport. "Met fossiele sponsors als KLM, Tata, Schiphol en Audi werkt het KLM Open mee aan sportswashing: het gebruik van sport met als doel je slechte reputatie 'op te poetsen'. Het KLM Open wordt betaald door grootvervuilers, die wereldwijd slachtoffers maken", aldus XR.

De eerste golfers, uit de lagere regionen van het klassement na drie dagen, waren al om 07.00 uur aan hun slotronde begonnen. Maar daarna moest de organisatie een pauze inlassen, omdat golfers het terrein niet konden bereiken. Dat is inmiddels opgelost waardoor het toernooi vanaf 10.17 uur verder kon. De demonstranten zetten hun actie op een andere plaats voort.

De beste golfers komen pas in de middag in actie. Leider Mikko Korhonen uit Finland begint zijn laatste ronde met twee uur vertraging tegen 15.00 uur. Het gevolg is ook dat het toernooi pas vroeg in de avond eindigt.

Meer uit Sport

Fury wil Trump uitnodigen voor opkomst bij boksgevecht met Joshua

CARDIFF (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (36) wil voor het langverwachte gevecht met zijn landgenoot Anthony Joshua (38) samen met de Amerikaanse president Donald Trump de ring oplopen. Het gevecht tussen de twee Britse voormalige wereldkampioenen in het zwaargewicht staat gepland op 11 december in Cardiff.

11 uur geleden
Marathonschaatser Kruithof (89) overleden

HAVELTE (ANP) - Marathonschaatser Jan Roelof Kruithof is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat melden RTV Drenthe en de NOS op basis van de familie.

12 uur geleden
Voor Vollering had 'gouden jaar' nog wel langer mogen duren

SENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering vindt het jammer dat haar "gouden jaar" er bijna op zit na haar titelprolongatie op het Europees kampioenschap. "Ik rijd woensdag alleen nog de tijdrit en dan is het alweer voorbij. Maar ik kan niet wachten om heel volgend jaar in de regenboogtrui te rijden en dan hopelijk weer een mooi seizoen te hebben", zei de winnares van onder meer de Tour de France, Giro d'Italia en het WK van dit jaar.

14 uur geleden
Vollering soleert week na wereldtitel naar tweede EK-goud op rij

SENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering is voor het tweede jaar op rij Europees kampioene op de weg geworden. De kersverse wereldkampioene reed in het zonnige Slovenië op de laatste beklimming van de Možjanca weg en soleerde de laatste 15 kilometer naar de finish in Šenčur. Landgenote Puck Pieterse won de sprint om het zilver van de achtervolgende groep, voor de Zwitserse Marlen Reusser.

14 uur geleden
Zverev wint in Beijing en treft Djokovic in kwartfinale

BEIJING (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich zonder veel moeite geplaatst voor de kwartfinale van de China Open in Beijing. Daarin neemt de Duitse nummer 2 van de wereld het zondag op tegen de Servische 24-voudig grandslamkampioen Novak Djokovic. Zverev rekende zaterdag in de tweede ronde af met de Chinees Shang Juncheng: 6-0 6-3.

16 uur geleden
Schilder ontbreekt op shortlist verkiezing beste atlete Europa

LAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder ontbreekt op de shortlist voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. De atlete uit Volendam, die dit jaar voor de derde keer op rij de Europese titel veroverde en als eerste vrouw na veertien jaar over de 21 meter stootte, behoorde wel tot de tien genomineerden.

18 uur geleden
Verbaasde teambaas Wolff ziet dominant Mercedes 'achteruit' gaan

SEPANG (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes staat voor een raadsel in Sepang. De upgrades die de auto's van Kimi Antonelli en George Russell sneller moeten maken, werken averechts. "We hadden verwacht drie tienden sneller te zijn, maar we verliezen vier tot vijf tienden en vallen voor het eerst buiten de top drie in de kwalificatie. Er is iets aan de hand dat we moeten doorgronden", zei hij tegen Sky Sports na de kwalificatie van de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië.

18 uur geleden