Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golftoernooi KLM Open krijgt geen vergunning

Golftoernooi KLM Open krijgt geen vergunning

CROMVOIRT (ANP) - Golftoernooi KLM Open, dat van 17 tot en met 20 september gespeeld zou worden op Bernardus Golf in het Brabantse Cromvoirt, is afgelast. De overheid heeft de organisatie geen vergunning gegeven om het evenement door te laten gaan.

"De recent verruimde Covid-19 maatregelen sluiten niet voldoende aan bij de specifieke eigenschappen en publieksbewegingen van een golftoernooi zoals het KLM Open", zegt de organisatie. "Om die reden kan de overheid geen vergunning verstrekken op basis van het door de organisatie gepresenteerde aangepaste plan."

Vervolgens besloot de organisatie tot afgelasting over te gaan. "Ondanks de versoepelde maatregelen moesten er zoveel aanpassingen worden gedaan om aan de RIVM-richtlijnen te kunnen voldoen, dat het binnen de nog beschikbare tijd en de gewenste ambitie, een onmogelijke opgave was", aldus toernooidirecteur Daan Slooter.

Spijtig

Hij vervolgt: "Het is spijtig dat we de Nederlandse golfliefhebbers het sportieve hoogtepunt van de golfkalender dit jaar niet kunnen bieden, maar in het licht van wat er nu wereldwijd speelt, is het KLM Open ook niet het allerbelangrijkste."

De 101e editie van het KLM Open, dat onderdeel uitmaakt van de European Tour, zou dit jaar voor het eerst gehouden worden op golfbaan Bernardus Golf, vlakbij Den Bosch.

Meer uit Sport

39-jarige Choukoud ziet in EK marathon nieuwe ambitie

AMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud is nog lang niet van plan te stoppen. "Als ik één marathon per jaar loop, kan ik dit niveau nog lang vasthouden", zei de 39-jarige Hagenaar nadat hij in Amsterdam voor de vierde keer de Nederlandse titel op de marathon had veroverd. Zijn volgende ambitie is om hoog te eindigen op een EK en dan het liefst op het podium.

6 minuten geleden
'Zenuwachtige' Luijten opgelucht na prolongatie marathontitel

AMSTERDAM (ANP) - Anne Luijten voelde zich vooral opgelucht na het prolongeren van de Nederlandse titel op de marathon. "Ik was heel erg zenuwachtig vanochtend, nog zenuwachtiger dan voor het WK. Alles minder dan het winnen van het Nederlands kampioenschap zou een teleurstelling zijn geweest", zei de 31-jarige Arnhemse bij de persconferentie.

8 minuten geleden
Turners Deurloo, De Munck en Grünberg vroeg uitgeschakeld bij WK

JAKARTA (ANP) - Turners Bart Deurloo, Loran de Munck en Jermain Grünberg zijn bij de WK in Jakarta al vroeg uitgeschakeld. Na vier van de in totaal acht subdivisies staat het drietal al buiten de top-acht op respectievelijk rekstok, voltige en brug. Een plek bij de beste acht is nodig voor een plek in de toestelfinale. Meerkamper Casimir Schmidt moet nog lang afwachten of zijn score nog toereikend is voor de meerkampfinale (top-24).

9 minuten geleden
Tennissters Rybakina en Fernandez veroveren WTA-titels

NINGBO (ANP) - Elena Rybakina heeft het tennistoernooi van Ningbo op haar naam geschreven. De mondiale nummer 9 uit Kazachstan was in China met 3-6 6-0 6-2 te sterk voor de Russische Ekaterina Alexandrova.

11 minuten geleden
Choukoud voor de vierde keer Nederlands kampioen op marathon

AMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud heeft voor de vierde keer in zijn carrière de Nederlandse titel veroverd op de marathon. De 39-jarige Haagse hardloper greep het goud in de marathon van Amsterdam met een tijd van 2.08.00.

2 uur geleden
Keniaan Toroitich wint marathon Amsterdam in nieuw parcoursrecord

AMSTERDAM (ANP) - Geoffry Toroitich heeft de vijftigste editie van de marathon van Amsterdam gewonnen in een nieuw parcoursrecord. De Keniaan finishte in 2.03.31 en liep daarmee het record uit 2021 uit de boeken. Tsegaye Getachew, de winnaar van vorig jaar, slaagde er niet in zijn titel te verdedigen en eindigde als tweede (2.04.19). De derde plaats ging naar zijn landgenoot Getaneh Molla met 2.04.20.

2 uur geleden
Motorcoureur Fernández boekt in Australië eerste zege in MotoGP

PHILLIP ISLAND (ANP/AFP) - Motorcoureur Raúl Fernández heeft voor het eerst een zege geboekt in de MotoGP. De 24-jarige Spanjaard van Aprilia-Trackhouse liet tijdens de Grote Prijs van Australië op Phillip Island de Italianen Fabio Di Giannantonio en Marco Bezzecchi achter zich.

4 uur geleden