Golfsters Weber en Van Dam nog in race voor spelerskaart LPGA
MOBILE (ANP) - Golfsters Anne van Dam en Dewi Weber zijn nog in de race om een spelerskaart voor de LPGA Tour te bemachtigen. Beide Nederlandse vrouwen eindigden bij de beste zeventig golfsters in de zogenoemde Q-Series, het kwalificatietoernooi voor deelname aan toernooien van het hoogste niveau.
Weber kwam na een slotronde op de golfbaan van Mobile, Alabama tot een score van 69 en een totaal van 8 onder par. Daarmee eindigde ze op de gedeelde zestiende plaats. Van Dam, afgelopen zomer voor Nederland uitkomend op de Olympische Spelen, werd in de eerste van twee toernooien gedeeld 35e met een eindscore van -4.
Volgende week volgt in Dothan het tweede kwalificatietoernooi waaraan nog zeventig golfsters mogen deelnemen. De resultaten van dit weekeinde worden daarin meegenomen. De beste 45 golfsters verdienen dan het recht om uit te komen op de LPGA Tour.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
12 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geƫindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
14 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
14 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
16 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
17 uur geleden