Golfsters Weber en Van Dam nog in race voor spelerskaart LPGA
MOBILE (ANP) - Golfsters Anne van Dam en Dewi Weber zijn nog in de race om een spelerskaart voor de LPGA Tour te bemachtigen. Beide Nederlandse vrouwen eindigden bij de beste zeventig golfsters in de zogenoemde Q-Series, het kwalificatietoernooi voor deelname aan toernooien van het hoogste niveau.
Weber kwam na een slotronde op de golfbaan van Mobile, Alabama tot een score van 69 en een totaal van 8 onder par. Daarmee eindigde ze op de gedeelde zestiende plaats. Van Dam, afgelopen zomer voor Nederland uitkomend op de Olympische Spelen, werd in de eerste van twee toernooien gedeeld 35e met een eindscore van -4.
Volgende week volgt in Dothan het tweede kwalificatietoernooi waaraan nog zeventig golfsters mogen deelnemen. De resultaten van dit weekeinde worden daarin meegenomen. De beste 45 golfsters verdienen dan het recht om uit te komen op de LPGA Tour.
Meer uit Sport
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemt het besluit dat enkele Russische en Belarussische sporters onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen van Milaan-Cortina "smerig" en "onjuist". Dat heeft hij gezegd in een interview met de Britse journalist Piers Morgan dat op X is geplaatst.
4 minuten geledenAHMEDABAD (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben op het WK T20 niet voor een verrassing kunnen zorgen in hun laatste groepsduel. Het uitgeschakelde Oranje ging in Ahmedabad onderuit tegen gastland India. De titelhouder maakte in de eerste inning 193 runs voor het verlies van 6 wickets. Oranje strandde na een dappere poging op 176 voor 7.
28 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement van de vierde naar de zesde plaats gezakt. Frankrijk en Zweden behaalden woensdag allebei goud en zijn TeamNL voorbijgegaan.
30 minuten geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis start donderdag in de dertiende rit van de 1500 meter op de Spelen van Milaan tegen Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars rijdt in de elfde rit tegen de Italiaan Daniele di Stefano. Tijmen Snel komt een rit later uit tegen Taiyo Nonomura uit Japan.
57 minuten geledenMILAAN (ANP) - Tijmen Snel kan donderdag bij de Spelen van Milaan eindelijk zijn olympisch debuut maken. De 28-jarige schaatser moest lang wachten deze Spelen totdat de 1500 meter op het programma staat en wat hem betreft mag het wel zover zijn.
59 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen houdt vast aan zijn kritiek op de nieuwe regels in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen hekelde die vorige week in Bahrein door ze "niet Formule 1-waardig" te noemen. Verstappen stelde woensdag tijdens een nieuwe testweek in Bahrein dat de Formule 1 niet te veel op de Formule E moet gaan lijken. "Vergroot de batterij niet, schaf die juist af en concentreer je op een mooie motor", zei hij tegen een aantal media, waaronder het AD.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.
4 uur geleden