Golfster Van Dam uitgenodigd voor US Open
HOUSTON (ANP) - Golfster Anne van Dam mag volgende maand meedoen aan de 75e editie van de US Open voor vrouwen. Van Dam kreeg van de organisatie van de major een uitnodiging op basis van haar plek op de wereldranglijst. De US Open zou in juni worden gespeeld, maar werd als gevolg van de coronacrisis verplaatst naar het einde van het jaar.
De golfsters strijden van 10 tot en met 13 december in Houston om de titel. Van Dam plaatste op Instagram een foto van een doos met daarin de officiële uitnodiging voor de US Open. "Een geweldige verrassing", schreef ze er bij.
De 25-jarige Arnhemse speelde onlangs twee toernooien van de Europese vrouwentour in Saudi-Arabië. Ze eindigde als vierde en als tweede. Van Dam, die van sportkoepel NOC*NSF individuele ondersteuning krijgt, gaat haar seizoen nu verlengen in Houston.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft zijn olympisch debuut in de viermansbob afgesloten met de dertiende plaats. De 26-jarige bobsleeër zette in het Cortina Sliding Centre met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster in de vierde run met 55,04 de elfde tijd neer.
6 minuten geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft op de slotdag van de Olympische Spelen in Italië de gouden medaille veroverd op het onderdeel halfpipe. Na haar twee gouden plakken van Beijing in 2022 is ze nu de succesvolste freestyleskiester in de geschiedenis van de Spelen.
7 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is na de derde run in de viermansbob op de Olympische Spelen gezakt naar de zestiende plaats. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster kwam de piloot in de derde run in het Cortina Sliding Centre met 55,15 tot de zestiende tijd.
2 uur geledenVERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
19 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
19 uur geleden