Golfster Van Dam laat het liggen na goed begin
MARBELLA (ANP) - Golfster Anne van Dam heeft op de derde dag van het Andalusië Open de koppositie niet kunnen grijpen. De titelhoudster liet het liggen in het tweede deel.
Van Dam begon voortvarend aan haar derde ronde. Op de eerste hole noteerde ze een birdie en op de vijfde hole sloeg ze zelfs een eagle. Ook op hole 6, 7 en 9 noteerde ze vervolgens een birdie.
Toch kwam Van Dam niet uit op een uitmuntende score. In het tweede deel bleven birdies uit en noteerde ze zelfs twee bogeys. Daardoor kwam ze uit op 68 slagen, dezelfde score als op de eerste dag.
De 24-jarige Van Dam, die op 205 slagen staat, begint de laatste dag als de nummer 3 van het klassement. Om de titel te prolongeren, moet ze de Zweedse Julia Engström (204 slagen) en de Deense leidster Nanna Koerstz Madsen (202) inhalen.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.
37 minuten geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.
50 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.
4 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
12 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
12 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
13 uur geleden