Golfster Van Dam geeft koppositie op slotdag weg op Iers Open
DROMOLAND CASTLE (ANP) - Golfster Anne van Dam heeft haar goede uitgangspositie voor de slotdag van het Iers Open niet kunnen verzilveren. Door een matige vierde ronde van 75 slagen, 3 boven par, eindigde de prof uit Arnhem als gedeeld negentiende. Ze ging de laatste ronde nog in als koploopster met een score van -11.
Van Dam (26) eindigde op -8. De overwinning ging naar Klara Spilkova uit Tsjechië, die zes slagen minder nodig had. In de play-off versloeg de Tsjechische Nicole Broch Estrup uit Denemarken en de Finse Ursula Wikström.
Van Dam won vijf golftoernooien op de Ladies European Tour (LET). Ze is dit jaar nog niet in de top 3 geëindigd. Haar laatste overwinning op de LET was in 2019, toen ze het Andalusië Open op haar naam schreef.
Van Dam speelde de voorgaande jaren op de Amerikaanse tour LPGA, maar ze wist voor 2022 geen speelkaart voor de hoog aangeschreven toernooien in de VS te bemachtigen.
Meer uit Sport
HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
7 uur geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
15 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
2 dagen geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
2 dagen geleden