Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfster Van Dam 57e op Olympische Spelen, goud voor Nelly Korda

Golfster Van Dam 57e op Olympische Spelen, goud voor Nelly Korda

TOKIO (ANP) - Anne van Dam heeft haar debuut op het olympisch golftoernooi afgesloten met een 57e plaats. De 25-jarige golfster ging in de vierde ronde op de Kasumigaseki Country Club rond in 77 slagen en zakte daardoor in de achterhoede nog twee plaatsen.

Het goud was voor de Amerikaanse Nelly Korda. De dochter van oud-tennisser Petr Korda uit Tsjechiƫ ging met een voorsprong van drie slagen op Aditi Ashok uit India de slotronde in en hield na een razend spannende vierde ronde met 17 slagen onder het baangemiddelde 1 slag voorsprong op Mone Inami uit Japan en Lydia Ko uit Nieuw-Zeeland. Inami versloeg Ko vervolgens in een play-off om het zilver.

Nadat de speelsters vlak voor de voorlaatste hole allemaal naar binnen moesten voor een onweersmelding, kwam Inami met een birdie op de 17e hole ineens op gelijke hoogte met Korda. De 23-jarige Amerikaanse had aan het begin van haar slotronde al eens haar voorsprong verspeeld, maar had zich goed herpakt op de 'back nine'. Op de afsluitende hole sloeg de Japanse de bal echter in een bunker, waardoor ze afsloot met een bogey. Korda maakte geen fout en haalde met par het goud binnen.

Van Dam had 74 slagen nodig in de eerste ronde en ging in de tweede omloop rond in 78 slagen. In de derde ronde herstelde ze zich met 69 slagen, maar met een slotronde van 77, met twee birdies, zes bogeys en een double bogey, werd ze op 14 slagen boven het baangemiddelde roemloos 57e.

Meer uit Sport

Veldrijder Nieuwenhuis eerder terug in koers dan verwacht

LOENHOUT (ANP/BELGA) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis neemt maandag deel aan de Azencross in het Belgische Loenhout, een wedstrijd om de X2O-trofee. Hij kondigde zaterdag nog een pauze aan vanwege knieklachten. De Nederlander van Ridley Racing Team laat zondag de wereldbekercross van Dendermonde wel schieten.

7 minuten geleden
Baanwielrenner Lavreysen wint op NK keirin voor zevende keer

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.

15 uur geleden
Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

17 uur geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

17 uur geleden
Schaatser Diniz snelste op eerste 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.

19 uur geleden
Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

1 dag geleden
KNSB: geen tweede marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.

1 dag geleden