Golficoon Mickelson ontbreekt op Masters na kritiek op PGA Tour
AUGUSTA (ANP) - Golfer Phil Mickelson ontbreekt voor het eerst sinds 1994 op de Masters, de major op de banen van Augusta. De 51-jarige Amerikaan, zesvoudig majorwinnaar, uitte vorige maand felle kritiek op de organisatie van de Amerikaanse PGA Tour. Mickelson had echter al snel spijt van zijn harde woorden en besloot daarna een tijdje rust te nemen.
De Amerikaan ontbreekt nu op de deelnemerslijst van de Masters, van 7 tot en met 10 april op Augusta. Mickelson won het befaamde groene jasje op de major in eigen land in 2004, 2006 en 2010. Vorig jaar zegevierde de Amerikaan voor de tweede keer op het PGA Championship, waarmee hij de oudste majorwinnaar ooit werd. Mickelson won in zijn carrière ook een keer het Brits Open.
Mickelson verweet de PGA Tour recentelijk "onaangename hebzucht", omdat de organisatie van de tour vrijwel alle mediarechten bezit, ook op beelden van de golfers. De Amerikaan kwam al snel tot inkeer en zei in een uitgebreid bericht op Instagram dat zijn uitlatingen "roekeloos" waren.
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
7 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
8 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
11 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
12 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
13 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
14 uur geleden