Golficonen Mickelson en Woods in major US PGA Championship
TULSA (ANP) - Golfer Phil Mickelson maakt deze maand in het US PGA Championship zijn rentree. De 51-jarige Amerikaan is de titelverdediger in het majortoernooi, dat tussen 19 en 22 mei wordt afgewerkt in Tulsa, Oklahoma. Ook Tiger Woods is een van de deelnemers.
Mickelson werd vorig jaar de oudste majorwinnaar toen hij het US PGA Championship op zijn naam schreef. In februari besloot de uitgesproken golfer een pauze in te lassen nadat hij felle kritiek had geuit op de PGA Tour en overwoog te gaan spelen op een andere tour, gefinancierd door het omstreden Saudi-Arabië. Hij kwam vrij snel terug op zijn woorden, maar raakte wel sponsors kwijt en zocht tijdelijk de luwte op.
Woods (46) maakte in april een vrij sensationele comeback in de Masters in Augusta, veertien maanden na zijn zware verkeersongeluk waardoor hij bijna een van zijn benen verloor. De 15-voudig majorwinnaar kondigde eerder al zijn deelname aan het Brits Open aan in juli, maar komt dus ook in actie op het tweede majortoernooi van dit jaar.
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
2 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
3 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
6 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
7 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
8 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
9 uur geleden