Golfers PGA Tour staan stil bij overleden George Floyd
FORT WORTH (ANP/RTR) - De golfers in de PGA Tour zullen deze week met een moment van stilte tijdens iedere speelronde van de Charles Schwab Challenge eer betonen aan de zwarte Amerikaan George Floyd, die overleed door ingrijpen van een politieagent in Minneapolis.
De organisatie meldt dat het moment van stilte tijdens het eerste toernooi sinds de coronapandemie uitbrak zal plaatsvinden om 8.46 uur plaatselijke tijd op de speeldagen van 11 tot en met 14 juni. Het tijdstip verwijst naar de 8 minuten en 46 seconden dat de agent zijn knie op de nek van Floyd hield, waardoor de arrestant om het leven kwam.
De PGA Tour meldt dat het moment van stilte, gebed en reflectie onderdeel is van hun streven om "de stemmen te versterken die een eind maken aan de systematische incidenten van racisme en sociale onrechtvaardigheid in ons land."
Geen publiek
Zonder publiek en zonder Tiger Woods, maar met een ijzersterk deelnemersveld gaat de PGA Tour na een pauze van ruim drie maanden verder. Nummer 1, Rory McIlroy, de rest van de top vijf en 101 winnaars van een toernooi op de PGA Tour slaan donderdag af in de Colonial Country Club in Fort Worth in de staat Texas.
De televisie doet uitgebreid verslag van het toernooi en sommige golfers zullen microfoons dragen. "De sfeer zal zeker heel anders zijn", zei Justin Thomas, de nummer vier van de wereld na een oefenrondje. "Maar dan, alles is momenteel anders dan wat we tot drie maanden geleden gewend waren."
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
4 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
5 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
7 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
9 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
12 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden