Golfers PGA Tour staan stil bij overleden George Floyd
FORT WORTH (ANP/RTR) - De golfers in de PGA Tour zullen deze week met een moment van stilte tijdens iedere speelronde van de Charles Schwab Challenge eer betonen aan de zwarte Amerikaan George Floyd, die overleed door ingrijpen van een politieagent in Minneapolis.
De organisatie meldt dat het moment van stilte tijdens het eerste toernooi sinds de coronapandemie uitbrak zal plaatsvinden om 8.46 uur plaatselijke tijd op de speeldagen van 11 tot en met 14 juni. Het tijdstip verwijst naar de 8 minuten en 46 seconden dat de agent zijn knie op de nek van Floyd hield, waardoor de arrestant om het leven kwam.
De PGA Tour meldt dat het moment van stilte, gebed en reflectie onderdeel is van hun streven om "de stemmen te versterken die een eind maken aan de systematische incidenten van racisme en sociale onrechtvaardigheid in ons land."
Geen publiek
Zonder publiek en zonder Tiger Woods, maar met een ijzersterk deelnemersveld gaat de PGA Tour na een pauze van ruim drie maanden verder. Nummer 1, Rory McIlroy, de rest van de top vijf en 101 winnaars van een toernooi op de PGA Tour slaan donderdag af in de Colonial Country Club in Fort Worth in de staat Texas.
De televisie doet uitgebreid verslag van het toernooi en sommige golfers zullen microfoons dragen. "De sfeer zal zeker heel anders zijn", zei Justin Thomas, de nummer vier van de wereld na een oefenrondje. "Maar dan, alles is momenteel anders dan wat we tot drie maanden geleden gewend waren."
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
11 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
15 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
16 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
17 uur geleden