Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfers PGA Tour staan stil bij overleden George Floyd

Golfers PGA Tour staan stil bij overleden George Floyd

FORT WORTH (ANP/RTR) - De golfers in de PGA Tour zullen deze week met een moment van stilte tijdens iedere speelronde van de Charles Schwab Challenge eer betonen aan de zwarte Amerikaan George Floyd, die overleed door ingrijpen van een politieagent in Minneapolis.

De organisatie meldt dat het moment van stilte tijdens het eerste toernooi sinds de coronapandemie uitbrak zal plaatsvinden om 8.46 uur plaatselijke tijd op de speeldagen van 11 tot en met 14 juni. Het tijdstip verwijst naar de 8 minuten en 46 seconden dat de agent zijn knie op de nek van Floyd hield, waardoor de arrestant om het leven kwam.

De PGA Tour meldt dat het moment van stilte, gebed en reflectie onderdeel is van hun streven om "de stemmen te versterken die een eind maken aan de systematische incidenten van racisme en sociale onrechtvaardigheid in ons land."

Geen publiek

Zonder publiek en zonder Tiger Woods, maar met een ijzersterk deelnemersveld gaat de PGA Tour na een pauze van ruim drie maanden verder. Nummer 1, Rory McIlroy, de rest van de top vijf en 101 winnaars van een toernooi op de PGA Tour slaan donderdag af in de Colonial Country Club in Fort Worth in de staat Texas.

De televisie doet uitgebreid verslag van het toernooi en sommige golfers zullen microfoons dragen. "De sfeer zal zeker heel anders zijn", zei Justin Thomas, de nummer vier van de wereld na een oefenrondje. "Maar dan, alles is momenteel anders dan wat we tot drie maanden geleden gewend waren."

Meer uit Sport

Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 uur geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

12 uur geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

23 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

1 dag geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

1 dag geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

1 dag geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

2 dagen geleden