Golfers Luiten en Besseling eindigen gelijk in seizoensfinale
DUBAI (ANP) - De Nederlandse golfers Joost Luiten en Wil Besseling zijn op het Tour Championship in Dubai op gelijke hoogte geëindigd. Zowel Luiten als Besseling kwam op de seizoensfinale van de Europese Tour na vier rondes uit op 287 slagen, goed voor een plek onderin de middenmoot op de 43e plaats.
Besseling ging de laatste ronde in met één slag voorsprong op Luiten. De 35-jarige Noord-Hollander, die voor het eerst mocht meedoen aan het Tour Championship, begon zijn vierde omloop goed met drie birdies op de eerste negen holes. Op de tweede negen holes moest Besseling echter twee bogeys en ook een dubbele bogey invullen op zijn scorekaart, waardoor hij uitkwam op 72 slagen, 1 boven par. Luiten volgde met drie birdies en drie bogeys precies het baangemiddelde.
"Ik was klaar voor een lage ronde, maar helaas mocht het niet zo zijn", zei Besseling. "Maar al met al was het een positief jaar, dat ik hier in Dubai heb kunnen afsluiten. Nu is het tijd om uit te rusten en te genieten van mijn familie en vrienden."
De Engelsman Matthew Fitzpatrick pakte de winst op de banen van Jumeirah Golf Estate. Hij verdiende daarmee zo'n 3 miljoen euro. Fitzpatrick eindigde op 273 slagen, één minder dan landgenoot Lee Westwood. De 47-jarige Westwood won wel de 'Race to Dubai', de ranglijst waarop alle prestaties van dit jaar op de Europese Tour worden meegenomen. Hij mag zich de oudste kampioen van de tour noemen.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
3 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
4 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
6 uur geleden