Golfer Woods haalt voor eerste keer sinds rentree cut niet
ST ANDREWS (ANP) - Tiger Woods heeft voor de vierde keer de cut gemist op het Brits Open. De 46-jarige Amerikaan legde de eerste twee rondes op St Andrews af in 153 slagen, 9 boven het baangemiddelde. Daarmee stond de golflegende veel te laag op de ranglijst om zich nog te plaatsen.
Donderdag had Woods al een mindere dag, toen hij in 78 slagen (6 boven par) rondging. De golfer zei dat de baan van St Andrews zijn favoriet is. Woods won er in 2000 en 2005.
Het is voor het eerst sinds zijn rentree in april dat Woods de cut mist. Woods had februari vorig jaar een zwaar auto-ongeluk en liep daardoor ernstig letsel aan zijn rechterbeen op.
De Nederlander Lars van Meijel zit nog wel in het toernooi. Hij staat ongeveer halverwege het deelnemersveld, net voldoende voor plaatsing voor de volgende fase. Hij zit na twee ronden precies op het baangemiddelde.
De Australiër Cameron Smith heeft voorlopig de leiding. Hij staat op -13.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest verlengt zijn aflopende contract bij Team Reggeborgh met een jaar. De zevenvoudig wereldkampioen heeft enkele teleurstellende seizoenen achter de rug en kiest nu, in overleg met de trainersstaf, voor een nieuwe aanpak. Dat meldt Reggeborgh.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
1 dag geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
1 dag geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
2 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 dagen geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geleden