Golfer Van Driel wint in Kenia eerste titel op Europese tour
NAIROBI (ANP) - Golfer Darius van Driel heeft op het Keniaans Open zijn eerste titel op de DP World Tour, de Europese tour, gewonnen. De 34-jarige Leidschendammer ging op het resort van Muthaiga bij Nairobi van start tot finish aan de leiding.
Van Driel, die op vrijdag en zaterdag de koppositie nog moest delen, ging op de slotdag rond in 67 slagen (-4), waarmee hij op een totaalscore van -14 uitkwam. De Brit Joe Dean en Nacho Elvira uit Spanje eindigden op twee slagen achterstand.
Halverwege de slotronde kreeg Van Driel bovenaan het 'leaderboard' gezelschap van drie spelers, maar met een eagle op de 10e hole maakte hij het verschil. Hij leverde op de volgende hole nog wel een slag in, maar met birdies op holes 12 en 18 haalde hij de zege binnen. Hij maakte gedurende het hele toernooi slechts vier bogeys.
Droom
"Dit betekent heel veel voor mij, het is een droom dit uitkomt", zei de geëmotioneerde Van Driel na afloop in een interview met de DP World Tour. "Ik had nooit gedacht dat het me zo zou raken. Ik bleef kalm tijdens de ronde, maar na die laatste putt komt het er allemaal uit. Hopelijk kan ik deze lijn doortrekken. Ik zag bij die kans op een eagle dat de concurrentie in de buurt stond, dus toen ik hem maakte, zorgde dat voor een verschil. Dat was wel een belangrijke."
Vorig jaar raakte Van Driel nog bijna zijn speelkaart op de Europese tour kwijt. In november wist hij via de 'qualifying school' het startbewijs voor het hoogste niveau te behouden. Eerder in zijn carrière speelde hij een aantal jaren niet na een handbreuk.
Het was de eerste zege voor een Nederlandse golfer sinds Joost Luiten in 2018 het Oman Open won.
Meer uit Sport
RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
1 dag geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
1 dag geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
1 dag geleden