Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer Van Driel wint in Kenia eerste titel op Europese tour

Golfer Van Driel wint in Kenia eerste titel op Europese tour

NAIROBI (ANP) - Golfer Darius van Driel heeft op het Keniaans Open zijn eerste titel op de DP World Tour, de Europese tour, gewonnen. De 34-jarige Leidschendammer ging op het resort van Muthaiga bij Nairobi van start tot finish aan de leiding.

Van Driel, die op vrijdag en zaterdag de koppositie nog moest delen, ging op de slotdag rond in 67 slagen (-4), waarmee hij op een totaalscore van -14 uitkwam. De Brit Joe Dean en Nacho Elvira uit Spanje eindigden op twee slagen achterstand.

Halverwege de slotronde kreeg Van Driel bovenaan het 'leaderboard' gezelschap van drie spelers, maar met een eagle op de 10e hole maakte hij het verschil. Hij leverde op de volgende hole nog wel een slag in, maar met birdies op holes 12 en 18 haalde hij de zege binnen. Hij maakte gedurende het hele toernooi slechts vier bogeys.

Droom

"Dit betekent heel veel voor mij, het is een droom dit uitkomt", zei de geëmotioneerde Van Driel na afloop in een interview met de DP World Tour. "Ik had nooit gedacht dat het me zo zou raken. Ik bleef kalm tijdens de ronde, maar na die laatste putt komt het er allemaal uit. Hopelijk kan ik deze lijn doortrekken. Ik zag bij die kans op een eagle dat de concurrentie in de buurt stond, dus toen ik hem maakte, zorgde dat voor een verschil. Dat was wel een belangrijke."

Vorig jaar raakte Van Driel nog bijna zijn speelkaart op de Europese tour kwijt. In november wist hij via de 'qualifying school' het startbewijs voor het hoogste niveau te behouden. Eerder in zijn carrière speelde hij een aantal jaren niet na een handbreuk.

Het was de eerste zege voor een Nederlandse golfer sinds Joost Luiten in 2018 het Oman Open won.

Meer uit Sport

Lamens strandt als laatste Nederlandse in kwalificaties Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.

2 uur geleden
IOC geeft iedere olympiër voortaan 10.000 dollar

LAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.

2 uur geleden
Verstappen hoopt door upgrade op betere Red Bull in Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."

7 uur geleden
Hockeysters met eindzege Pro League geplaatst voor Spelen in LA

WAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

9 uur geleden
Bondscoach Olsson na vier jaar weg bij handballers

ARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.

1 dag geleden
Housheer en Dulfer gekozen in team beste handbalsters van Europa

WENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.

1 dag geleden
Elektrische raceklasse Formule E in 2027 op circuit Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.

1 dag geleden