Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer Van Driel wint in Kenia eerste titel op Europese tour

Golfer Van Driel wint in Kenia eerste titel op Europese tour

NAIROBI (ANP) - Golfer Darius van Driel heeft op het Keniaans Open zijn eerste titel op de DP World Tour, de Europese tour, gewonnen. De 34-jarige Leidschendammer ging op het resort van Muthaiga bij Nairobi van start tot finish aan de leiding.

Van Driel, die op vrijdag en zaterdag de koppositie nog moest delen, ging op de slotdag rond in 67 slagen (-4), waarmee hij op een totaalscore van -14 uitkwam. De Brit Joe Dean en Nacho Elvira uit Spanje eindigden op twee slagen achterstand.

Halverwege de slotronde kreeg Van Driel bovenaan het 'leaderboard' gezelschap van drie spelers, maar met een eagle op de 10e hole maakte hij het verschil. Hij leverde op de volgende hole nog wel een slag in, maar met birdies op holes 12 en 18 haalde hij de zege binnen. Hij maakte gedurende het hele toernooi slechts vier bogeys.

Droom

"Dit betekent heel veel voor mij, het is een droom dit uitkomt", zei de geëmotioneerde Van Driel na afloop in een interview met de DP World Tour. "Ik had nooit gedacht dat het me zo zou raken. Ik bleef kalm tijdens de ronde, maar na die laatste putt komt het er allemaal uit. Hopelijk kan ik deze lijn doortrekken. Ik zag bij die kans op een eagle dat de concurrentie in de buurt stond, dus toen ik hem maakte, zorgde dat voor een verschil. Dat was wel een belangrijke."

Vorig jaar raakte Van Driel nog bijna zijn speelkaart op de Europese tour kwijt. In november wist hij via de 'qualifying school' het startbewijs voor het hoogste niveau te behouden. Eerder in zijn carrière speelde hij een aantal jaren niet na een handbreuk.

Het was de eerste zege voor een Nederlandse golfer sinds Joost Luiten in 2018 het Oman Open won.

Meer uit Sport

Basketballer Post draagt met 8 punten bij aan zege Golden State

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.

53 minuten geleden
Darter Van Veen naar derde ronde van WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.

13 uur geleden
Van der Poel ook in veldrit Hofstade onnavolgbaar

HOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.

18 uur geleden
Darter Nijman strandt in tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.

19 uur geleden
Veldrijdster Brand wint dertiende cross in vijftien wedstrijden

HOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.

20 uur geleden
Historisch olympisch ticket voor kunstrijpaar Tsiba en Danilova

ARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.

23 uur geleden
Tennisser Griekspoor heeft geen spijt van deelname in Rusland

AMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.

1 dag geleden