Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer Van Driel stijgt bij Dutch Open naar zevende plaats

Golfer Van Driel stijgt bij Dutch Open naar zevende plaats

CROMVOIRT (ANP) - Golfer Darius van Driel is bij het Dutch Open in Cromvoirt gestegen naar de zevende plek. De 32-jarige Nederlander ging zaterdag op golfbaan Bernardus rond in 66 slagen (6 onder par). Daarmee belandde hij na drie speeldagen op een totaal van 204 slagen (-12).

Van Driel liet tijdens zijn derde rondgang een eagle, vijf birdies en een bogey noteren. Hij evenaarde zijn prestatie van een dag eerder toen hij eveneens in 66 slagen klaar was met de 18 holes. Van Driel begon voor eigen publiek op donderdag met een rondje par (72 slagen).

"Vandaag was het minder spannend dan vrijdag", blikte Van Driel na afloop voldaan terug. "Van tee tot green was het heel solide en het putten liep aardig. Ik sloeg de ballen redelijk dichtbij en maakte een paar lange putts, dat scheelt ook wel. En ik maakte weinig fouten. Als je dat blijft doen en jezelf kansen blijft geven, dan gaat er vast wel een keertje een in. Hopelijk kan ik zondag nog heel dichtbij komen."

Beste Nederlander

Philip Bootsma, Daan Huizing en Sven Maurits bezetten met een score van 210 slagen de gedeelde 35e positie. Rowin Caron staat na drie ronden op de 46e plek met een totaal van 211. Mike Toorop belandde met een score van 212 op de vijftigste positie, gevolgd door Nordin van Tilburg (65e met 214), Lars van Meijel (70e met 215) en Koen Kouwenaar (76e met 219).

Maurits was zowel na de eerste dag als na de tweede dag nog de beste Nederlander in het klassement. Hij zakte zaterdag echter 23 plaatsen in de stand door een omloop van 73 slagen. Hij produceerde nog wel drie birdies, maar ook twee bogeys en een dubbel bogey.

Leidende positie

De Zweed Kristoffer Broberg is een klasse apart bij het toernooi in Brabant. Hij verstevigde zijn leidende positie met een omloop van slechts 61 slagen, goed voor een score van 193 (-23). Broberg gaat met een voorsprong van liefst 8 slagen op nummer 2 Marcus Helligkilde uit Denemarken de laatste dag in.

De derde ronde van het Dutch Open ging wat later van start wegens dichte mist op Bernardus in Cromvoirt. De eerste golfers sloegen pas om 10.25 uur af en er werd gestart op twee tees, die van de eerste en de tiende hole. Het was de bedoeling dat al voor 08.00 uur de eerste ballen geslagen zouden worden, maar door de mist was het zicht te beperkt.

Meer uit Sport

Frans talent Seixas boekt derde ritzege in Ronde van Baskenland

EIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.

13 minuten geleden
Sinner ook op gravel in Monaco tegen Zverev in halve finales

MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.

2 uur geleden
Tennisser Zverev in drie sets naar halve finales Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.

5 uur geleden
Volleybalster Plak stelt zich niet beschikbaar voor Oranje

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.

6 uur geleden
Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

10 uur geleden
Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

19 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

20 uur geleden