Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer Van Driel stijgt bij Dutch Open naar zevende plaats

Golfer Van Driel stijgt bij Dutch Open naar zevende plaats

CROMVOIRT (ANP) - Golfer Darius van Driel is bij het Dutch Open in Cromvoirt gestegen naar de zevende plek. De 32-jarige Nederlander ging zaterdag op golfbaan Bernardus rond in 66 slagen (6 onder par). Daarmee belandde hij na drie speeldagen op een totaal van 204 slagen (-12).

Van Driel liet tijdens zijn derde rondgang een eagle, vijf birdies en een bogey noteren. Hij evenaarde zijn prestatie van een dag eerder toen hij eveneens in 66 slagen klaar was met de 18 holes. Van Driel begon voor eigen publiek op donderdag met een rondje par (72 slagen).

"Vandaag was het minder spannend dan vrijdag", blikte Van Driel na afloop voldaan terug. "Van tee tot green was het heel solide en het putten liep aardig. Ik sloeg de ballen redelijk dichtbij en maakte een paar lange putts, dat scheelt ook wel. En ik maakte weinig fouten. Als je dat blijft doen en jezelf kansen blijft geven, dan gaat er vast wel een keertje een in. Hopelijk kan ik zondag nog heel dichtbij komen."

Beste Nederlander

Philip Bootsma, Daan Huizing en Sven Maurits bezetten met een score van 210 slagen de gedeelde 35e positie. Rowin Caron staat na drie ronden op de 46e plek met een totaal van 211. Mike Toorop belandde met een score van 212 op de vijftigste positie, gevolgd door Nordin van Tilburg (65e met 214), Lars van Meijel (70e met 215) en Koen Kouwenaar (76e met 219).

Maurits was zowel na de eerste dag als na de tweede dag nog de beste Nederlander in het klassement. Hij zakte zaterdag echter 23 plaatsen in de stand door een omloop van 73 slagen. Hij produceerde nog wel drie birdies, maar ook twee bogeys en een dubbel bogey.

Leidende positie

De Zweed Kristoffer Broberg is een klasse apart bij het toernooi in Brabant. Hij verstevigde zijn leidende positie met een omloop van slechts 61 slagen, goed voor een score van 193 (-23). Broberg gaat met een voorsprong van liefst 8 slagen op nummer 2 Marcus Helligkilde uit Denemarken de laatste dag in.

De derde ronde van het Dutch Open ging wat later van start wegens dichte mist op Bernardus in Cromvoirt. De eerste golfers sloegen pas om 10.25 uur af en er werd gestart op twee tees, die van de eerste en de tiende hole. Het was de bedoeling dat al voor 08.00 uur de eerste ballen geslagen zouden worden, maar door de mist was het zicht te beperkt.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

2 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

15 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

16 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

17 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

17 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

18 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

18 uur geleden