Golfer Van Driel kwalificeert zich voor Europese Tour
TARRAGONA (ANP) - Golfer Darius van Driel heeft zich via de Qualifying School gekwalificeerd voor de Europese Tour (DP World Tour) van volgend seizoen. Wil Besseling, Lars van Meijel en Mike Toorop haalden het niet en spelen volgend jaar voornamelijk op de Challenge Tour, het tweede niveau in Europa. Joost Luiten en Daan Huizing waren al zeker van speelrecht op de DP World Tour.
In de finale van de Qualifying School over negentig holes eindigde Van Driel op de gedeelde derde plaats. De top 25 op de baan van Infinitum Golf in het Spaanse Tarragona verdiende een plek op het hoogste niveau volgend jaar.
De 34-jarige Van Driel, die voor de laatste ronde op de vierde plaats stond, hoefde zich woensdag weinig zorgen meer te maken. "De meeste spanning was na gisteren eigenlijk weg, toen heb ik een heel goede ronde neergezet waardoor ik wist dat ik het moest kunnen halen", zei Van Driel bij golf.nl. "Daarom heb ik de laatste ronde vandaag ook net wat veiliger gespeeld."
Van Meijel eindigde op de 53e plaats in Spanje, Besseling werd 59e en Toorop 149e. De 37-jarige Besseling kende een teleurstellend jaar, waarin hij eindigde op de 141e plaats van de Race tot Dubai, de ranglijst van de Europese Tour. Twee jaar geleden was hij nog de nummer 74.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
8 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
8 uur geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
10 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
11 uur geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
13 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
14 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
16 uur geleden