
Golfer Van Driel kwalificeert zich voor Europese Tour
TARRAGONA (ANP) - Golfer Darius van Driel heeft zich via de Qualifying School gekwalificeerd voor de Europese Tour (DP World Tour) van volgend seizoen. Wil Besseling, Lars van Meijel en Mike Toorop haalden het niet en spelen volgend jaar voornamelijk op de Challenge Tour, het tweede niveau in Europa. Joost Luiten en Daan Huizing waren al zeker van speelrecht op de DP World Tour.
In de finale van de Qualifying School over negentig holes eindigde Van Driel op de gedeelde derde plaats. De top 25 op de baan van Infinitum Golf in het Spaanse Tarragona verdiende een plek op het hoogste niveau volgend jaar.
De 34-jarige Van Driel, die voor de laatste ronde op de vierde plaats stond, hoefde zich woensdag weinig zorgen meer te maken. "De meeste spanning was na gisteren eigenlijk weg, toen heb ik een heel goede ronde neergezet waardoor ik wist dat ik het moest kunnen halen", zei Van Driel bij golf.nl. "Daarom heb ik de laatste ronde vandaag ook net wat veiliger gespeeld."
Van Meijel eindigde op de 53e plaats in Spanje, Besseling werd 59e en Toorop 149e. De 37-jarige Besseling kende een teleurstellend jaar, waarin hij eindigde op de 141e plaats van de Race tot Dubai, de ranglijst van de Europese Tour. Twee jaar geleden was hij nog de nummer 74.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen was aangenaam verrast met zijn tweede plek in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van China in de Formule 1. Lewis Hamilton was in zijn Ferrari weliswaar een fractie sneller, maar de viervoudig wereldkampioen van Red Bull hield wel de sneller geachte McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri achter zich. "Dit is een motivatieboost voor het team om het maximale uit de auto te blijven halen", meldde hij op zijn website.
7 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen start zaterdag vanaf de tweede plek in de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was in de kwalificatie een fractie minder snel dan Lewis Hamilton. De Brit vierde met de beste tijd in de sprintkwalificatie zijn eerste succesje bij zijn nieuwe team Ferrari. Hij was slechts 18 duizendsten sneller dan Verstappen.
1 uur geledenNANJING (ANP) - Samuel Chapple heeft op de WK indooratletiek in het Chinese Nanjing de halve finales bereikt van de 800 meter. De kersverse Europees kampioen eindigde in zijn serie als derde en die klassering was goed voor een rechtstreekse doorgang.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van China in de Formule 1 de zestiende tijd gereden in zijn Red Bull-auto. De viervoudig wereldkampioen reed zijn snelste ronde op de tragere mediumbanden. Hij brak tegen het einde van de sessie een vliegende ronde op de snellere zachte banden af.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Uitgerekend in een uitwedstrijd tegen zijn geboorteland debuteerde Dean Huijsen voor de Spaanse nationale ploeg. "Dat is wel een droom die uitkomt", zei de verdediger na een gelijkspel tegen Oranje (2-2) in De Kuip.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk nam Jorrel Hato weinig kwalijk na het thuisduel met Spanje in de kwartfinale van de Nations League. De linksback van Ajax ging in de fout voor de openingstreffer van Nico Williams (0-1) en kreeg in de slotfase een rode kaart voor een overtreding op Robin Le Normand. Met tien man verspeelde Oranje in blessuretijd een voorsprong op de Europees kampioen (2-2).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Lamine Yamal begint bij Spanje in de basis tegen Nederland. Bondscoach Luis de la Fuente treedt in de heenwedstrijd in de kwartfinales van de Nations League aan met een mix van jeugdige talenten en ervaren krachten. Naast de 17-jarige ster van FC Barcelona staan Pau Cubarsí (17), Pedri (22) en Álvaro Morata (32) aan de aftrap.
15 uur geleden