Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer Van Driel kwalificeert zich voor Europese Tour

Golfer Van Driel kwalificeert zich voor Europese Tour

TARRAGONA (ANP) - Golfer Darius van Driel heeft zich via de Qualifying School gekwalificeerd voor de Europese Tour (DP World Tour) van volgend seizoen. Wil Besseling, Lars van Meijel en Mike Toorop haalden het niet en spelen volgend jaar voornamelijk op de Challenge Tour, het tweede niveau in Europa. Joost Luiten en Daan Huizing waren al zeker van speelrecht op de DP World Tour.

In de finale van de Qualifying School over negentig holes eindigde Van Driel op de gedeelde derde plaats. De top 25 op de baan van Infinitum Golf in het Spaanse Tarragona verdiende een plek op het hoogste niveau volgend jaar.

De 34-jarige Van Driel, die voor de laatste ronde op de vierde plaats stond, hoefde zich woensdag weinig zorgen meer te maken. "De meeste spanning was na gisteren eigenlijk weg, toen heb ik een heel goede ronde neergezet waardoor ik wist dat ik het moest kunnen halen", zei Van Driel bij golf.nl. "Daarom heb ik de laatste ronde vandaag ook net wat veiliger gespeeld."

Van Meijel eindigde op de 53e plaats in Spanje, Besseling werd 59e en Toorop 149e. De 37-jarige Besseling kende een teleurstellend jaar, waarin hij eindigde op de 141e plaats van de Race tot Dubai, de ranglijst van de Europese Tour. Twee jaar geleden was hij nog de nummer 74.

Meer uit Sport

Abbingh en Polman nemen afscheid met 'trots gevoel op knokploeg'

ROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.

16 minuten geleden
Handbalsters verliezen troostfinale WK en grijpen naast brons

ROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.

1 uur geleden
Stolz nipt snelste op tweede 500 meter in Hamar, Diniz vierde

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.

2 uur geleden
Opnieuw wereldbekerzege Brand in veldrit van Namen

NAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.

2 uur geleden
Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

23 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

1 dag geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

1 dag geleden