Golfer Van Driel elfde in Kenia na sterke slotronde
NAIROBI (ANP) - Golfer Darius van Driel is na een sterke slotronde op de gedeelde elfde plaats geëindigd op het Kenia Open. In Nairobi liet de 33-jarige Nederlander 63 slagen (-8) noteren en kwam hiermee uit op 272 slagen.
Van Driel begon als 36e aan de laatste dag. Hij maakte een eagle, zeven birdies en een bogey. Hij miste onlangs nog de cut bij de Thailand Classics. Hij vertelde aan de website golf.nl dat hij daarna besloot een pauze in te lassen om aan het putten te werken. Met een nieuwe putter had hij in Afrika succes. "Bij die bogey miste ik een putt van anderhalve meter", zei Van Driel op golf.nl. "Maar afgezien van die ene korte misser heb ik heel erg goed staan putten. En mijn spel van tee tot green was gewoon weer uitstekend. Het is zo'n enorm verschil als de putts wel vallen."
De niet fitte Wil Besseling kende een minder optreden in Kenia. Hij sloot af met 77 slagen en werd 78e met 289 slagen.
De zege was voor de Spanjaard Jorge Campillo. Hij had voor de slotronde 66 slagen nodig. Met een totaal van 266 slagen bleef hij de Japanner Masahiro Kawamura (268) voor. Kawamuras landgenoot Ryo Hisatsune en de Spanjaard Santiago Tarrio eindigden als derde met 269 slagen.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
20 minuten geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
39 minuten geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
5 uur geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
18 uur geleden