Golfer Van Driel elfde in Kenia na sterke slotronde
NAIROBI (ANP) - Golfer Darius van Driel is na een sterke slotronde op de gedeelde elfde plaats geëindigd op het Kenia Open. In Nairobi liet de 33-jarige Nederlander 63 slagen (-8) noteren en kwam hiermee uit op 272 slagen.
Van Driel begon als 36e aan de laatste dag. Hij maakte een eagle, zeven birdies en een bogey. Hij miste onlangs nog de cut bij de Thailand Classics. Hij vertelde aan de website golf.nl dat hij daarna besloot een pauze in te lassen om aan het putten te werken. Met een nieuwe putter had hij in Afrika succes. "Bij die bogey miste ik een putt van anderhalve meter", zei Van Driel op golf.nl. "Maar afgezien van die ene korte misser heb ik heel erg goed staan putten. En mijn spel van tee tot green was gewoon weer uitstekend. Het is zo'n enorm verschil als de putts wel vallen."
De niet fitte Wil Besseling kende een minder optreden in Kenia. Hij sloot af met 77 slagen en werd 78e met 289 slagen.
De zege was voor de Spanjaard Jorge Campillo. Hij had voor de slotronde 66 slagen nodig. Met een totaal van 266 slagen bleef hij de Japanner Masahiro Kawamura (268) voor. Kawamuras landgenoot Ryo Hisatsune en de Spanjaard Santiago Tarrio eindigden als derde met 269 slagen.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.
6 uur geledenSIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.
7 uur geleden