Golfer Scheffler leidt ruim na derde dag PGA Championship
CHARLOTTE (ANP/RTR) - Golfer Scottie Scheffler leidt met nog één dag te gaan op het PGA Championship. De nummer 1 van de wereld nam op de derde dag op de Quail Hollow Club in North Carolina met een ronde van 65 slagen (-6) de leiding over van Jhonattan Vegas uit Venezuela. Scheffler staat na drie ronden op 11 slagen onder het baangemiddelde.
Scheffler begon zijn ronde met een bogey, maar noteerde daarna naast nog twee bogeys zeven birdies en één eagle. Hij heeft een voorsprong van drie slagen op de Zweed Alex Noren. Die ging rond in 66 slagen en steeg vijftien plaatsen. Vegas zakte met een ronde van 73 slagen naar de gedeelde vijfde plaats.
De Noord-Ier Rory McIlroy, die vorige maand met zijn zege op de Masters de eerste major van het jaar won, bleef met een ronde van 72 slagen (+1) in de achterhoede. Hij staat gedeeld 49e. De nummer 2 van de wereld voltooide in Augusta de grand slam: het winnen van alle vier de majors in zijn carrière.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is na zes Nederlandse titels op de 1000 meter op rij haar titel kwijtgeraakt, maar benadrukte na haar derde plaats op de kilometer de positieve punten. De 26-jarige schaatsster sprak na afloop wel van pijn in haar lies, maar constateerde ook enigszins tevreden dat ze haar doelen had behaald.
47 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Keniaan Benson Kipruto heeft met minimaal verschil de marathon van New York gewonnen. Hij rende na 42,195 kilometer samen met zijn landgenoot Alexander Mutiso door het finishlint. De fotofinish wees uit dat hij 0,16 seconde sneller was. Beide atleten kregen een tijd van 2.08.09 achter hun naam.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud is voor de tweede keer Nederlands kampioen op de massastart geworden. De wereldkampioene op het onderdeel was bij de NK afstanden na zestien ronden de beste van een trio met haar twee ploeggenoten Bente Kerkhoff en Merel Conijn op de plaatsen twee en drie.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst in haar carrière Nederlands kampioen op de 1000 meter geworden. De wereldkampioen op de 500 meter was bij de NK afstanden in Heerenveen met 1.13,59 sneller dan teamgenote Marrit Fledderus en titelverdedigster Jutta Leerdam.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Abdi Nageeye heeft de marathon van New York niet uitgelopen. De titelverdediger haakte al redelijk vroeg in de wedstrijd af bij de koplopers en besloot rond het 30-kilometerpunt de strijd te staken.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Sifan Hassan is er niet in geslaagd haar debuut in de marathon van New York op te sieren met de zege. De olympisch kampioene kwam al redelijk vroeg in de wedstrijd in de problemen en moest een trio Keniaanse rivalen laten gaan. Ze stortte in de slotfase in en eindigde als zesde in 2.24.43.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jannik Sinner neemt met de eindzege op het masterstoernooi van Parijs de eerste plaats op de wereldranglijst weer over van Carlos Alcaraz. De 24-jarige Italiaan versloeg in de finale de Canadees Felix Auger-Aliassime met 6-4 7-6 (4).
2 uur geleden